Kaip prižiūrėti auksinę žuvelę?

Auksinės žuvelės yra puikūs augintiniai, nereikalaujantys daug priežiūros. O jei išmoksite viską daryti paeiliui, jos priežiūra netaps našta, o ir pati žuvelė bus sveika ir laiminga. Keli patarimai:

1. Priklauso nuo to, kokią žuvelę pirksite, tačiau įsigykite erdvų akvariumą, kad ji turėtų užtektinai vietos. Kadangi auksiniu žuvelių yra įvairių rūšių ir kai kurios jų gali užaugti iki 20-25 cm, reikėtų iškart įsigyti ne mažesnės nei 50 l talpos akvariumą. Ir tai tik vienai žuvelei!

2. Dugnui iškloti naudokite tokį žvyrą ar kokį kitą gruntą, kuriuo žuvis nepaspringtų. Prieš beriant jį ant akvariumo dugno, gerai išplaukite, t.y. apie dieną pamirkykite vandenyje, kad išsivalytų visi nešvarumai.

3. Įsitikinkite, kad jūsų akvariumas turi pakankamai šviesos ir yra išvaizdus.Jei akvariume bus tik žvyras ir nieko daugiau, jūsų žuvelė nesijaus labai laiminga. Auksinės žuvelės mėgsta šviesą. Pasistenkite, kad akvariumas gautų pakankamai šviesos bent 12 val. per dieną. Į akvariumą įdėkite kokio akmens ar medžio raižinį, pagamintą iš dirbtinės žalumos. Dirbtiniai augalai neleis veistis natūraliems, o puošmenos leis žuvelei plaukioti labirintais ir tyrinėti. Kita vertus, natūralūs augalai yra naudingesni, nes padeda absorbuoti dalį amoniako, nitritų ir nitratų, kurie susikaupia akvariume dėl šiukšlių, kurios dėvisi ir skaidosi.
Įsitikinkite, kad dekoracijos, kurias dedate, nėra tuščiavidurės (tai potenciali terpė veistis bakterijoms) ir neturi aštrių paviršių. Apšvietimui naudokite fluorescencines lempas. Halogeninės taip pat tinka.

4. Įstatykite vandens filtrą. Padės filtruoti vandenį nuo bakterijų ir šiukšlių, maisto liekanų.

5. Prieš įleidžiant žuvelę į akvariumą, turite patikrinti vandens kokybę, įpildama į ji amoniako ir stebėdama nitratų koncentraciją jame. Pasiimkite pH testo priemonę ir po 24 valandų patikrinkite vandens su amoniaku kokybę: nitratų ir nitritų lygį. Testas turi rodyti 0 prie kiekvieno jų. Ir tik kai rezultatai geri, galite įleisti žuvelę.

6. Jei neturite filtro, vandenį keisti ir valyti reiktų dukart per savaitę. Išsiurbti reikėtų 10-25% vandens. Patį akvariumą valykite kartą per dvi savaites, kad nepradėtų kauptis nuosėdos. Tik žuvelės iš akvariumo negalima išimti, stenkitės stebėti, kad ji nepatektų į vandens siurbtuvą.

7. Išvalius vėl pamatuokite nitritus, nitratus ir amoniako kiekį. Tą darykite reguliariai.

8. Nenaudokite vandens iš čiaupo. Pirkite vandenį iš gyvūnų parduotuvės ar distiliuotą.

9. Maitinkite 1-3 kartus per dieną po 3-5 granules. Auksinės žuvelės mėgsta „gyvą“ maistą: sūrime išmirkytas krevetes, vabzdžių lervas, sliekus ir pan. Jei maistas nesuvalgomas per 5 minutes, likučius išvalykite, kad neterštų akvariumo.

10. Kaip ir minėta. Reikia 12 valandų dienos šviesos ir 12 nakties.

11. Akvariumo temperatūrą keiskite kartu su sezonais. Svarbu, kad ji nebūtų didesnė nei 24°C.  Žiemos metu ne žemesnė nei 15-20°C, o žuvelė nustoja ėsti, jei temperatūra siekia žemiau 10-14°C. 

Tai yra pagrindinės taisyklės, į kurias reikia atsižvelgti pradedant auginti auksinę žuvelę. Linkiu sėkmės!

Įvertinkite šį įrašą:

Vidutinis įvertinimas 3.6 / 5. Vertintojų: 8

Kol kas įvertinimų nėra.