Kaip išmokti derinti spalvas?

Pabandykite pasinaudoti šiais patarimais:

1. Akies išlavinimas

  1. Išmokite spalvų ratą. Spalvų ratas – tai spalvų diagrama, iliustruojanti, kurios spalvos derinasi ir kurios ne. Pirmą spalvų ratą 1666 metais sukūrė Izaokas Niutonas, o jo variacijos nuo tos dienos naudojamos kaip pagrindas tradicinei spalvų teorijai. Tas ratas padalintas į tokias dalis: pirminės spalvos – raudona, mėlyna ir geltona. Tai spalvos, kurių negalima pagaminti maišant kitas spalvas. Antrinės spalvos yra žalia, oranžinė ir violetinė. Jos pagaminamos maišant pirmines spalvas. O tretinės spalvos – geltonai oranžinė, raudonai oranžinė, rausvai violetinė, melsvai violetinė, melsvai žalsva ir gelsvai žalsva. Jos sudaromos maišant pirmines spalvas su antrinėmis.
  2. Derinkite vienas primines spalvas su kitomis. Toks derinimas dar vadinamas „soalvų harmonija“, kuri pasiekiama, kai deriniai būna malonūs akiai. Raudona, geltona ir mėlyna visada derinasi. Šios spalvos yra ryškios ir traukia akį, ir jos niekada neišeina iš mados. Ar jūs derintumėte drabužius, ar dažytumėte kambarį, jei norite sukurti ryškią išvaizdą, galite pasikliauti pirminėmis spalvomis. Jei norite, kad viskas atrodytų solidžiau, galite rinktis tik vieną ar dvi pirmines spalvas, o ne visas tris.
  3. Derinkite papildančias spalvas. Pažiūrėkite į spalvų ratą ir išsirinkite bet kokią spalvą, tada pirštu nuveskite iki priešingoje pusėje esančios spalvos. Priešingos spalvos – tai papildančios. Kai jas pastatai šalia viena kitos, jos padeda viena kitai išsiskirti ir jų derinys traukia akį. Populiarūs deriniai – pvz., mėlyna ir oranžinė, violetinė ir geltona, žalia ir rožinė.
  4. Derinkite analogiškas spalvas. Idėja yra pasilikti vienoje spalvos šeimoje, tada pasieki harmoniją. Tai spalvos, spalvų rate esančios greta viena kitos, pvz., mėlyna ir žydra.
  5. Šiltos ir šaltos spalvos. Šiltos spalvos, tokios kaip geltona, oranžinė ir raudona, yra vienoje spalvų rato pusėje, o šaltos, tokios kaip mėlyna, žalia ir violetinė – kitoje. Bet kuri spalva gali turėti kažkiek šaltumo ir kažkiek šiltumo, priklausomai nuo to, su kokia spalva sumaišyta. Kai kuriate spalvų paletę drabužiams arba dažote kambarį, šiltas spalvas derinkite su šiltomis, o šaltas su šaltomis.
  6. Pagalvokite apie „žemės“ ir „neutralias“ spalvas. Žemės spalvų nėra spalvų rate – toms spalvoms tikslaus apibrėžimo nėra. Tai spalvos, paremtos daugiau mada negu mokslu. Tai prislopintos spalvos, tokios kaip ruda, kreminė, balta, pilka, pilkai žalia. Prie jų tinka dauguma kitų spalvų. Balta, juoda ir chaki madoje laikomos neutraliomis spalvomis. Paprastai jos gerai atrodo su bet kokiom kitom spalvom, pvz., juodos kelnės su ryškiai rožine palaidine. Madoje džinsų spalva irgi laikoma neutralia.

2. Drabužių spalvų derinimas

  1. Išbandykite vienspalvę išvaizdą. Gražiai atrodo, kai nešiojate vienos spalvos drabužius ir batus. Klasikiniai vienspalviai drabužiai – grynai juodi arba grynai balti. Jei tikrai norite atkreipti į save dėmesį, pabandykite kokią ryškesnę spalvą.
  2. Nešiokite pabrėžiančią spalvą. Jei einate į formalų susitikimą, kuriame reikia vilkėti tamsiai mėlyną arba juodą kostiumą, galite šiek tiek jį pagyvinti pabrėžiančia spalva. Tik žiūrėkite, kad ta spalva tiktų prie jūsų bendros spalvos temperatūros. Pvz., jei vilkite juodą sijoną, išbandykite raudoną arba turkio žydrumo palaidinę. Jei vilkite tamsiai mėlyną sijoną, derinkite jį su geltona arba rožine palaidine.
  3. Išmokite derinti raštus. Kai įgyjate tiek pasitikėjimo, kad galite efektyviai derinti spalvas, galite pradėti kurti tikrai stilingą aprangą derindama įdomius dalykus. Nebūtina derinti tik vienspalvius su vienspalviais. Pradėkite derinti dryžuotus, taškuotus, gėlėtus ir pan. audinius. Jei vilkite raštuotą drabužį, geriausia jį derinti su neraštuotu. Galima derinti ir raštuotus, bet tai gana sudėtinga.
  4. Išsiskiriančių spalvų nešiojimas padeda pagyvinti stilių. Išmėginkite violetinę, geltoną ir oranžinę. Violetinė palaidinė, oranžinis sijonas ir geltonos pėdkelnės atrodys labai gražiai.
  5. Derinkite du raštuotus drabužius su tokia pačia spalva. Šiek tiek sudėtingiau, bet rezultatai būna tikrai įdomūs. Pvz., jei turite oranžiniai dryžuotą palaidinę, galite ją derinti su leopardo raštų sijonu, kurios spalva ta pati. Derinkite tos pačios spalvų šeimos raštus.
  6. Žinokite, kurios spalvos neutralios. Yra jūsų spintelėje drabužių, kurie tiks prie beveik bet ko. Neutralias spalvas lengva įpaišyti, bet turėtumėt įdėti šiek tiek pastangų, kad jos tiktų prie kitų jūsų dėvimų drabužių. Pvz., džinsai. Jie tinka prie bet ko, tiesa? Tik turėkite omeny jų nusiskalbimą. Tamsūs džinsai gali tikti prie kitokių drabužių negu nublukę melsvi. Rudi drabužiai tinka prie žemės spalvų palečių. Balti ir kreminiai pašviesina bet kokią aprangą, jei tik turite omeny bendrą temperatūrą.
  7. Naudokite aksesuarus žaidimui su spalvomis. Eksperimentuokite atrasdama, kas gerai tinka ir kas ne, nešiodama daugiau diržų, šalikų ir papuošalų.

3. Spalvos namų puošimui

  1. Naudokite jau paruoštas paletes ir spalvų kolekcijas. Jei nesate tikra dėl spalvų, visada gerai būna pradėti nuo to, ką rekomenduoja profesionalai. Dauguma namų remonto ir statybos prekių parduotuvių siūlo paletes, kurios gerai derinasi tarpusavyje.
  2. Išsirinkite skirtingų spalvų dažus ir baldus. Nedažykite sienos lygiai tokia pačia spalva kaip ir jūsų sofa. Nors techniniu požiūriu tokios spalvos „derinasi“, jos viena kitai nepadės isšsiskirti ir gražiai atrodyti. Geriau derinkite tos pačios šeimos spalvas. Jei jūsų siena žydra, pasirinkite žalsvai mėlyną sofą. Jei siena geltona, baldus pasirinkite labiau į raudonumą arba oranžiškumą. Arba pasirinkite kontrastingą spalvą, pvz., ryškios koralo spalvos sofą prie turkio žydrumo sienos.
  3. Pagalvokite apie pabrėžiančią sieną. Daugelis žmonių nedrįsta išdažyti visą kambarį viena ryškia spalva, taip yra gana rizikinga. Pabrėžianti siena duos jums galimybę pažaisti su spalvomis, nepaskiriant viso kambario vienai spalvai.
  4. Eksperimentuokite su spalvingomis dekoracijomis. Jeigu nedrįstate išdažyti kambario rožiniai arba prikti ryškiai geltoną sofą, galite pridėti į savo kambarį spalvų per dekoracijas. Tai gali būti pagalvėlės, vazos, laikrodžiai, gėlės, knygų lentynos ir kitokios smulkmenos. Tik geriau pasirinkite tos pačios šeimos spalvas. Turėkite kelias vieną prie kitos derančias dekoracijas, kad kambarys atrodytų vientisas. Venkite naudoti per daug spalvų viename kambaryje. Maksimumas yra trys: pagrindinė spalva, pabrėžianti spalva ir papuošianti spalva. Laikykite paprastą interjerą, kitaip kambarys atrodys chaotiškas.

Sėkmės!

Įvertinkite šį įrašą:

Vidutinis įvertinimas 0 / 5. Vertintojų: 0

Kol kas įvertinimų nėra.