Ar tiesa, kad klasikine muzika lavina IQ?

1993 m. tyrėjai atrado, kas koledžo studentų pažintiniai sugebėjimai pagerėjo po to, kai jie pasiklausė Mocarto sonatos 1781 D-mažor dviem pianinams, ir nuo tada prasidėjo intelekto gerinimas klasikine muzika. Tai buvo pavadinta „Mocarto efektu“. Viename tyrime buvo rasta, kad koledžo studentams, kurie 10 minučių pasiklausė klasikinės muzikos, 8-9 taškais pagerėjo erdvinio intelekto įvertinimai. Taigi buvo sugalvota visokiausių būdų pagerinti IQ klasikine muzika – nuo Bethoveno kūdikiams iki sonatų suaugusiems. Nors tas poveikis tęsdavosi tik 10-15 minučių, Džordžijos valstijos gubernatoriui Amerikoje Zelui Mileriui tai atrodė pakankama priežastis pateikti pasiūlymą kiekvienam Džordžijos valstijos naujagimiui duoti klausytis klasikinės muzikos.

Be abejo, Vienos mokslininkai, kurie taip didžiavosi savo nacionaliniu didvyriu, nusprendė pakartoti šiuos tyrimus. Nors jie visas šio tyrimo detales ištyrė labai kruopščiai, bet nerado jokių įrodymų, kad erdvinis intelektas pagerėtų vien nuo Mocarto klausymosi.

Kodėl tiek daug žmonių patikėjo Mocarto efektu? Kaip visuomenė, mes norėtume surasti kokį nors greitą ir lengvą būdą pagerinti intelektą, ir tas tyrimas, paremtas saujele studentų nekontroliuojamoje situacijoje, čia neblogai įsipaišė. Dabar mes žinome, kad greičiausiai dalyvių įvertinimai pagerėjo dėl to, kad paprasčiausiai jiems ta muzika patiko.

http://www.discovery.com/tv-shows/curiosity/topics/myths-about-intelligence.htm

Įvertinkite šį įrašą:

Vidutinis įvertinimas 0 / 5. Vertintojų: 0

Kol kas įvertinimų nėra.