Koks batų tepalas yra pats kokybiškiausias?

Batų tepalas būna dviejų pavidalų – skystas ir kietas. Kietas primena kietą vašką ir būna parduodamas dėžutėje. Kai jį tepi, reikia nauodti du šepečius: vienu užtepi tepalą ant bato, o kitu nublizgini. Skysti tepalai būna tūbelėse – iš jų tepalą reikia išspausti ant batu ir nublizginti šepečiu. Trinant šepečiu tepalas gerai susigeria į batą. Dar būna tepalų su kempinėle, bet paprastai neišeina ta kempinėle gerai ištepti bato, todėl reikia jį dar papildomai pablizginti skudurėliu, o ir ta kempinėlė neilgai laiko. Batų tepalas Kiwi yra kietas tepalas, giriamas kaip vienas iš geresnių ir nebrangių. Ypač jei nelabai nusimanai batų priežiūroje, Kiwi tam labai tinka. 

Odiniams batams dar labai pravartu yra blizginantis kremas. Čia yra rekomenduojamas Emu Brillo – tai skystas batų tepalas, kuris per akimirką nublizgina batus.  Dar nepamirškite, kad batams reikėtų naudoti ir kondicionierių – jis prailgina batų „gyvenimo“ trukmę. Kondicionieriai ir losjonai saugo batus nuo suskilinėjimo. Pvz., galite išbandyti Collonil – vieną iš labiausiai patikrintų batų kondicionierių. Tuo laikotarpiu, kai batų nenešiojate (pvz., ne sezono metu), kartą per savaitę išpurkškite juos kondicionieriumi. Taip batai turės pakankamai laiko sugerti kondicionierių, kol juos vėl reikės blizginti.

Dar yra batų purškikliai greitam nublizginimui, kai reikia kur nors išeiti. Tie blizgikliai nesuteikia batams kažin kiek apsaugos, nors po jo užtepimo galima dar užpurkšti vandens nepraleidžiančiu purškikliu. Tam gali pabandyti Fiebing’s Leather Shine arba Kelly’s Instant Shine Spray.

Taigi namie reikia turėti keletą rūšių batų priežiūros priemonių – vienas valymui, kitas blizginimui, trečias apsaugai.

http://www.valdopatarimai.lt/avalyne/batu-prieziura-valymas/

Įvertinkite šį įrašą:

Vidutinis įvertinimas 0 / 5. Vertintojų: 0

Kol kas įvertinimų nėra.