Kodėl šunys uosto užpakalius?

Tai yra normalus šuns elgesys – taip šunys stengiasi daugiau sužinoti apie vienas kitą. Žmonės net negali suprasti visos informacijos, kurią šunys gauna, uostinėdami vieni kitiems užpakalius. Mažiausiai 33% šuns smegenų yra skirtos suprasti kvapams, o palyginimui žmogaus – tik 5%. Šuns uoslė yra tokia stipri, kad iš užpakalio kvapo jis gali suprasti, ar pvz., kitas šuo labai bijojo eiti pas veterinarą.

Šunys iš dalies uostosi užpakalius sveikindamiesi, panašiai kaip žmonės paduodami rankas. Šunys savo tiesiosose žarnose turi analines liaukas, kurios skleidžia stiprų kvapą. Iš to kvapo šunys gauna visokiausios informacijos. Jie gali sužinoti kito šuns lytį, ar tas šuo nerujoja, ką jis neseniai suėdė ir ar jis draugiškai nusiteikęs. Kadangi kiekvieno šuns kvapas vis kitoks, tai yra geriausias būdas vienas kitą atpažinti. Nors šunys būna ir jau pažįstami, jie vis tiek kaskart susitikę vienas kitą apuosto. Kartu gyvenantys šunnys paprastai apuosto vienas kito užpakalius grįžę iš lauko. Taigi užpakalių uostymas turi ir kitą tikslą: tai taip pat šunų nusiraminimo mechanizmas. Kaskart, kai nutinka kas nors naujo, ypač kokia stresinė situacija, šunys mėgsta uostyti vienas kitam užpakalius.

Kai kurie šunys labai entuziastingai uostosi, kai pirmą kartą sutinka kitą šunį. Bet uostomam šuniui tai gali nelabai patikti. Todėl atidžiai žiūrėkite savo šunį, kai jis sutinka kitą šunį. Jeigu tam kitam nepatinka, kai jūsiškis jį uosto, geriau šunis išskirti.

http://dogcare.dailypuppy.com/mean-dog-smelling-other-dogs-butts-2377.html

Įvertinkite šį įrašą:

Vidutinis įvertinimas 0 / 5. Vertintojų: 0

Kol kas įvertinimų nėra.