Kokios katės mažiausios pasaulyje?

Mažiausios kačių veislės yra tokios:

1. Singapūra

image

Ji laikoma mažiausia iš visų kačių veislių – dauguma jų vos pusės paprastos katės dydžio. Singapūros katė turi smulkų grakštų kūną, ilgas ausis ir dideles akis. Jos yra labai aktyvios ir žaismingos, mėgsta visur laipioti. Singapūra yra labai gimininga Abisinijos katei, ir nors veislė yra išvesta Japonijoje, šios veislės šaknys yra amerikietiškos katės, kurios buvo importuotos į Singapūrą.

2. Mančkinas

image

Mančkino katės kūnas tik truputį mažesnis negu kitų kačių, bet jos kojos labai trumpos, dėl to jos gerokai mažesnio ūgio negu paprastos katės. Mančkinas yra santykinai nauja veislė, įtvirtinta tik 9-ajame dešimtmetyje. Jos yra žaismingos ir aktyvios, ir jų trumpos kojos visai netrukdo joms linksmintis! Jos bėgioja ir šokinėja kaip ir visos katės, nors gal ir ne taip toli arba aukštai. Mančkino trumpos kojos atsirado dėl jų protėvių genetinės mutacijos, kuri kartais būna susijusi su tam tikromis veislei būdingomis sveikatos problemomis.

3. Kornvalio reksas

image

Šios katės yra smulkios, žaismingos ir atrodančios kaip maži kačiukai. Jų kailis yra minkštas ir garbanotas, o snukio ir ausų forma panaši į Siamo kačių. Jos taip pat turi Siamo kačių protą, šnekumą ir polinkį labai prisirišti prie šeimininko.

4. Devono reksas

image

Devono reksas kilęs beveik iš ten pat kaip ir Kornvalio reksas, ir nors šios veislės atrodo panašios, iš tikrųjų nemažai skiriasi. Devono reksas yra dar viena maža veislė, turinti didelę asmenybę ir protą, ir ją netgi galima išdresuoti kaip šunį! Jos turi mažus, lieknus kūnus ir ausis kaip šikšnosparnių. Devono rekso kailis irgi būna banguotas arba garbanotas, bet jis atsirado dėl kitos genetinės mutacijos negu Kornvalio rekso, todėl jeigu suporuotum Devono reksą su Kornvalio reksu, kačiukai gautųsi su normaliu katišku kailiu.

5. Amerikos riestaausė

image

Amerikos riestaausės būna visokių dydžių, bet dauguma jų yra prie mažesnių. Jos ne tik mažos ir šiaip mielos pažiūrėti, bet ir šiaip išsiskiriančios iš kitų dėl savo užsirietusių ausų. Jų ausimis reikia truputį pasirūpinti papildomai – valyti, kad jos būtų sveikos, bet šiaip toms katėms nereikia daug priežiūros, tai sveika ir aktyvi veislė. Jos labai draugiškos ir mielai bendraujančios, taip pat mėgsta žaisti.

http://www.pets4homes.co.uk/pet-advice/the-top-five-smallest-breeds-of-cat.html

Įvertinkite šį įrašą:

Vidutinis įvertinimas 0 / 5. Vertintojų: 0

Kol kas įvertinimų nėra.