Kodėl staigiai atsistojus svaigsta galva?

Toks galvos svaigimas staigiai atsistojus turi pavadinimą – ortostatinė hipotenzija (OH). Beje, tyrimai, daryti Šiaurės Karolinos universitete JAV parodė, kad OH yra susijęs su širdies nepakankamumu.

Toks galvos svaigimas atsiranda tada, kai staiga nukrinta jūsų kraujospūdis. Paprastai, kai staigiai atsistojate, jūsų organizmas tai kompensuoja truputį paspartindamas širdies plakimą (maždaug 10-čia dūžių per minutę) ir sutraukdamas kraujagysles, dėl ko daugiau kraujo patenka jums į galvą. Šis procesas paprastai būna toks tikslus ir automatiškas, kad to net nepajuntate. Bet OH turintiems žmonėms galvos svaigimas būna ženklas, kad ta sistema veikia nelabai gerai.

Ar reikėtų tuo susirūpinti? Tai priklauso nuo tam tikrų aplinkybių. OH gali sukelti įvairios nekaltos priežastys, tokios kaip dehidratacija, vaistai, pvz., diuretikai arba ACE inhibitoriai, ir beta blokatoriai, arba jeigu jūsų kraujospūdis natūraliai žemas dėl geros fizinės formos (tai iš tikrųjų net mažina širdies problemų riziką). Bet taip pat tyrimai parodė, kad OH turintiems žmonėms dažniau išsivysto širdies nepakankamumas negu jo neturintiems, net įskaičiuojant kitus širdies nepakankamumo rizikos faktorius, tokius kaip diabetas, aukštas kraujospūdis ir širdies vainikinė liga. Kai kuriems žmonėms OH gali būti ankstyvas aterosklerozės požymis, nes tada širdis sunkiau varinėja kraują ir galų gale išsivysto nepakankamumas.

Jeigu jums visada svaigdavo galva staigiai atsistojus, arba jei esate dehidratavusi arba vartojate kuriuos nors iš tų vaistų, tada tikriausiai jums viskas gerai. Bet jei staiga pradėjote jausti stiprų galvos svaigimą, kurio anksčiau nebūdavo, geriau kreiptis į gydytoją.

http://www.menshealth.com/health/why-you-feel-dizzy

Įvertinkite šį įrašą:

Vidutinis įvertinimas 0 / 5. Vertintojų: 0

Kol kas įvertinimų nėra.