Nuo kada galiu nešioti kūdikį nešioklėje? Kokioje?

Iš tikrųjų kūdikį galima nešioti nešioklėje jau nuo gimimo, tik reikia žinoti, kokią nešioklę kokio amžiaus kūdikiui parinkti. Kūdikis iki 4 ar 5 mėnesių negali nulaikyti savo galvos ir patys apsiversti. Be to, kūdikiai gimsta truputį sulenktom kojom, nes tokie buvo motinos pilve. Todėl tokio amžiaus kūdikį geriausia nešioti susirietųsį arba „varlės poza“. Vėliau kojos išsitiesia. Nuo 4-5 mėnesių dauguma kūdikių mieliau nešioklėse sėdi.

Turint visa tai galvoje, kūdikiui nuo gimimo iki 5 mėnesių geriausios nešioklės yra perpetė ir vaikjuostė. Jos gali būti naudojamos nešioti vidutinio dydžio naujagimiams, vaikas jose gali susirangyti šiaip arba į varlytės pozą, o jo galva turės atramą. Prieš laiką gimusiems kūdikiams būna specialios vaikjuostės, pritaikytos mažesnio dydžio vaikams ir pagamintos iš elastinės medžiagos. Juos nešioti neelastinėje medžiagoje būna nelabai patogu.

Nuo 5 mėnesių kūdikiai paprastai jau nulaiko galvas. Dar per keletą mėnesių kūdikis išmoksta pats apsiversti, sėdėti, ropoti, 11-14 mėnesių – vaikščioti. Jų svoris pastoviai auga iki metų – tokio amžiaus vaikas jau sveria 8-12 kg. 18 mėnesių vaikai dažniausiai sveria nuo 10 iki 14 kg. Taigi nešioklė, pritaikyta tokio amžiaus vaikui, turėtų būti tinkama patogiai nešioti šitokį svorį, be to, vaikui turėtų būti patogu dairytis aplink. Tokio amžiaus vaikams tinka įvairios nešioklės: vaikjuostės, kuprinės vaikui nešioti, „kengūros sterblės“, nešioklės ant klubo. Vyresniems kaip 1.5 metų vaikams tinka ir vaikjuostė, jei turite gerų įgūdžių ją naudoti, ir taip pat kuprinės. „kengūros sterblės“. Gera nešioklė turėtų būti ergonominė, duodanti gerą svorio paskirstymą, kad būtų galima nešioti 15 ir daugiau kg vaiką nepasitempiant nugaros. Svarbus ir atramos aukštis, nes tokio amžiaus vaikai jau būna ūgtelėję, ypač jei vaikas nešiojamas ant nugaros, nes tokiu atveju nešiotojas nemato, kas dedasi.

O ar nešioti vaiką nešioklėje sveika, geriausiai liudija faktas, kad toks vaikų nešiojimo būdas yra atlaikęs tūkstantmečių išbandymus 🙂 Kaip tik įrodyta, kad vaiko nešiojimas nešioklėje padeda išvengti klubo sąnario displazijos – dėl to geriau kūdikį nešioti apžargomis negu suglaustomis kojomis vežimėlyje. Blogiausia poza kūdikiui – kai jis laikomas ištiestomis kojomis, suglaustais keliais, kas yra visiškai priešinga vaisiaus pozai. Tiesa, reikia ir nešioklėje kūdikį nešioti teisingai – kad jis būtų išskėstomis kojomis, o ne suglaustomis.

http://www.babyslingsandcarriers.com/

Įvertinkite šį įrašą:

Vidutinis įvertinimas 4.3 / 5. Vertintojų: 7

Kol kas įvertinimų nėra.