Kaip pagerinti savo klausą?

Klausa gali susilpnėti dėl vidinės ausies pažeidimų (arba nuo sužeidimo, arba dėl senatvės), arba dėl kokių Panors labiau kontroliuojamų išorinių veiksnių. Čia yra patarimai, ką jūs galite padaryti šiuo klausimu.

  1. Pasitikrinkite, ar nesusidarė sieros kamštis. Apkursti galite dėl ausies sieros pertekliaus ausies kanale. Arba pats nusifotografuokite ausį, arba paprašykite kokio draugo, kad pažiūrėtų su žibintuvėliu. Jeigu pamatysite sieros kamštį, NELIESKITE JO. Krapštydami tik dar giliau jį įstumsite. Jei ausis nelabai užsikimšusi, galite patys ją prasiplauti. Pipete įlašinkite į ausį keletą lašų aliejaus kūdikiams, mineralinio aliejaus arba vandenilio peroksido – tai suminkštins kamštį. Po dienos ar dviejų gumine kriauše įpurkškite šilto vandens. Palenkite galvą, kad vanduo kartu su siera išbėgtų lauk.O jeigu ausis užsikimšusi labai stipriai, kreipkitės į daktarą.
  2. Pasitikrinkite, ar neturite ausies uždegimo. Jeigu skauda ausis, greičiau kreipkitės į gydytoją – galbūt tai infekcija arba trūkęs būgnelis. Jeigu tų dalykų negydote, galite susidirbti vidinę ausį ir klausą visam gyvenimui.
  3. Jeigu klausa suprastėjo dėl vidinės ausies pažeidimų, ji natūraliai atsistatyti negalės. Galima bus nebent pasinaudoti šiuolaikinės medicinos ir technologijų pasiekimais.
  4. Įsitaisykite klausos aparatą arba sraigės implantą. Jeigu klausą praradote dėl struktūrinio ausies pažeidimo, kurį sukėlė senatvė, sužeidimas arba liga, pasikonsultuokite su otolaringologu dėl technologijų, kurios gali padėti susigrąžinti klausą.
  5. Pasistenkite, kad klausa toliau nebeblogėtų. Nors padarytos klausai žalos nebeatitaisysite, galite pasirūpinti, kad daugiau žalos nebebūtų. Stenkitės kuo mažiau būti ten, kur daug triukšmo. Jeigu dirbate triukšmingoje aplinkoje, naudokite ausų kištukus arba pakeiskite darbą. Klausydamiesi muzikos, pasistenkite primažinti garsą.

Sėkmės!

Įvertinkite šį įrašą:

Vidutinis įvertinimas 0 / 5. Vertintojų: 0

Kol kas įvertinimų nėra.