Kas gi kenkia akims?

Yra tokie dalykai, kenkiantys akims:

 1. Nesubalansuota mityba. Tyrimai parodė, kad kai kurios maisto medžiagos, tokios kaip omega-3 riebiosios rūgštys, liuteinas, cinkas, vitaminai C ir E gali padėti išvengti su amžiumi susijusių regėjimo problemų, tokių kaip geltonosios dėmės degeneracija ir katarakta. Kad to išvengtumėte, reikėtų reguliariai valgyti žalias lapines daržoves, tokias kaip špinatai ir lapiniai kopūstai; lašišą, tuną ir kitas riebias žuvis; kiaušinius, riešutus, pupeles ir kitus baltymų šaltinius, išskyrus mėsą; apelsinus ir kitus citrusinius vaisius bei jų sultis. Taip pat viena iš dažniausių suaugusių aklumo priežasčių yra diabetas, o subalansuota mityba padeda jo išvengti.
 2. Rūkymas padidina tikimybę išsivystyti kataraktai, geltonosios dėmės degeneracijai, gali pažeisti optinį nervą. Jeigu anksčiau bandėte mesti rūkyti, bet vėl pradėjote, bandykite vėl. Tyrimai parodė, kad kuo daugiau kartų bandai mesti, tuo didesnė tikimybė, kad jums pasiseks.
 3. Ultravioletiniai spinduliai. Jeigu jų gaunate per daug, tai didina tikimybę išsivystyti kataraktai ir geltonosios dėmės degeneracijai. Nuo jų gali apsaugoti tinkami akiniai nuo saulės. Rinkitės akinius, kurie nepraleidžia 99-100% UVA ir UVB spindulių. Poliarizuoti akiniai nuima blizgesį, todėl praverčia vairuojant.
 4. Pavojingos arba nešiojamos oru medžiagos darbe arba namuose., taip pat kai kurios sporto šakos, tokios kaip ledo ritulys, važinėjimas motoroleriu – taip galima susižeisti akis. Tokiais atvejais visada naudokite atitinkamą apsaugą akims.
 5. Sėdėjimas prie kompiuterio. Tai gali sukelti akių įtampą, pabloginti regėjimą, darosi sunku sufokusuoti žvilgsnį į tolimus objektus, džiūsta akys, pradeda skaudėti galvą, nugarą, kaklą ir pečius. Tokiu atveju galima apsaugoti akis:
 • Žiūrėkite, kad jūsų akiniai arba kontaktiniai lęšiai būtų nepasenę ir tinkami naudotis kompiuteriu.
 • Kai kuriems žmonėms reikia akinių tam, kad sumažintų akių įtampą, kontrastą ir mirgėjimą, kai žiūri į kompiuterį.
 • Nusistatykite kompiuterį taip, kad jūsų akys būtų monitoriaus viršaus lygyje. Tada, kai žiūrėsite į kompiuterį, jūsų žvilgsnis bus nuleistas truputį žemyn.
 • Žiūrėkite, kad nat jūsų kompiuterio nekristų langų arba lempų atspindžiai.
 • Pasirinkite gerą kėdę su patogiu atlošu. Nusistatykite ją taip, kad jūsų pėdos būtų lygiai padėtos ant grindų.
 • Jeigu išsausėja akys, dažniau mirksėkite.
 • Kas 20 minučių atsitraukite per 6 metrus 20-čiai sekundžių. Mažiausiai kas dvi valandas atsistokite ir padarykite 15 minučių pertrauką.

http://www.webmd.com/eye-health/good-eyesight

Įvertinkite šį įrašą:

Vidutinis įvertinimas 0 / 5. Vertintojų: 0

Kol kas įvertinimų nėra.