Koks kačių ėdalas geriausias?

Šiais laikais tikrai atrodo sunku išrinkti katei tinkamiausią ėdalą, kai yra toks pasirinkimas. Kaip tada nuspręsti, koks maistas katei geriausias? Tam reikėtų atsižvelgti į šiuos faktorius:

  • Katės amžių – ėdalas turi būti skirtas jūsiškės amžiaus grupei (t.y. kačiukams, suaugusioms arba senoms katėms).
  • Katės sudėjimą – per storoms arba per plonoms katėms reikės kitokio ėdalo negu normalaus svorio katėms.
  • Katės sveikatos istoriją – jeigu katė kuo nors serga, pvz. diabetu, alergija, vėžiu arba virškinimo sistemos ligomis, ir maistas turi būti atitinkamai parinktas.
  • Savo kišenę – taip sakant, šerkite katę geriausiu ėdalu, kokį galite įpirkti. Apskritai tai kuo brangesnis maistas, tuo geresnis.

Katės kaip ir žmonės – vienos mėgsta vienokį maistą, kitos kitokį. Vienoms patinka vištiena, kitoms žuvis, vienoms konservai, kitoms sausas ėdalas. Nėra taip, kad koks nors ėdalas būtų geriausias visoms katėms. Be to, žiūrėkite į sudedamąsias dalis. Bet kokio amžiaus katėms reikia daug baltymų, taip pat amino rūgščių – pvz., taurino ir arginino, ir riebiųjų rūgščių, tokių kaip arachidoninė ir linolinė rūgštys. Katėms būtinai reikia vitamino A, kurio galima rasti tik gyvulinės kilmės maiste, o ant kačių maisto pakuočių gali būti įvardintas kaip retinilo palmitatas arba acetatas.

Žiūrėkite, kad ėdalė būtų geros kokybės baltymų šaltinių, pvz., mėsos, žuvies arba kiaušinių, ir jie turi būti išvardinti pirmiausia. Šie baltymai yra maistingesni ir geriau virškinami negu daržovių baltymai. Geriau nekreipkite dėmesio į terminus „gourmet“, „premium“, „super premium“ ir „natural“, nes jie neturi standartinio apibrėžimo. Galite pasiklausti veterinaro, kokį maistą jis labiausiai rekomenduotų jūsų katei. Nepirkite kačių ėdalo prekybos centruose, nes ten jis paprastai būna prastos kokybės – geriau pirkti iš veterinarijos klinikų.

Įvertinkite šį įrašą:

Vidutinis įvertinimas 0 / 5. Vertintojų: 0

Kol kas įvertinimų nėra.