Ar miesto seniūnai turi teisę tikrinti girtumą pas žmones, išėjusius atidirbti už pašalpą?

Nušalinimo nuo darbo dėl neblaivumo (girtumo) ar apsvaigimo nuo psichiką veikiančių medžiagų metodines rekomendacijos numato, kad jei darbuotojas pasirodė darbe neblaivus, apsvaigęs nuo narkotinių ar toksinių medžiagų, darbdavys tą dieną (pamainą) neleidžia jam dirbti ir nemoka jam darbo užmokesčio (Lietuvos Respublikos darbo kodekso 123 straipsnio 1 dalis).

Jei darbuotojas nesutinka su pareikštais įtarimais, rekomenduojama, kad įmonės vadovas arba kitas darbdavio įgaliotas asmuo nedelsdamas surašytų Siuntimą dėl asmens neblaivumo (girtumo) ar apsvaigimo nuo psichiką veikiančių medžiagų nustatymo, jį įteiktų darbuotojui ir pastarąjį pristatytų į asmens sveikatos priežiūros įstaigą atlikti medicininės apžiūros.

Kaip matote, pagrįstai įvertinti darbuotojo girtumą gali tik medicinos įstaiga. Be to, iš klausimo suprantu, kad Jūsų minima situacija nėra darbiniai santykiai, kuriuos apibrėžtų darbo kodeksas. Kadangi LR Konstitucijoje nėra numatyti priverstiniai darbai, socialiai remtinas asmuo dirba savanoriškai, be darbo sutarties. Vargu, ar ši situacija galėtų būti pretekstas atimti jau paskirtą socialinę pašalpą, bet atėjus laikui socialines pašalpas perskirstyti, galbūt galima į tai atsižvelgti.

Įvertinkite šį įrašą:

Vidutinis įvertinimas 0 / 5. Vertintojų: 0

Kol kas įvertinimų nėra.