Ar verta pirkti robotą-dulkių siurblį?Kodel?Jei taip,kurios firmos?

Na, čia jau prikaluso nuo jūsų 🙂 Visų pirma, kaip tas siurblys veikia? Jie turi du varomuosius ir vieną ar daugiau nevaromųjų ratų. Pastebėsite, kad roboto apačioje ir viduje yra visokių jutiklių, kurie praneša robotui apie aplinkos ypatumus. Nenaudojamas toks robotas ramiai sėdi savo įkrovos stotelėje, kurią turi dauguma modelių. Žinokite, kad robotą su įkrovos stotele reikia padėti atviroje ir lengvai pasiekiamoje vietoje. Įkrovos stotelės paskirtis – tarp valymo ciklų įkrauti baterijas. O kaip robotas randa kelią į tą stotelę? Stotelė apie 180 cm atstumu leidžia V formos šviesos spindulį, kuris veikia kaip švyturys. Valymo metu robotas, pajutęs spindulį, laikosi toliau nuo stotelės. Kai valymo ciklas būna baigtas arba baterija išsikrauna, robotas pagal tą spindulį laimingai grįžta namo. Jei turite robotą be įkrovos stotelės, jį galima pačiam įjungti krautis. Iš anksto nustatytomis dienomis ir valandomis robotas-dulkių siurblys išvažiuoja iš įkrovos stotelės valyti grindų.

Robotas orientuojasi po namus naudodamasis 4-5 valymo būdais. Pvz., jis gali valyti spirališkai arba ratu, apimdamas visą plotą. Kitokie būdai – palei sienas, zigzagais, susikryžiuojančiomis trajektorijomis ir t.t. Prie kai kurių modelių būna ir virtualios sienos (arba parduodamos atskirai). Tas daiktas leidžia infraraudonosios šviesos spindulį, kuris tarnauja kaip vartai arba virtuali siena. Kai robotas-siurblys pajunta spindulį, pakeičia kryptį. Būna ir švyturiai – kurie taip pat leidžia spindulį, bet dar turi radijo bangų technologiją, kuri sukurta padėti robotui nusistatyti buvimo vietą ir pagerinti valymo efektyvumą. 

Turint robotą-dulkių siurblį, jums nebereikės siurbliuoti kambarių. Tik atkreipkite dėmesį į kai kurias jų galimybių ribas:

  • dauguma robotų-siurblių nesiurbluoja 30-35 laipsnių statumo šlaitų, bet greičiausiai jums to ir nereikia;
  • jie nemoka lipti ar leistis laiptais;
  • roboto-siurblio šviesos jutikliai neveikia ant juodų paviršių.

Žinokite, kad robotai-siurbliai sukurti siurbliuoti grindis ir kilimus. Jie grindų neplauna. Tiesa, jau yra sukurtas ir toks robotas – „Scooba“. Taip pat šiuos robotus rekomenduojama naudoti medinėms grindims ir laminatui.

Tokio siurblio privalumas yra efektyvumas, lengvas naudojimas ir kompaktiškumas. Robotas yra automatinis, gali dirbti be priežiūros. Kadangi jis plokščias, disko formos, gali palįsti po lova ar kur kitur. Be to, ir protingas – naudoja skirtingus jutiklius, kurie gali pajusti purvą, nusileidimus (pvz., laiptus), kelią (jis žino, kur jau buvo), įkrovos stotį, kliūtis, kiek liko baterijos ir kt. Taigi jei jums toks daiktas atrodo reikalingas, gal ir verta įsigyti – atkristų tiek valymo rūpesčių 🙂

Dėl firmos, tai net nežinau, kuri būtų geriausia. Nelabai įsivaizduoju kokios jų kainos Lietuvoj, bet kitur robotai Roomba kainuoja apie 250-450$, Infinuvo Cleanmate – nuo 170$, o Neato, kuris prieš valydamas kambarį jį nuskenuoja – iki 500$. 

http://www.robotshop.com/blog/en/should-you-get-a-robotic-vacuum-cleaner-3630

Įvertinkite šį įrašą:

Vidutinis įvertinimas 5 / 5. Vertintojų: 1

Kol kas įvertinimų nėra.