Ar smulkus verslas ir startup’ai yra tas pats?

Išties, smulkus verslas ir startup’ai nėra tas pats, nors pastaruoju metu itin dažnai vienas su kitu painiojami. Smulkus ir vidutinis verslas angliškai vadinamas Small and Medium Sized Enterprises, o inovacijų kūrimu ir diegimu paremtos naujovės – Innovation-Driven Enterprises arba kitaip – Startup’ai

Taigi, jų esminis skirtumas – inovacijos, naujovės. Be to, jie skiriasi savo kryptimis ir orientacijomis. Smulkusis ir vidutinis verslas orientuojasi į vietinę ar, kartais, regioninę rinką, tuo tarpu startup’ai koncentruojasi pasauliniu mastu, tarptautinėse rinkose. Smulkiame versle naujovės nėra prioritetinės ir netrukdo plėstis, o startup’uose inovacijos yra kertinis akmuo. Jos kuria išskirtinumą ir unikalumą, konkurencinį pranašumą. Smulkų verslą linkę kurti šeimos, todėl tai nereikalauja intensyvaus svarstymo apie lėšų gavimą verslo kūrimui, o startup’ams reikia daug išorinio finansavimo, nes verslo kūrėjai yra skirtingų specializacijų. Ir, galiausiai, svarbiausias skirtumas – kai smulkiajame versle pinigai investuojami į kompaniją, teigiama įtaka yra pajuntama labai greitai: pajamos, grynieji ir visa kita, o startup’ai vystosi prarasdami lėšas, tačiau tai nereiškia, kad nuostolingai. Tiesiog teigiama įtaka pajuntama ne iškart. Kitaip tariant, jei smulkaus verslo varomoji jėga yra pelningumas bei stabilus ilgalaikės vertės kūrimas, tai startup’as koncentruojasi ties vartotojų skaičiaus augimu, jo potencialu.

Taigi, galime matyti, jog smulkusis verslas ir startup’ai nėra tas pats ir kad, iš esmės, jie turi labai daug skirtumų, kurie parodo, kad lyginami jie būti negali. 

Linkiu sėkmės!

Įvertinkite šį įrašą:

Vidutinis įvertinimas 0 / 5. Vertintojų: 0

Kol kas įvertinimų nėra.