Ar delfinai žinduoliai?

Trumpai tariant – taip, delfinai yra žinduoliai. Jie priklauso bangininių (Cetacea) būriui. Žodis Cetacea yra kilęs iš graikiško žodžio ketos – banginis. Bangininiai – tai didelių jūros žinduolių būrys, kurių priekinės galūnės pavirtusios plaukmenimis, jie turi horizontalią uodegą, vieną ar dvi šnerves viršugalvyje kvėpavimui, o užpakalinių galūnių neturi. bangininių būriui priklauso visi banginiai, delfinai ir jūrų kiaulės. Bangininių būrys skirstomas į du pobūrius: Odontoceti (dantytuosius banginius) ir Mysticeti (ūsuotuosius banginius). Delfinai priklauso dantytųjų banginių pobūriui – tai banginiai, turintys dantis ir vieną šnervę.

Šeimos, į kurias skirstomi delfinai, vadinasi delfininiai (Delphinidae) ir upiniai delfinai (Platanistidae). Į delfininių šeimą patenka dauguma delfinų. Delfininiams (mažiausiai 36 rūšys, įskaitant ir vandenyne gyvenančius delfinus) priklauso ir tokios gerai žinomos rūšys kaip afalina ir orka. Upiniai delfinai yra primityviausi banginių atstovai. Jų galva atsiribojusi nuo liemens, daug dantų ir jie raukšlėti. Toje šeimoje yra 4 rūšys: amazoninis delfinas (Inia geoffrensis), kininis ežerinis delfinas (Lipotes vexillifer), ganginis delfinas (Platanista gangetica) ir La Platos delfinas (Pontoporia blainvillei).

O kodėl jie nepriskiriami prie žuvų? Todėl, kad kaip ir visi žinduoliai, delfinai yra šiltakraujai ir kvėpuoja plaučiais, o ne žiaunomis. Todėl delfinai negali kažin kiek laiko išbūti po vandeniu, jiems tenka vis išlįsti ir įkvėpti oro. Dėl to ir jų šnervė yra ant galvos – taip lengviau kvėpuoti plaukiojant. Be to, delfinai veda gyvus jauniklius, o ne deda kiaušinius, ir maitina juos pienu. Dar kaip visi žinduoliai, delfinai turi šiek tiek plaukų aplink šnervę, kurie yra tikrai ne tas pats, kas žuvų žvynai. Bangininių būrio žinduoliai yra vieninteliai žvėrys (išskyrus lamantinus), kurie visą savo gyvenimą praleidžia vandeny.

Įvertinkite šį įrašą:

Vidutinis įvertinimas 5 / 5. Vertintojų: 1

Kol kas įvertinimų nėra.