Interviu su verslininke Egle Macionyte „Tu augini verslą, o verslas augina tave.“

Kviečiame susipažinti su Egle Macionyte, grožio studijos Grožio mokslas, įkūrėja. Grožio srityje besisukanti veikli moteris nusprendė įkurti savo verslą ir šiuo metu džiaugiasi jo duodamais vaisiais. Kaip užsimena Eglė, nuosavo verslo kūrimas skatina kasdien tobulėti, o iškylantys sunkumai ir iššūkiai verčia rasti greitus problemų sprendimo būdus ir augina kaip asmenybę. Pokalbis apie verslą ir iššūkius jį plėtojant, grožio industriją ir kitus dalykus.

Papasakokite plačiau apie savo patirtį grožio industrijoje. Nuo ko viskas prasidėjo?

Šiandien labai populiaru mokytis atlikti grožio procedūras ir laisvalaikiu turėti papildomo uždarbio galimybių. Tokia buvo ir mano pradžia, dar būdama studentė pradėjau teikti grožio paslaugas. Priiminėjau klientes namuose ir neplanavau ilgai plėtoti šios veiklos. Tik kai baigiau mokslus ir ėmiau ieškotis darbo pagal specialybę supratau, kad bus sunku gauti norimą atlyginimą dirbant kitiems, taigi ryžausi plėtoti veiklą ir kurti savo verslą. Grožio sritis moterims geriausiai suprantama, artima ir dėl to labiausiai traukia. Tad mano atveju buvo lengva apsispręsti, nes baigusi studijas jau turėjau šios darbo patirties, kažkiek išmaniau grožio verslo sritį ir jau turėjau nedidelį klientų ratą. 

Ar sunku pradėti nuosavą verslą? 

Manau visi praėję verslo kūrimo nuo nulio etapą patvirtins, kad tai sunkiau, nei atrodo iš pirmo žvilgsnio. Kai įkūriau “Grožio mokslą” planavau, kad įmonė išsilaikys iš priemonių specialistams pardavimų, tačiau labai greitai paaiškėjo, kad įsukti pardavimus prireiks daug daugiau laiko ir daug daugiau investicijų. Teko pastebėti, kad dažnai pradedantieji savo verslą tikisi, kad pakaks klientui pasiūlyti geresnę prekę arba parduoti pigiau ir klientai patys pirks, deja dažniausiai reikia daug marketingo ir pastangų, kad prisikviestum klientus ir įtikintum juos pirkti pas tave. Žmonės šiandien labai išlepinti pasiūlos ir dažnai renkasi pirkti iš jau žinomo pardavėjo vien dėl patogumo ar įpročio, net jei ir kaina pas jį didesnė. 

Reikia daug kantrybės, užsispyrimo ir optimizmo, kad nepasiduotum pagundai visko mesti kai susiduri su kliūtimis, o jų atsiranda visada ir įvairių, nes kurdamas savo verslą pradžioje turi dirbti labai daug ir įvairių darbų, natūralu, kad vienas žmogus negali išmanyti visų sričių, dėl to atsiranda klaidos, kai kurios iš jų būna labai brangios. 

Galvojantiems apie verslo kūrimą patarčiau nešokti į naują veiklą stačia galva, o pradėti po truputį- pradžioje labai svarbu turėti pastovių pajamų šaltinį, nes kelis pirmuosius metus į verslą reikia investuoti daugiau nei jis pats generuoja pajamų. O ir tos pačios pajamos iš jauno verslo toli gražu nebūna pastovios, būtina turėti pinigų rezervą, kad netektų bankrutuoti susidūrus su pirma krize. 

Taip pat vertėtų imtis tik gerai žinomos veiklos, kurioje jau yra tekę dirbti ir yra įgyta bent minimali patirtis, jei ne – pradžioje padirbti , pabandyti, pastebėti konkurentus, o tik tuomet kurti savo verslą ir investuoti laiką bei pinigus, kad svarbios pradinės lėšos būtų panaudotos tikslingai, o ne iššvaistytos. Savo veikloje dažnai susiduriame su naujais specialistais, nes dažnai rengiame mokymus. Smagu, kad žmonės mąsto pozityviai, tačiau kartais tas pozityvumas būna nepagrįstas ir žmogus akivaizdžiai pervertina savo jėgas, piešia iliuzinius būsimos sėkmės planus ir švaisto pinigus įvaizdžiui ir prestižo iliuzijai, o ne investuoja į savo žinias ir įgūdžius. 

Mano nuomone, norint pasiekti sėkmės versle pinigai nepadės jei nėra tvirto žinių pagrindo ir plano. O dažnais atvejais dideli pinigai netgi pakiša koją sėkmei, nes jie neskatina žmogaus sunkiai dirbti ir stengtis iš paskutiniųjų. Čia ir yra visas nuosavo verslo žavumas, kad dirbdama sau turi kasdien verstis per galvą, o tai grūdina ir ugdo asmenybę, taigi tu augini verslą, o verslas augina tave.

Grožio mokslas šiandien yra ne tik parduotuvė, bet ir mokymų bei mikropigmentacijos paslaugų centras taigi veikla gan išskaidyta. Tai taip pat sukuria papildomų keblumų, nes užsiimant keliomis veiklomis darbo ir rūpesčių padaugėja kelis kartus. Savo vizijoje mačiau specializuotą centrą, kur klientai gali rasti viską, kas susiję su mikropigmentacija- nuo įrangos ir mokymų pradedantiesiems iki specializuotų konsultacijų ir tobulėjimo galimybių srities profesionalams. Taigi patys daug laiko skiriame tyrimams, naujų technikų bandymams ir savo žinių gilinimui, kad taptume rinkos lyderiais. Mūsų įkvėpėjai ir partneriai – Olandų įmonė ECURI jau daugiau nei trisdešimtmetį dirba permanentinio makiažo srityje ir kuria analogų neturinčius mikropigmentacijos produktus . Kaip  ECURI kompanijos atstovai privalome gerai išmanyti sritį ir visas mikropigmentacijos technikas, norint konkuruoti perpildytoje rinkoje tiesiog privalai būti geresnis už kitus. Ta kryptimi ir stengiamės dirbti, nors mūsų įmonė dar palyginti jauna ir augti yra kur.

Kas yra mikropigmentacija?

Mikropigmentacija, kitaip dar vadinamas permanentinis makiažas yra šiandien viena populiariausių grožio procedūrų. Jos populiarumą lemia vis didėjantis gyvenimo ritmas, kada moterys tiesiog nebeturi laiko kasdieninėms grožio procedūroms. Mikropigmentacija savo esme yra tatuiruotė, atliekama dažniausiai veido srityje, skirta ryškinti antakius, akis arba lūpas. Tačiau šiandien vis populiariau tampa šiuo būdu atlikti ne tik makiažą bet ir maskuoti vyrų praplikimą. Grožio mokslas yra vadinamosios scalp mikropigmentacijos vienas iš pradininkų Lietuvoje, mūsų meistrai turi didžiausią patirtį dirbant su vyrų praplikimu. 

Kaip vyksta ši procedūra?

Mikropigmentacija skiriasi nuo tatuiruotės naudojamomis priemonėmis – pigmentais, kurie yra daug saugesni nei tie, kuriuos naudoja tatuiruočių meistrai. Taip pat ir aparatūra yra daug modernesnė ir tikslesnė, veidui skirtoms priemonėms visuomet skiriama didesnė kontrolė ir keliami aukštesni reikalavimai nei, pavyzdžiui, ant rankos ar nugaros skirtoms priemonėms, nes veido oda ypač delikati ir bet kokios klaidos, pavyzdžiui akių srityje, gali kainuoti labai brangiai. 

Procedūros metu judančia adatėle yra nestipriai pažeidžiama oda ir po ja įvedamas pigmentas, kuris nepasišalina iš odos kelerius metus taip sukuriant nenuplaunamą makiažą, piešinį ar kita. Įdomu tai, kad mikropigmentacijos panaudojimo galimybės labai plačios ir dar nėra iki gali išnaudojamos- šiuo būdu galima imituoti plaukelius, pavyzdžiui sukurti tankesnio antakio įspūdį arba užmaskuoti praplikimą galvos srityje, galima maskuoti randus ir pigmentines dėmes, atkurti spenelių aureoles po krūtų operacijų ir panašiai. 

Kokie didžiausi mitai sklaido apie permanentinio makiažo šalinimą?

Permanentiniam makiažui pašalinti naudojama lazeris arba šalinimo priemonės, pavyzdžiui rūgštis, šarmas arba druskos pagrindo preparatai. Daugelis klientų linkę rinktis lazerio šalinimą vien dėl klaidingo įspūdžio, kad tai veiksmingiausia procedūra. Lazeris asocijuojasi su šiuolaikiniais novatoriškais sprendimais. Deja, kalbant apie permanentinio makiažo ir tatuiruočių šalinimą, ši nuomonė klaidinga. 

Saugiausas ir veiksmingiausias šalinimo būdas yra druskos pagrindo priemonė, kuri, kaip ir pigmentas, turi būti įvedama po oda ir gyjimo proceso metu skatina odą valytis ir išstumti pigmentą , kad jis pasišalintų su šašeliu. Po lazerio procedūrų ne tik gali atsirasti randų, bet ir procedūros veiksmingumas yra labai nedidelis, tenka ją kartoti daug kartų, kol pigmentas ima blukti. 

Kokios šių metų rudens makiažo tendencijos? 

Ruduo – pats tinkamiausias metas atlikti permanentinį makiažą, dėl to, kad nebėra intensyvių saulės spindulių, kurie gali pakenkti rezultatui ir oras dar pakankamai šiltas, taigi poprocedūrinė odos priežiūra nebus labai sunki, oda gis lengviau.  Pavasarį, kuomet organizmas nusilpęs po žiemos, taip pat nepatartina atlikti mikropigmentacijos. 

Kas slypi jūsų kosmetinėje? 

Betvarkė (šypsosi). Nešiojuosi daug daiktų, visą išgyvenimo rinkinį, nes tenka daug važinėti

3 dalykai, kuriuos pasiimtumėte į negyvenamą salą? 

Bikini, saulės kremą ir romaną – pasinaudočiau proga pagaliau paatostogauti, ko per darbų krūvį vis nepavyksta padaryti. 

Dėkojame Eglei už pasidalintą patirtį ir vertingus patarimus ir linkime sėkmės toliau vystant savo verslą!

Įvertinkite šį įrašą:

Vidutinis įvertinimas 0 / 5. Vertintojų: 0

Kol kas įvertinimų nėra.