Kas yra gyvūnų terapija?

Gųvūnų terapija naudoja specialiai dresuotus gyvūnus, kad pakeltų pacientų fizinę, emocinę ir socialinę gerovę, tuo pačiu padidinant jų savivertę, sumažinant nerimą ir lengvinant sveikimą. Gyvūnų terapija naudojama nuo XX a. 5-tojo dešimtmečio, kai JAV armijos kapralas atsivedė į ligoninę savo Jorkšyro terjerą, kad palinksmintų sužeistus kareivius. Tas šunelis sulaukė tokio pasisekimo, kad po to dar 12 metų guodė pacientus. Gyvūnų terapija nėra tas pats, kas gyvūnai pagalbininkai, pvz., aklųjų vedliai.

Tyrimai parodė, kad gyvūnai turi raminantį poveikį, jie mažina nerimą ir kraujospūdį. Su jais žmonės jaučiasi mažiau vieniši ir pasidaro socialesni. Pasaulyje daug ligoninių ir slaugos namų naudoja gyvūnų terapijos programas, kad pacientai nesusirgtų depresija ir nesijaustų atskirti, taip pat bendravimas su gyvūnų stimuliuoja protą. Kadangi gyvūnui vienodai, kaip žmogus atrodo, žmonėms, turintiems visokių fizinių trūkumų, dažnai būna lengviau bendrauti su gyvūnais begu su kitais žmonėmis. Senų žmonių tyrimai parodė, kad tie, kurie turi šunį, turi mažesnį kraujospūdį ir cholesterolio kiekį kraujyje negu tie kurie jo neturi. Gyvūnai gali būti malonus dėmesio atitraukimas tiems, kurie patiria visokias nemalonias medicinines procedūras.

Paprastai gyvūnai labai traukia vaikus, o su gyvūnais bendraudami vaikai dažnai sugeba geriau save išreikšti negu su kitais vaikais arba suaugusiais. Šunys ir katės dažnai naudojami raminti vaikams, patyrusiems fizinę arba psichologinę traumą. Vaikams, turintiems specialių poreikių, tem gali prireikti daugiau dėmesio ir pasiruošimo.

Gyvūnų terapijai naudojami įvairūs gyvūnai, nuo šunų ir kačių iki arklių ir delfinų – tai gali pareikalauti kelionės į tą vietą, kur laikomi gyvūnai. Terapija gali vykti ir tokioje įstaigoje kaip ligoninė, slaugos namai, mokykla arba biblioteka. Paprastai tam nereikia jokio pasiruošimo. Savanoriai paprastai atsiveda savo gyvūnus į ligonines tam tikru laiku, ir pacientai gali su jais bendrauti, kalbėti, juo glostyti. Terapinis gyvūnas turi būti tinkamai dresuotas, paskiepytas ir geros sveikatos. Gydymas naudojant didelius gyvūnus, tokius kaip arkliai ir delfinai, gali vykti tik prižiūrint sertifikuotam terapeutui.

http://www.drweil.com/drw/u/ART03171/Animal-Assisted-Therapy.html

Įvertinkite šį įrašą:

Vidutinis įvertinimas 0 / 5. Vertintojų: 0

Kol kas įvertinimų nėra.