Kokia spalva tinka nedideliam miegamam?

Miegamasis – tokia namų vieta, kur turėtų viešpatauti jaukumas, komfortas, o atsikėlus ryte jaustųsi teigiamos energijos ir geros nuotaikos pliūpsnis.

Dar gilioje senovėje žmonės pastebėjo teigiamą ir neigiamą spalvų poveikį žmogaus nuotaikai ir bendram nusiteikimui.

Remiantis tyrimais, teigiama, kad miegamojo interjeras neturėtų būti vienspalvis. Geriausia būtų pasirinkti tokius derinius, kad viena spalva būtų dominantinė, o kitos akcentinės.

Taip pat, renkantis miegamojo spalvą, reikėtų atsižvelgti į kambario išplanavimą (pvz. Miegamajam, kurio langai nukreipti į šiaurę, tiktų šaltesnių spalvų gama, o miegamajam, kurio langai nukreipti į pietūs, tiktų pastelinės spalvos). 

Remiantis atliktais tyrimais, miegamajam labiausiai tinka žalia, geltona, oranžinė, žydra, mėlyna spalvos. Žalia spalva yra laikoma pačia harmoningiausia spalva, kuri padeda atsipalaiduoti. Mėlyna spalva ir visi jos atsplaviai ramina ir padeda lėtinti visus procesus organizme. Geltona – kūrybinės energijos ir sielos spalva, kuri harmonizuoja nervinės sistemos veiklą. Šios spalvos labiausiai tinka dominantinėms spalvoms. Pastelinės spalvos (žalsva, persikinė ir kitokie atspalviai) dažnai naudojamos kaip akcentinės. 

Įrengdami miegamąjį, įsiklausykite į intuiciją ir širdies balsą. Kambaryje turėtų būti  jauku būtent Jums. Jei širdis nelinksta prie modernumo, spalvų derinimo, rinkitės jaukią vienspalvę klasiką (jei būtent toks vienspalviškumas padeda Jums atsipalaiduoti). 

Įvertinkite šį įrašą:

Vidutinis įvertinimas 0 / 5. Vertintojų: 0

Kol kas įvertinimų nėra.