Ar verta pradėti bėgioti?

Taip, tikrai verta. Bėgiojimas – tai ne tik proga pakvėpuoti grynu oru, bet ir išlaikyti gerą formą. Bėgiojimo privalumai yra tokie:

  1. Turbūt geriausias privalumas – tai, kad bėgiojimas padeda numesti svorio. Bėgiodami tik kelias minutes per dieną, galite pastebimai suliesėti. Nubėgę porą kilometrų, galite numesti apie 150 kalorijų.
  2. Bėgiojimas gali padidinti aukšto tankio lipoproteinų (high denstity lipoprotein, HDL) cholesterolio kiekį organizme. HDL cholesterolis pasitarnauja kaip apsauga nuo cholesterolio pertekliaus, jis padeda atsikratyti blogojo cholesterolio, kuris nusėda ant kraujagyslių. Tai reiškia, kad galite išvengti kai kurių pavojingų ligų, tokių kaip širdies smūgis.
  3. Bėgiojimas stiprina kaulus. Bėgiojimas gali skatinti mineralų tankio didėjimą kauluose, o tai reiškia, kad turėsite tvirtus kaulus. Tai padės išvengti osteoporozės senatvėje.
  4. Tarp kitų privalumų yra diabeto prevencija. Bėgiojimas aktyvina jūsų gyvenimo būdą, o diabetą pirmiausia sukelia viršsvoris ir aktyvumo trūkumas. Taip pat bėgiojimas gerina jūsų jautrumą insulinui, kuris stabilizuoja gliukozės kiekį kraujyje.
  5. Yra daug akivaizdžių bėgiojimo privalumų, tarp jų – ir užslėptų. Bėgiojimas padeda ir protui. Tyrimai parodė, kad bėgiojantys žmonės pozityviau žiūri į gyvenimą ir yra laimingesni negu nebėgiojantys. Taip turbūt yra dėl to, kad bėgiojimas sukelia pasitenkinimo jausmą, kai nubėgi kad ir kelis kilometrus.
  6. Bėgioti nieko nekainuoja, tam nereikia užsirašyti į sporto salę. Kainuoja nebent tik bėgiojimo bateliai.
  7. Bėgiojimui nebūtina kompanija. Aišku, smagiau, kai gali tą daryti su draugais, bet puikiai galima ir vienam.
  8. Bėgiojimui nereikia jokių ypatingų įgūdžių, nereikalinga ir jokia išankstinė treniruotė.

Įvertinkite šį įrašą:

Vidutinis įvertinimas 0 / 5. Vertintojų: 0

Kol kas įvertinimų nėra.