Kokioje patalynėje mažiausiai dulkių?

Atsakymas #1:

patalynės komplektai – antklodės, pagalvės bei paklodės – gali būti pagaminti iš skirtingų audinių tipų, tai:

  • medvilnė
  • pūkai
  • vilna
  • šilkas 
  • sintetika
  • maišyti audiniai  (medvilnė su linu arba medvilnė su sintetika) 
  • ortopedinis audinys (iš jo dažniausiai gaminami čiužiniai arba pagalvės) 

Dulkės bei dulkių erkutės, kurios yra pagrindinės alergijų sukelėjos, veisiasi ir plinta patalynėje tik palankiomis sąlygomis. Joms yra reikalinga ganėtinai didelė oro drėgmė, apie 70-75 procentai. Jų išskiriami produktai bei fragmentai kaupiasi jūsų patalynėje, o įkvėpus alergizuoja. 

Dulkės dažniausiai kaupiasi pūkinėse bei plunksninėse (pvz. žąsies plunksnų) antklodėse bei pagalvėse, nes jose dėl drėgmės susidaro palankios sąlygos pelėsiui bei erkutėms veistis.  

Norėdami išvengti dulkių bei dulkių erkučių, rinkitės šilkinę arba sintetinę arba medvilninę patalynę. Šilkas yra natūraliai atsparus dulkių erkutėm ir nealergizuoja. Sintetinio pluošto pamušalai yra specialiai apdoroti naujųjų technologijų būdu, todėl jie ,taip pat kaip ir medvilniniai paklodžių užpildai, yra pralaidūs orui – juose nesiveisia palėsis bei bakterijos. Norint išvengti dulkių bei jų sukeliamų alergijų yra siūlomos ir ortopedinės pagalvės, kurios yra pagamintos iš elastinės viskozės, poliesterio, šilko ar bambuko mikropluošto. 

Atsakymas #2:

Dulkės kaupiasi visur! Didžioji dalis patalynės dulkių yra organinė medžiaga – musų epidermio pleiskanos. Atlikite paprastą eksperimentą! Paimkite juodo grubaus audinio skiautę ir priglaudę pirštu patrinkite į savo odą 30 sec. Pamatysite kaip juoda skiautė toje vietoje tapo pabalusi. 

Žmogus per metus numeta apie 2 kg. savo odos. Dalis jos nusiplauna duše, dalis lieka drabužiuose ir dalis musų miegamajame. Žvelgiant į tai, jog miegame trečdalį paros, tai galima daryti išvadą, jog 1/3 odos dulkių lieka musų patalynėje. 

Nesvarbu, kokiu audiniu bus apvilkta Jūsų patalinė ar iš kokios medžiagos pagamintas čiužinys. Dulkės buvo ir bus. Skalbiant patalyne prieš tai ją gerai išpurtykite. Visgi sausos dulkės iš audinio pasišalina greičiau nei sušlapintos.

 Pastovus ir kokybiškas čiužinio valymas yra vienintelis dulkių problemos sprendimas

Įvertinkite šį įrašą:

Vidutinis įvertinimas 0 / 5. Vertintojų: 0

Kol kas įvertinimų nėra.