turiu 2 auksines žuvytes , jos kyla į viršų ir kiša savo galvą ir kvėpuoja ar taip turo būti ? ar daugiai druskos pilti?

Auksinės žuvelės kaišioja galvas kvėpuoti oru tada, kai vandenyhe nepakanka deguonies. Tada jos laikosi prie vandens paviršiaus, nes ten didžiausia deguonies koncentracija. 

Jei matote, kad auksinės žuvelės kvėpuoja oru, iškart imkitės veiksmų. Pagalvokite, kodėl joms neužtenka deguonies. Gal vanduo užsiteršęs? Auksinėms žuvelėms reikia dažnai jį keisti. Trečdalį purvino vandens pakeiskite švariu. Ar jūsų oro pūtiklis gerai veikia? Patikrinkite jį ir pakeiskite nustatymus arba sutaisykite. Nepamirškite, kad jie tarnauja ganėtinai trumpai ir gali užsikišti dumbliais arba gleivėmis.

Ar akvariumo temperatūra tokia, kokia turėtų būti, taip pat ir nitratų kiekis? Ar akvariumas neužsiteršęs nuodingais metalais arba biodegraduojančiomis (vandenyje tirpiomis) medžiagomis, kurios be reikalo ten įdėtos? Jei taip, greičiau visa tai išimkite ir pakeiskite trečdalį vandens.

Beje, pažiūrėkite, ar apskritai jūsų žuvelėms pakanka akvariumo tūrio. Auksinė žuvelė labai sugeba priteršti vandenį, užtat vietos jai reikia tikrai daug. Laikykitės tokios taisyklės: 1.9 l vandens 2.5 cm žuvelės kūno ilgiui (uodegos nepriskaičiuokite). Dažniausia deguonies trūkumo priežastis – per daug žuvelių arba per didelės žuvelės per mažai erdvei. Taigi tikriausiai jūsų akvariume per daug gyventojų. Išimkite vieną žuvelę ir įdėkite į kitą akvariumą, arba nusipirkite didesnį.

Geriausia temperatūra auksinėms žuvelėms – 18-22 C. Kai vandens temperatūra pakyla virš 21 C, žuvelės pradeda naudoti daugiau deguonies, o vanduo jo sugeria mažiau. Tokiu atveju tikrai reikia oro pūtiklio.

http://www.petco.com/Content/ArticleList/Article/30/3/529/Why-Is-My-Fish-Coming-to-the-Surface-to-Breathe.aspx

http://www.ozarkkoi.com/Goldfish-Health-Goldfish-Information-sc-91.html

Įvertinkite šį įrašą:

Vidutinis įvertinimas 5 / 5. Vertintojų: 1

Kol kas įvertinimų nėra.