Kaip pašalinti kūdikį, nesidarant aborto?

Moterys jau nuo senų laikų ieškodavo būdų sukelti persileidimą, ir tais laikais, kai legaliai nedarydavo abortų (o ir dar nemokėjo saugiai jų daryti), tam dažnai naudodavo įvairius augalus ir kitas natūralias priemones. Yra nemažai augalų, galinčių sukelti persileidimą, tik bėda, kad daugelis jų yra nuodingi ir nebūna 100% veiksmingi, o jeigu moteris jų pavartojusi nepersileidžia, yra tikimybė, kad vaikas paskui gims apsigimęs. Vienas iš geriausiai žinomų persileidimą sukeliančių augalų yra rūta (turbūt iš dalies tam tikslui merginos visada jų turėdavo savo gėlių darželyje :)), bet ji yra nuodinga, todėl pavartojus jos nuoviro, galbūt ir patirtumėt persileidimą, bet pasekmės sveikatai gali būti neprognozuojamos. Dar yra skalsė – rugių parazitinis grybas, kuris irgi sukelia gimdos susitraukimus (seniau jų duodavo moterims ir tam, kad greičiau pagimdytų), bet ja irgi galima smarkiai apsinuodyti, jei nenutaikai dozės – jos veikia ir nervus, galima pradėti kliedėti. Seniau tam dažnai vartodavo ir bitkrėslę, kuri šiaip gerai atbaido kandis ir kitus vabzdžius, taip pat padeda nuo kirmėlių, bet dabar dėl didelio nuodingumo jos iš viso nerekomenduojama naudoti namie. Jei bitkrėslę naudosite persileidimui sukelti, ji taip pat gali sukelti ir traukulius, susilpninti pulsą, nuo jos galima net numirti.

Taigi senais laikais, kai abortai buvo nelegalūs, apsinuodijimai nuo persileidimą sukeliančių augalų būdavo dažnas dalykas, bet tiesiog moterims nieko kito nelikdavo, arba taip jos stengdavosi patekti į ligoninę tokios prastos būklės, kad daktarai ten patys pabaigtų joms daryti abortą. Dažnai moterims kišdavo koją ir nežinojimas apie tikslų vaistų poveikį. Dažnai jos bandydavo nutraukti nėštumą vartodamos dideles chinino dozes (šiaip jis buvo naudojamas gydyti maliarijai), bet jis retai kada sukelia persileidimą, o pačiam žmogui gali net labai pakenkti, nuo jo gali visai atsisakyti inkstai. Bet vis tiek moterys jį bandydavo, nes tai buvo palyginti lengvai gaunamas vaistas, apie kurio efektyvumą jos bent kažką būdavo girdėjusios.

Bet šiais laikais jau visai nebėra reikalo naudoti tokių priemonių. Dabar kai kuriose šalyse daromas ir medikamentinis abortas – tam naudojama tokia tabletė mifepristonas. Jis veikia blokuodamas nėštumo hormono progesterono poveikį, todėl nėštumas nutrūksta. Kartu su juo būna vartojamas ir hormonas prostaglandinas, kuris sukelia gimdos susitraukimus, todėl gemalas pasišalina. Efektyvumas siekia 92-95%. Bet Lietuvoje jis kol kas neįteisintas, ir tai nėra toks vaistas, kurį būtų galima vartoti be gydytojo skyrimo (ypač turint omeny, kad jis vartojamas kartu su prostaglandinu). Tose šalyse, kur mifepristonas legalus, jį visuomet skiria gydytojas, įvertinęs pacientės nėštumą, jo dydį, galimas patologijas, ir pateikia pacientei tikslias vartojimo instrukcijas.

Taigi jei jau ištinka tokia bėda, geriau patarčiau kreiptis į gydytoją dėl aborto, negu vartoti kokias nors namines priemones arba nelegaliai pirktą mifepristoną (jau nekalbant apie tai, kad tokiais atvejais niekada nežinai, ką iš tikrųjų perki), nes jų efektyvumas bus labai abejotinas, o apsirgti tikrai galite.

http://io9.com/5933494/the-terrifying-history-of-herbal-abortion-medicines

http://www.spa.lt/specialistams.phtml

Įvertinkite šį įrašą:

Vidutinis įvertinimas 0 / 5. Vertintojų: 0

Kol kas įvertinimų nėra.