Kurioje sporto šakoje yra mažiausiai traumų?

Praktiškai kiekvienoje sporto šakoje gali būti traumų, bet saugiausiomis laikomos nekontaktinio sporto šakos. Krepšinis, pavyzdžiui, nėra toks kontaktinis sportas kaip regbis, bet kai žaidėjai artinasi prie krepšio, būna daug ir pasistumdymų, ir kitokių kontaktų. Taip pat didesnė traumų rizika būna sporte, kur naudojamas kietas ir dideliu greičiu lekiantis kamuolys, kaip beisbole, negu tokiame, kur naudojamas minkštas kamuolys, kaip tenise. Taigi saugiausios sporto šakos būtų šios:

Plaukimas. Plaukimas prižiūrimame baseine yra vienas iš saugiausių sportų. Tyrimai parodė, kad plaukime iš viso nebūtų jokių rimtesnių sužeidimų, jeigu komandos draustų nerti į vandenį sekliajame baseino gale. Plaukikai turi mokėti plaukti įvairiais būdais, sulaikyti kvėpavimą, turėti ištvermės bei jėgų pasiekti finišą. Bet plaukikai, treniruojami naudojant teisingą techniką – pvz., kad išvengtų pečių bei nugaros problemų – paprastai nepatiria traumų.

Golfas. Vienas didžiausių pavojų golfo žaidėjams, neskaitant rizikos, kad ant jų užeis audra su perkūnija, yra traumos, atsirandančios dėl užsimojimo golfo lazda su tam tikra jėga. Taip galima pasitempti nugarą, klubus arba kelius. Bet jeigu žaidėjas įgauna tinkamą formą, stiprindamas raumenis aplink tuos sąnarius, ir praktikuoja smūgio techniką, ribojančią patempimus, jis gali žaisti golfą iki senatvės. Dar reikia žiūrėti, kad išvengtum atskriejančio kamuoliuko ar kad kitas žaidėjas tau netyčia neužvožtų lazda.

Tenisas. Kaip ir bet kokiame kitame sporte, čia galima persitempti raumenis ir sąnarius, bet jeigu vengi persitempimo ir pailsi vos pajutęs diskomfortą, tokių traumų galima išvengti. Tenisas laikomas vienu saugiausių sporto šakų.

Fechtavimasis. Juokinga, bet sporto šakoje, kur naudojamas ginklas, būna labai mažai traumų. Šiais laikais čia būna naudojama labai gera apsauga, užtat ir sužeidimų retai pasitaiko. Bet norint išvengti traumų, svarbu ir turėti gerą formą bei būti lanksčiam, nes čia tenka tiesti ir rankas, ir kojas.

Įvertinkite šį įrašą:

Vidutinis įvertinimas 1 / 5. Vertintojų: 1

Kol kas įvertinimų nėra.