Interviu su Dovile Bagdonaite ir Donata Samalioniene, prekinio ženklo „Tie špokai“ įkūrėja: „Leiskime vaikams būti vaikais“

Pristatome interviu su Dovile Bagdonaite ir Donata Samalioniene, prekinio ženklo „Tie špokai“ įkūrėjomis. Verslios moterys atskleidė kas paskatino sukurti žaismingą drabužių liniją vaikams ir  pasidalino patirtimi apie tėvelių drabužių pirkimo įpročius. Interviu taip pat rasite naudingų patarimų kaip išsirinkti kokybišką drabužį, kad jis tarnauti ilgai ir džiugintų kiekvieną kartą jį apsivilkus.

Kas paskatino sukurti „Tie špokai“ vaikų drabužių prekinį ženklą?

Entuziazmas bei didžiulis noras dirbti sau! Ir vaikai, tie mūsų špokai (šypsosi). Turėjome patirties samdomame darbe ir viskas buvo puiku, dirbome širdžiai mielą darbą, tik vienas minusas – nuo 8 iki 17 valandos, o dažnai būdavo taip, kad visas darbingumas prasidėdavo nuo 22 valandos.  Tvirtai žinojome, kad darbo ofise nebenorime. Tai buvo viena iš pagrindinių priežasčių. Antra – vaikai! Norėjome parodyti vaikams, kad mama sugeba ne tik maistą gaminti ir drabužius skalbti, bet taip pat yra kūrybinga, aistringa, svajojanti ir siekianti asmenybė.

Ne tik žavūs drabužiai, bet ir šmaikštus „Tie špokai“ pavadinimas, kaip gimė idėja jį sukurti?

Ačiū! Lietuvoje yra tikrai didelis vaikiškų drabužių pasirinkimas, tik mums norėjosi kažko naujo ir labiau vaikiško: daugiau spalvų, žaismingų raštų, kokybės, kad po pirmų kelių skalbimų nereikėtų drabužių išmesti. O pavadinimas turbūt visada sukosi mūsų galvoje, nes savo vaikus taip ir vadiname – „špokais“ (šypsosi).

Kokie lietuvių tėvelių įpročiai perkant vaikams drabužius?

Mūsų pirkėjai, pirmiausiai kreipia dėmesį į kokybę, dėl jos jie sugrįžta pas mus ir antrą, trečią kartą. Taip pat labai džiugu, jog tėveliai „atsiklausia“ savo vaikų, ar jiems gražu. O vaikams tikrai patinka, nes drabužiai ryškūs ir spalvingi! Ne viena mama pasakė, kad geriau mažiau drabužių, bet tikrai kokybiškų. Ir mes džiaugiamės prisidedami formuojant šį įprotį – daiktais nereikia apsikrauti, geriau mažiau, bet kokybiškų drabužių, kurie tarnaus ne vienerius metus ir ne vienam vaikui.

Kokios vaikų drabužių tendencijos 2015-ųjų vasarą ir rudenį?

Vasario mėnesį buvome Londone vaikiškų drabužių parodoje „Bubble“, kurioje turėjome galimybę susipažinti su savo ir kitų gamintojų 2015 vasaros ir žiemos kolekcijomis. O jos pilnos spalvų ir žaismingų raštų. Vaikų džiaugsmui pastelines spalvas keičia ryškios, bet tai nereiškia, kad jos rožinės ar žydros, o vienspalvius drabužius keičia patys įdomiausi raštai ir printai.

Vis daugiau gamintojų orientuojasi į ekologiją ir siuva drabužius iš organinės medvilnės.

Į kokius pagrindinius dalykus siūlytumėte atkreipti dėmesį?

• Kokybę – geriau vienas drabužis, kurį išskalbus kelis kartus vis tiek atrodys kaip naujas.

• Patogumą – drabužis turi nevaržyti judesių, kad vaikas visą dėmesį galėtų skirti veiklai, o ne bandymams „įsipatoginti“ į drabužį.

• Unisex drabužius – smagu, kai tą patį drabužį gali vilkėti brolis, o vėliau sesė ar atvirkčiai. Kokybiškus drabužius gali dėvėti kelios kartos.

• Svarbiausia, kreipti dėmesį į vaiko norus – juk jam/jai reikės dėvėti drabužį.

• Ir dar, rinkitės tokį drabužį, kurio negailėsite, jei vaikas išteps. Leiskime vaikams būti vaikais (šypsosi).

Kaip išsirinkti kokybišką drabužį vaikui?

Pasidomėkite kas yra patinkančio drabužio gamintojas, iš kokios medžiagos pasiūtas, ar medžiaga atitinka standartus ir yra sertifikuota. Dažniausiai palietus kokybišką drabužį tampa aišku, ar jis tik gražus išoriškai ar ir kokybiškas bei patogus vilkėti.

Savo kolekcijose turite ne tik drabužių vaikams, bet ir moterims. Kokių rūbų ieško mamos?

Juokiamės, kad dažniausiai vaikai nori mėgdžioti tėvus, o mes jau kelintą kartą gauname laišką, kad labai gražūs vaikiški drabužiai, bet ar įmanoma būtų turėti tokią pat suknelę, tik moterišką.  Tai galime daryti išvadą, kad ir moterys jau pasiilgo spalvų, žaismingų raštų.

Ko palinkėtumėte tėvams?

Kuo daugiau praleisti laiko su vaikais (šypsosi). O leidžiant laiką su jais, atsipalaiduoti ir mėgautis mažųjų išdaigomis, sąmojais ir kūrybiškumu, pamatysit kokie stebuklai įvyks! Leiskime vaikams būti vaikais. Pasitikėkite savimi ir savo vaikais.

Gyventi, ne tik svajoti, bet ir pildyti savo svajones. Būtinai skirti laiko sau ir savo antrai pusei! Bei nuoširdžiai daryti tai, ką darote (šypsosi).

Daugiau informacijos ir šių nuostabių drabužėlių galite rasti:

www.tiespokai.lt

Dėkojame už puikius patarimus ir linkime pildyti savo svajones!

Įvertinkite šį įrašą:

Vidutinis įvertinimas 0 / 5. Vertintojų: 0

Kol kas įvertinimų nėra.