Kokia kalba yra lengviausia?

Yra išskiriamas TOP šalių dešimtukas, nuo viršaus prasidedantis lengviausiomis pasaulio kalbomis. Einant žemyn, kalbos sunkėja.

1. Ispanų. Lengva išmokti, nes žodynas yra paprastas ir aiškus bei konkretus. Ispanų kalba jungia mažiausiai 22 šalis, su 400 mln. ispanakalbių. Šią kalbą lengva rašyti, nes ji fonetinė. Kaip girdi, taip ir rašai.
2. Anglų. Pripažįstama kaip itin lengva kalba, kuria kalba didžioji dalis pasaulio. Faktas, kad ji prieinama visur, kur žmogus keliauja, padėjo jai tapti viena labiausiai reikalingų kalbų. Pasaulyje egzistuoja daugiau kaip 600 mln. žmonių, kurių gimtoji k. yra anglų, o kiek dar yra kitų tautybių, kurios šneka anglų kaip papildoma ar antrąja kalba. Ji ganėtinai paprasta, jos sintaksė „nesikandžioja“, fonemas gali būti sunkoka išmokti, gali būti rašybos ir tarties problemų. Žodynas yra panašus į vokiečių ir prancūzų. Be to, visi toleruoja netaisyklingą anglų k. tartį, bet vis tiek viską supranta ir atleidžia.
3. Italų. Lengvas ir paprastai išmokstamas žodynas.Labai ritminga ir skambi kalba, kurios beveik visos galūnės baigiasi balsėmis. Nors žodynas sudarytas lotynų k. pagrindu, šią kalbą lengva išmokti indoeuropiečių šeimos kalbų grupėmis, įtakotoms lotynų kalbos, kalbantiems žmonėms. Itališki veiksmažodžiai atpažįstami pagal konkretų modelį, o tie, kurie ne, tiesiog įsimenama. Ši kalba taip pat fonetinė.
4. Prancūzų. Ne vien Prancūzijoje šnekama šia kalba. Jei daug keliaujate, šią kalbą verta išmokti. 75 mln. gyventojų prancūzų k. yra gimtoji, o ~ 50 mln. naudoja ją bendravimui.Gana sudėtinga kalba, ypač tiems žmonės, kurie neturi nieko bendro su romanų šeimos kalbomis. Konjugacijos gali būti labai painios besimokantiems, tačiau žodyną nėra sunku suvokti. Tarimas ir rašyba pakankamai sunkūs.
5. Indų/Hindi; Viena labiausiai šnekamų kalbų pasaulyje, nors rašymas, iš pirmo žvilgsnio, gali pasirodyti pakankamai sudėtingas. Kalba remiasi Urdu kalbos rašmenimis ir pagrindais. Plačiai kalbama Indijoje ir Pakistane. Turi daug sudėtingų taisyklių ir ypač turtingą žodyną, kuris gali būti iššūkis išmokti šią kalbą.
6. Portugalų. Labiausiai kalbama Brazilijoje ir Portugalijoje. Pagrindinė motyvacija, kuris skatina mokytis šios kalbos – kelionės ir naujų pažinčių užmezgimas. Sintaksė ir fonemos panašios į kitų romanų šeimos grupių kalbas. Ją pakankamai lengva tarti, išskyrus tylius priebalsius, prie kurių reikia šiek tiek laiko priprasti.
7. Arabų. Rašytinių ir kalbinių kalbų kombinacija. Jei nusprendėte mokytis šios kalbos, jūsų siekiai turi būti itin aiškūs. Daug kur skiriasi dialektas. Sudėtingas žodynas ir gramatika. Nors alfabetas ganėtinai lengvas, gali būti sunku jungti žodžius, nepanaudojant aiškių balsių.
8. Kinų. Viena sunkiausių kalbų pasaulyje, nors gramatikos pagrindai iš anglų kalbos. Sunkiausia šios kalbos dalis – žodynas ir rašymas. Rašymas reikalauja visiškos atminties, neturint jokio alfabeto.
9. Japonų. Jie nešneka jokia kita kalba. Na, kartais anglų, bet ir ją būna itin sunku suprasti dėl kitokio akcento. Japonai adaptavo fonetinį alfabetą, kuris negalioja Kinijoje.
10. Korėjiečių. Dar viena sunkiausių kalbų pasaulyje. Tačiau lyginant su japonų ar kinų, ją lengva tarti. Labai sudėtingai jungiami žodžiai ir sakinio dalys. Daug kas priklauso nuo amžiaus, senatvės, mandagumo lygio ir pan.

Tai yra kalbų TOP10, kurias įmanoma ir kaip įmanoma išmokti. Sėkmės!

Įvertinkite šį įrašą:

Vidutinis įvertinimas 4.3 / 5. Vertintojų: 6

Kol kas įvertinimų nėra.