Kodėl akys peršti ir raudonuoja?

Atsakymas #1:

deja, perštinčios ir raudonuojančios akys dažnai yra akių alergijos pasekmė. Greičiausiai, tai yra alergija, apie kurią jūs dar nežinote ir nežinote, kaip ją palengvinti. Gali būti dviejų tipų alerginis konjunktyvitas (akių junginės uždegimas): sezoninis, kuris paprastai ištinka pavasarį ir rudenį, dėl padidėjusių alergenų kiekio žolėje, medžiuose, didesnio žiedadulkių kiekio. Ir daugiametis alerginis konjunktyvitas, atsirandantis dėl alergenų, esančių buityje: pelėsių, dulkių, gyvūnų pleiskanų ir plaukų bei kt. Akių perštėjimas gali byloti ir apie tam tikras ligas, pvz., išsausėjusios akys ar blefaritas –  dažna lėtinė uždegiminė vokų krašto liga, kuria gali sirgti ir vaikai, ir suaugusieji. Šiai ligai būdingi paūmėjimo ir remisijos periodai. Išsausėjusios akys gali būti dėl oro sąlygų, netinkamo makiažo, ilgo ir įtempto darbo prie kompiuterio.

Alerginė reakcija ištinka tuomet, kaip akys susiduria su alergenais, reakcija įvyksta, kai histaminas yra paleidžiamas, tuomet jis skatina akių perštėjimą arba kitus simptomus. Todėl yra draudžiami trinti akis – trynimas skatina dar didesnį histamino kiekio paleidimą. Trynimas gali pažeisti akies paviršių ir būti rimtų ligų priežastimi. Pateikiame keletą būdų, kaip apsaugoti akis nuo alergenų tiek viduje, tiek išorėje:

Viduje: 
1. Nuolat valykite ir siurbkite namus nuo dulkių, gyvūnų plaukų ir pleiskanų. 
2. Nelaikykite pravertų langų, kad sumažintumėte alergenų kiekį, patenkantį į vidų. 
3. Gyvūnus laikykite atokiau nuo tų vietų, kuriose būnate dažniausiai. 
4. Paleiskite oro kondicionierių, kad sumažintų alergenų kiekį kambaryje. O oro filtrus visada laikykite švarius. 
5. Venkite rūkymo kambariuose, ypač tuose, kuriuose nėra ventiliacijos.

Lauke: 
1. Pažiūrėkite, ką orų prognozės sako apie žiedadulkių kiekį. Didžiausias jų būna nuo nuo 5 iki 10 val. ryto. 
2. Drabužius džiovinkite džiovykle arba viduje, bet jokiu būdu ne lauke, ten jie pritrauks daug alergenų. 
3. Dirbant lauke apsirūpinkite visomis priemonėmis: pirštinėmis, respiratoriais ir pan. 
4. Po darbo lauke, išsimaudykite, kad nuplautumėte visus alergenus, esančius ant odos ir plaukuose.

Gydymui galite nusipirkti antihistamininių preparatų, pvz., Claritin’o- akių lašų. Akių lašai veikia 4-6 valandas.

Vis tik jei jums nėra alergijos, o akys vis tiek peršti, reikia pasikonsultuoti su gydytoju, nes tai gali būti rimtesnių ligų simptomai.


Atsakymas #2:

Kaip kolegė Vaiva pakomentavo, viena iš akių perštėjimo priežasčių gali būti ir alergija. Kita, labai paprasta priežastis, yra akių junginės išsausėjimas dėl nuolatinio darbo su kompiuteriu, dokumentais ir pan., labiau paaštrėjanti žiemos/vasaros periodu, kai įjungiamas centrinis šildymas ar oro kondicionavimo sistema.
Pirmiausia Jums pasiūlyčiau pradėti nuo paprasčiausių akis drėkinančių akių lašiukų, pvz.: oculoheel ar oculoheel c. Jie patogūs, nes sufasuoti labai nedideliu kiekiu, 15 mažų flakonėlių, kuriuos panaudosite vienąkart ir išmesite. Apskritai renkantis akių lašus patarčiau rinktis kuo mažesnės pakuotės, susilašini lašiukusir išmeti pakuotę, taip užtikrinsite tirpalo sterilumą ir veiksmingumas bus didesnis. Palašinkite ašaras x 4 kartus per dieną po  lašiuką į abi akis 5-7 dienas ir stebėkite kaip jaučiatės. Jeigu problema išnyko, vadinasi priežastis – akių sausėjimas. Tačiu jeigu vis tiek jaučiate diskomfortą, rekomenduočiau kreiptis į gydytoją.

Įvertinkite šį įrašą:

Vidutinis įvertinimas 0 / 5. Vertintojų: 0

Kol kas įvertinimų nėra.