Kaip lauke sodinti rožes?

Ne veltui rožės – vienos opiausių gėlių, kurioms reikalinga priežiūra. Pateikiame keletą patarimų, kurie turėtų padėti jūsų gėlėms pražysti gražiais žiedais:

1. Pirmiausia išsirinkite vietą, kurioje norėtumėte, kad rožės augtų. Ši vieta turi turėti daug saulės šviesos ir šilumos.
2. Jei turite tik šaknis, prieš sodinimą pamerkite jas į kibirą su vandeniu. Rožės, kurios yra vazone ir kurias norite persodinti į lauką, galite palaistyti puode ir palikti iki sodinimo laiko. Tuomet, kai atskirsite puodą nuo augalo, turėsite gražų, drėgną, sulipusį dirvožemio kupstelį, kurį galėsite įkasti tiesiai į žemę, tokiu būdu šaknys nepatirs streso.
3. Iškaskite ~ 15 cm gylio duobę, pridėkite į ją komposto ir kitų organinių trąšų, pvz., kaulų miltų. Pasodinus, gėlės karūnėlė turi būti pakilusi vos, vos virš žemės. Duobė turi būti dvigubai platesnė nei vazonas, kuriame ji augo. Taip augalas bus aprūpintas trąšomis praturtintu dirvožemiu, erdve, todėl šaknys galės plėstis ir augti sveikos.
4. Visą kompostą dėkite ant dugno, maždaug 5 cm storio sluoksniu, tuomet per vidurį įstatykite rožę, tuomet gražiai užkaskite žemę, patvarkykite ir pažiūrėkite, ar rožė stiebiasi į viršų tiesiai.
5. Kai pasodinate rožę, labai atsargiai ir švelniai suspauskite žemę aplink ją, kad pašalintumėte visas oro skylutes. 
6. Laistykite švelnia ir lėta srove, ilgiau. Kad vanduo sudrėkintų ne tik paviršių, bet ir prasiskverbtų iki šaknų. Po laistymo galite dar kartą paspausti dirvožemį ir pažiūrėti, ar oras nesiskverbia ir ar jis pakankamai standus.
7. Reikia stengtis rožių šaknis išlaikyti drėgnas, kietas ir prisotintas maistinėmis medžiagomis, o lapus kuo sausesnius. Tad laistydama, laistykite tik po lapais ir kuo giliau į šaknis. Stenkitės apsaugoti lapus nuo drėgmės.
8. Tręšimui nenaudokite jokių chemikalų, tai kenkia rožėms.
9. Norint išvengti amaro ir juodų taškų, svarbu laistyti ir drėkinti tik šaknis, bet jokiu būdu ne lapus.
10. Jei pažeistų amaro lapų atsirado, juos visus nukirpkite, kad „liga“ neplistų į kitas augalo dalis.

Linkiu sėkmės išbandant!

Įvertinkite šį įrašą:

Vidutinis įvertinimas 0 / 5. Vertintojų: 0

Kol kas įvertinimų nėra.