Kurie gyvūnai mato nespalvotai?

Yra nemažai gyvūnų, kurie mato aplinką juodai baltą:

  1. Žiurkėnai. Jie laikomi naktiniais gyvūnais, kurie rausia ir slepiasi po žeme dienos metu. Jie turi raudonas arba juodas akis, kurios visiškai neskiria spalvų ir turi prastą regą šviesai. Dėl prasto regėjimo ir nesaugumo jausmo jie gali kąsti.
  2. Žirgai. Jie turi nepriekaištingą periferinį matymą, tačiau turi prastą pagrindinę regą. Jų matymas nėra visiškai tik juodai baltas, žirgai gali skirti mėlyną ir žalią spalvas, bet didžioji šešėlių spalva yra pilka. Kadangi žirgai geriau mato naktį, tai jie turi tam tikra daltonizmo laipsnį.
  3. Rykliai. Ryklių akių tinklainėse yra tik vienos rūšies kūgis, skiriantis šviesą nuo tamsos. Todėl rykliai mato pilkus atspalvius dažniausiai. Panašus į žmogaus tinklainę, objektyvą, rainelę, rageną, ryklio matymas yra mažiau nei tobulas ir visai neryškus. Stiprus jautrumas šviesai pasireiškia tik tuomet, kai ryklys plaukioja miglotuose, ūkanotuose vandenyse. 10 iš 17 ryklių rūšių neturi funkcionuojančių kūgio ląstelių. Kitose 7-se buvo rasta vienintelė spalva – žalia.
  4. Buliai. Buvo nustatyta, jog buliai yra visiškai akli spalvoms. Daugelį metų matadorai naudojo raudonus audinius savo pasirodymuose su buliais, kurių metu stengėsi juos išerzinti prieš dideles minias. Tačiau raudona spalva bulių akyse yra visiškai pilka. Todėl kurstyti bulius raudonos spalvos audiniu yra klaidinga ir neverta.
  5. Rajos. Visiškai neturi kūginių ląstelių ir viską mato juodai balta.

Daugelis žinduolių, paprastai, turi dviejų rūšių kūgius savo tinklainėse: tai katės, šunys, žiurkės, kiaulės, elniai, didžiosios antys ir pan. Visi jie mato spalvas, tačiau jų spektras yra žymiai mažesnis nei tų, kurias mato žmogus. Be to, kačių regėjimas geresnis naktį, todėl jos skiria dar mažiau spalvų nei šunys.

Įvertinkite šį įrašą:

Vidutinis įvertinimas 0 / 5. Vertintojų: 0

Kol kas įvertinimų nėra.