Ar vilnonė patalynė geresnė nei pūkinė?

Daugeliu atžvilgiu vilnonė patalynė laikoma geresne už pūkinę, nors čia priklauso nuo to, ko būtent norite. Pūkinė patalynė būna prikemšama paukščių pūkų – dažniausiai žąsų arba ančių. Dažnai pūkai būna maišomi su plunksnomis – reikia žiūrėti, kokia užpilde plunksnų ir pūkų proporcija. Kuo daugiau pūkų santykinai su plunksnomis, tuo lengvesnė bus patalynė. Pūkinė antklodė gerai šildo, todėl žiemą su ja šilta miegoti, be to, joje maloniai paskęsti. Bet pūkai turi ir kai kurių trūkumų – nepraleidžia oro ir po jais kaupiasi drėgmė, dėl to žmogus miegodamas gali labai prakaituoti, o prakaitas įsigeria į patalus ir sudaro geras sąlygas tarpti dulkių erkutėms. Tokios patalynės neįmanoma skalbti skalbimo mašinose, dėl to ji nėra gerai alergiškiems žmonėms – ir dėl erkučių, ir dėl susikaupusių bakterijų, gali atsirasti kai kurios odos alerginės ligos, kaip egzema. Dėl to rekomenduojama karts nuo karto vilnones antklodes gerai išvėdinti, išmušti pagaliu arba teniso rakete ir palikti kuriam laikui saulėje – taip pašalinamas dulkių kvapas ir nužudomos bakterijos. Reguliarus vėdinimas pailgina pūkinių patalų naudojimo trukmę.

Vilnonė patalynė irgi gerai šildo, bet taip pat gerai sugeria drėgmę, dėl to aplink miegančio žmogaus kūną jos nebelieka. Vilna gali sugerti drėgmės iki 30% savo pačios svorio. Ta drėgmė vilnoje neužsilaiko, nes vilnos skaidulos vėl po truputį ją išgarina lauk, užtat joje nesiveisia pelėsiai. Todėl tokios antklodės ypač gerai žmonėms, kurie naktį daug prakaituoja. Be to, vilnonė patalynė laikoma hipoalergenine, tinkama alergiškiems ir astma sergantiems žmonėms. Senas pūkinis patalynės užpildas su laiku pradeda irti ir susidaro dulkės, kurias labai mėgsta erkutės, o vilna yra natūraliai atspari erkytėms dėl mikroskopinių šerelių ant skaidulų. Vilnones antklodes bei pagalves galima skalbti mašinoje, dėl to ten dar mažiau lieka visokių alergenų. Vilnonės antklodės yra labiau kompaktiškos negu pūkinės, turi mažiau purumo.

Vilnonė patalynė tinka naudoti ir vasarą, nes dėl savo termoizoliacinių savybių žiemą ji saugo nuo šalčio, o vasarą atvirkščiai – nuo karščio. Vilnonė patalynė yra ilgaamžiškesnė už pūkinę. Dar vienas vilnos privalumas – atsparumas ugniai, palyginti su pūkais, kurie užsidega labai lengvai. Turėkit tą omeny, jei mėgstate rūkyti lovoje, nors bet kuriuo atveju nereikėtų taip daryti 🙂

Taigi jeigu norite nesunkiai prižiūrimos patalynės visiems metų laikams ir ypač jei esat alergiški, tada tikrai geriau rinktis vilnonę patalynę. Bet jeigu norite būtent šiltos žieminės, ir ypač mėgstate lengvą, purią bei šiltą, tada geriau yra pūkai.

Įvertinkite šį įrašą:

Vidutinis įvertinimas 0 / 5. Vertintojų: 0

Kol kas įvertinimų nėra.