Kaip rengiatės matematikos egzaminui?

Daug kas matematikos egzaminui ruošiasi panašiai kaip istorijos egzaminui: mintinai mokydamiesi formules ir lygtis, lygiai kaip mokytųsi faktus ir datas. Nors ir svarbu žinoti formules ir lygtis, geriausias būdas jas išmokti – tai jomis naudotis. Tai gera matematikos savybė – gali ją spręsti, o tuo tarpu istorijos „spręsti“ negali. Patarimai, kaip pasiruošti egzaminui, būtų tokie:

1. Pamokos

 1. Nepraleisk nė vienos pamokos. Klausykis mokomos medžiagos ir kreipk į ją dėmesį. Matematikai tai labiau reikalinga negu kitiems dalykams, nes ten tenka spręsti lygtis ir uždavinius.
 2. Klausinėk mokytoją visko, kas tau gali rūpėti dieną prieš egzaminą. Mokytojas ar mokytoja tikriausiai tau nepasakys, kas bus per egzaminą, bet jis ar ji gali padėti, jei ko nors nesupranti. Jis ne tik parodys, kaip išspręsti vieną ar kitą uždavinį, bet taip pat mokytojas, kuris tave pažįsta, dar labiau norės tau pagelbėti ateityje.

2. Mokymasis

 1. Perskaityk tekstą. Žiūrėk, kad perskaitytum viską, ne tik pavyzdžius. Vadovėliuose dažnai būna formulių, kurių iš tavęs tikimasi, kad žinotum, įrodymai; tai tikrai naudonga norint suprasti mokomąją medžiagą.
 2. Daryk namų darbus. Paprastai būna užduodami namų darbai, kurie mokytojui atrodo reikalingi. Daug egzaminų uždavinių yra labai panašūs į namų darbus, o kartais net ir tokie patys. Spręsk kiek galima daugiau uždavinių, kad įgautum kuo daugiau praktikos ir susipažintum su skirtingais uždavinių išdėstymais.
 3. Pasistenk rasti įvairių būdų išspręsti uždavinį. Pvz., spręsdama lygtis, gali naudoti pakaitalus, pašalinimą arba grafas. Grafas geriausia naudoti, kai naudojiesi skaičiuotuvu (pvz., TI-84+ arba TI-83), taip daugiau galimybių gauti teisingą atsakymą. Tačiau jei negali juo naudotis, tada naudok pakeitimą arba pašalinimą, priklausomai nuo uždavinio (kai kurie būna lengviau išsprendžiami x, o ne y metodu), arba pažiūrėk, kuriuo būdu tau bus lengviau. Taip yra geriau negu būti prisirišus prie vieno metodo, kuris gali ir apvilti sprendžiant testą. Dažnai naudingiau būna suprasti, kaip sudaryta formulė, o ne tiesiog ją įsiminti.

3. Peržiūrėjimas

 1. Pradėk mokytis 2 mėnesius prieš egzaminą. Nelauk iki paskutinės minutės. Dieną prieš egzaminą per daug nestresuok, tiesiog atsipalaiduok. Gerai išsimiegok, ir tau tikrai puikiai seksis. Dieną prieš egzaminą mokykis kiek galima daugiau, bet leisk sau ir ką nors kita nuveikti.
 2. Pabandyk susirasti kitų uždavinių, panašių į tuos, kuriuos užduoda namų darbams. Išspręsk visą puslapį, jei namų darbai yra jo dalis. Gali ir atsisiųsti iš interneto – kad būtų iš tos srities ir to paties lygio.
 3. Prisijunk prie mokymosi grupės. Skirtingi žmonės skirtingai mato tą patį turinį. Jei tau ką nors suprasti yra sunku, galbūt bus lengva kitam. Jo ar jos požiūris į tą uždavinį gali tau padėti jį suprasti.
 4. Paprašyk, kad kas nors tau sugalvotų uždavinių, kuriuos tu išspręstum. Tegul jie nurašo panašius pavyzdžius iš tavo vadovėlio arba minčių iš internetinių šaltinių, o paskui tegul pasako tau atsakymus, kai būsi pabaigusi arba rimtai ties jais užstrigsi. Nebandyk susidaryti mokymosi plano sau pačiai, nes tai bus nepakankamas iššūkis.
 5. Žinok, kad mokytojai gali užduoti ką nors iš senesnių laikų. Net jeigu dabar mokaisi kokį skyrių ar du, jie gali bandyti „nugludinti“ tavo įgūdžius ir užduoti kokių uždavinių, kuriuos sprendei jau seniai arba trimestro pradžioje.
 6. Kad išlaikytum šviežią galvą, miegok po 7-9 valandas ir atlik skaičiavimus mintinai.

4. Egzamino metu

 1. Atsipalaiduok. Pirma pabandyk išspręsti lengviausius uždavinius. Tada tau liks daugiau laiko susikaupti ties sunkesniais.

Sėkmės! 
http://www.wikihow.com/Study-for-a-Math-Exam

Įvertinkite šį įrašą:

Vidutinis įvertinimas 0 / 5. Vertintojų: 0

Kol kas įvertinimų nėra.