Kaip pradėti auginti balandį?

Balandį iš esmės galima laikyti bute, nors jie mieliau gyvena lauke. Tik jeigu laikysite balandį vieną, turėsite skirti jam daug laiko. Čia patarimai, kaip auginti vieną balandį:

  1. Gerai pagalvokite. Balandžiai yra bendruomeniniai paukščiai, ir laikyti vieną balandį rekomenduojama tik tokiu atveju, jei galite skirti jam nemažai laiko ir draugijos. Žiūrėkite, kad reguliariai leistumėte laiką su savo balandžiu – laikyti jį vieną gerai tik tokiu atveju, jeigu daug laiko praleidžiate namie.
  2. Pasiskaitykite apie balandžių priežiūrą ir nusipirkite balandį. Prieš pirkdamas pasistenkite kuo daugiau sužinoti apie balandžių auginimą. Taip pat rekomenduojama prieš tai pabendrauti su vienu kitu, kad įsitikintumėte, ar nesate jiems alergiškas ir ar jie atitinka jūsų lūkesčius. Kai būsite pasiruošęs, susiraskite kokį atsakingą balandžių veisėją. Paprašykite to veisėjo patarimo, kaip įkurdinti balandį namuose.
  3. Pirmiausia bet kokiu atveju reikia balandį laikyti namuose. Tai ne tik apsaugos balandį nuo peršalimo, bet ir padės jums užmegzti ryšį su juo. Jaunam balandžiui puikiai tiks didelis šuns narvas su įklojimu, tokiu kaip rankšluosčiai arba paklodės, taip pat lesalo ir vandens dubenėliais.
  4. Prisipratinkite balandį. Pirmąsias keletą dienų leiskite balandžiui priprasti – nelieskite jo, bet dažnai su juo šnekėkitės ir būkite šalia narvo. Kai balandis pradės jaukiai jaustis šalia jūsų, ženkite sekantį žingsnį.
  5. Pradėkite formuoti ryšį su balandžiu. Leiskite jam išskristi iš narvo (geriausia uždaroje patalpoje, tokioje kaip mažas kambarys arba voljeras, kaip šuniukų). Jei tai kartosite kasdien, jūsų balandis pradės ramiau jaustis su jumis, ir galiausiai galėsite jį laikyti rankose. Kasdien praleiskite šiek tiek laiko laikydami balandį – tai padės sudaryti su juo ryšį.
  6. Perkelkite balandį į lauką. Nors balandžiai gali gyventi viduje, jiems dar labiau patinka gyventi lauke, ir rekomenduojama ten pastatyti jiems aptvarą, nebent norite pasilaikyti savo balandį kaip vienintelį gyvūnėlį. Galite tam skirti ir balkoną. Balandinė turėtų būti maždaug 90x90x180 cm, joje turėtų būti dėžė lizdui, jei susigalvosite laikyti porą. Balandinę reikia kasdien valyti. Ir toliau kasdien paimkite savo balandį į rankas.
  7. Suraskite savo balandžiui porą. Balandžiai yra labai socialūs paukščiai, ir labai rekomenduojama jų laikyti bent po du. Išsirinkite tos pačios veislės balandį kaip ir anas, ir leiskite jiems susitikti prieš perkant, nes ne visi balandžiai gerai sutaria tarpusavyje. Kai naujasis balandis matys, kaip jūs bendraujate su senuoju, bus lengviau jį prisijaukinti.

Įvertinkite šį įrašą:

Vidutinis įvertinimas 4 / 5. Vertintojų: 1

Kol kas įvertinimų nėra.