Nuo ko pradėti reguliuti mitybą?

Jei nori numesti svorio arba jį palaikyti, svarbu yra fizinis aktyvumas. Dauguma siūlomų dietų neduoda jokių specialių rekomendacijų dėl fizinio aktyvumo, o jis yra tikrai svarbus. Reguliari mankšta padeda užsiauginti daugiau raumenų ir suteikia daugiau energijos. Rekomenduojama 150 minučių (2.5 val.) per savaitę „vidutinio intensyvumo“ pratimų, taip pat dukart per savaitę – raumenų stiprinimo pratimų. „Vidutinio intensyvumo“ pratimai gali būti spartus vaikščiojimas, bėgiojimas arba važinėjimas dviračiu. Raumenų stiprinimas – tai svorių kilnojimas, joga, atsispaudimai arba atsilenkimai.

Raumenims yra reikalingi baltymai. Rekomenduojama 20-25% kalorijų gauti iš baltymų. Rinkis liesus baltymus, tokius kaip vištiena, žuvis, pupelės, lęšiai, riešutai arba liesas pienas. Rinkdamasi liesus baltymus suvartosi mažiau riebalų.

Svarbi mitybos dalis yra ir angliavandeniai. Nors dauguma dietų rekomenduoja mažinti angliavandenių kiekį, jie iš tikrųjų suteikia energijos visai dienai. Stenkis 45-60% kalorijų gauti iš angliavandenių. Rinkis „sveikus“ angliavandenius, tokius kaip vaisiai, daržovės ir pilno grūdo produktai. Jei vartoji perdirbtų grūdų produktus (batoną, sausainius, krekerius ir t.t.), gali priaugti svorio. Ieškok tokių angliavandenių, kuriuose būtų daugiau balastinių medžiagų – tada ilgiau jausies soti. Geri angliavandenių šaltiniai yra ir pupelės bei kiti ankštiniai.

O riebalų vartojimą ribok iki 15-20% kalorijų. Rinkis „sveikus“ riebalus (nesočiuosius), kurie nedidina cholesterolio kiekio. Tokių gali rasti alyvų aliejuje, rapsų aliejuje, riešutuose, avokaduose ir žuvyje. Ribok saldumynų ir šiaip šlamštmaisčio vartojimą, nes juose yra daugiau sočiųjų riebalų, galinčių sukelti širdies ligas.

Tai va tiek, tikiuosi tokie patarimai padės sveikiau maitintis 🙂

http://www.fitday.com/fitness-articles/nutrition/proteins-fats-and-carbs-how-to-balance-your-diet.html

Įvertinkite šį įrašą:

Vidutinis įvertinimas 0 / 5. Vertintojų: 0

Kol kas įvertinimų nėra.