Kodėl šunys trina užpakalį į kilimą?

Šunys paprsatai tai daro tada, kai jiems niežti užpakalį. Tik reikia išsiaiškinti, kodėl niežti – tai gali būti dėl daugelio priežasčių, pradedant kirminais, baigiant uždegimu. Pačios dažniausios tokio kasymosi priežastys būna tokios:

Analinės liaukos problemos. Turbūt pastebėjote, kad bendraudami šunys apuosto vienas kitam užpakalius. Jie bendrauja per kvapus, skleidžiamos riebalingos medžiagos, kurią išskiria laiukos, esančios abiejose išangės pusėje. Analinės liaukos kartais gali užsikišti, jose atsiranda abscesų arba uždegimų. Dažniausiai taip būna mažų veislių šunims. Todėl šuo gali pradėti čiuožinėti užpakaliu ant kilimo, kad sumažintų skausmą arba diskomfortą.

Čiuožinėjimas ant kilimo yra tik vienas iš analinių liaukų problemų simptomų. Kiti ženklai gali būti tos vietos laižymas ir kramtymas, tinimai aplink užpakalį, ir sunkumai tuštinantis. Gydymas priklauso nuo to, kas sukelia problemą. Tai gali būti antibiotikai infekcijos gydymui, daugiau balastinių medžiagų turintis maistas, karšti kompresai, analinės liaukos prapjovimas arba praplovimas, daromi taikant bendrą anesteziją.

Užsiteršimas išmatomis. Jeigu šuo viduriuoja, jis gali nusilpti, jaustis dehidratuotas, o ant užpakalio prilimpa išmatų. Jeigu viduriai užkietėja, išmatos gali užstrigti plaukuose prie išangės. Kad ir kaip ten būtų, dėl to ilgainiui šuo pradeda jausti diskomfortą, kurį bando sumažinti valydamasis užpakalį į kilimą. Jei nuo to neprasidėjo infekcija, gydymas gali būti paprastas – apkirpti plaukus aplink užpakalį. Po to reikia tą vietą nuplauti vandenių.

Kirminai. Dar viena, nors ir retesnė užpakalio kasymosi priežastis yra kaspinuočiai. Šunys jais užsikrečia prarydami blusų – kaspinuočių lervų nešiotojų. Dar vienas užsikrėtimo kaspinuočiais požymis – mažų, panašių į ryžio grūdelius kaspinuočių narelių pasirodymas aplink išeinamąją angą. Kaspinuočiai lengvai išvaromi vaistais, o rekomenduojamas natūralus vaistas yra česnakas. Bet nėra įrodymų, kad jis apsaugo nuo parazitų, o gyvūnui jis gali būti net nuodingas. Kad šuo vėl neužsikrėstų kaspinuočiais, reikia išnaikinti blusas.

Įvertinkite šį įrašą:

Vidutinis įvertinimas 0 / 5. Vertintojų: 0

Kol kas įvertinimų nėra.