kaip atasti tikrąjį save?

Žinoti, kas jūs iš tikrųjų esate – tai reiškia pažinoti save kaip asmenybę. Kitaip sakant, kas jūs esate viduje po visais jūsų užsiėmimais ir titulais? Ką jūs matote, kai pažvelgiate į savo gelmes? Kas yra tas vidinis asmuo, vaikštantis jūsų kūne, darantis jūsų darbus ir tvarkantis jūsų gyvenimą? Kaip apibūdintumėte savo tikrąjį „aš“?

Dauguma žmonių neturi tvirto ryšio su savo tikruoju „aš“. Mūsų sugebėjimas atrasti gyvenimo tikslą ir prasmę priklauso nuo to, kaip iš tikrųjų pažįstame save. Čia yra septyni aspektai, į kuriuos turėtumėte atkreipti dėmesį.

  1. Atraskite savo vertybes. Yra dalykų, kurie jums širdies gilumoje svarbiau už viską. Kokios yra jūsų asmeninės vertybės ir standartai? Kokie jūsų prioritetai ir įsitikinimai? Ar suprantate, kodėl visi tie dalykai jums svarbūs? Kiek galite atsiduoti šiems asmeninams standartams ir etikai? Kiek teisus norėtumėte būti savo tikrajam „aš“?
  2. Supraskite savo stipriąsias puses. Kokių įgimtų sugebėjimų jūs turite, o kuriuos iš jų ugdote ir vystote? Jūsų turimos ir vystomos stiprybės yra jūsų asmeninis turtas. Jos duoda jums unikalią vietą gyvenime, ir turėtumėte apie jas žinoti. Čia įsiskaito jūsų emocinės stiprybės ir jūsų sugebėjimas išreikšti meilę bei įvertinimą.
  3. Žinokite savo aistras. Kam jūs jaučiate aistrą? Kas jus jaudina arba reikalauja jūsų besąlygiško dėmesio? Kokios veiklos ir siekimai jus verčia tikrai jaustis gyvai? Negalite kurti gyvenimo ant savo aistrų pagrindo, jei nesužinojote, kokios jos yra. Norint sukurti savo vidinę harmoniją, labai svarbu užtikrinti, kad jūsų aistros sutaptų su jūsų vertybėmis ir standartais.
  4. Atpažinkite savo tendencijas. Jūsų tendencijos dažnai virsta įpročiais – gerais arba blogais. Ar turite tendenciją lengvai pasiduoti užgaidoms? Ar nuolat atidėliojate, arba per stipriai reaguojate? Savo įprastų tendencijų žinojimas padeda analizuoti sritis, kurias reikėtų patobulinti. Taip pat tai gali padėti sužinoti, kokios tendencijos labiausiai prisideda prie jūsų stiprybių bei sėkmės.
  5. Pripažinkite savo galimybių ribas. Niekada nebūna įmanoma būti visame kame geriausiu. Geriau žinoti, kokie įgūdžiai arba veiklos atitinka jūsų galimybių ribas. tuo būdu jūs galite paskirti tuos dalykus kitiems, o pati tuo tarpu savo energiją sukoncentruoti ten, kur tai duos daugiausia naudos. Mes visi galime pagerinti savo sugebėjimus visose gyvenimo srityse, taigi į dabartines ribas nežiūrėkite kaip į nuolatines. Tiesiog būkite realistė vertindama save. Jei norite pažinti savo tikrąjį „aš“, būtina sąlyga tam yra sąžiningumas.
  6. Nusistatykite tikslus. Ko jūs tikrai norėtumėte pasiekti? Kokiu žmogumi norite tapti?Tikslai turi būti specifiniai, išmatuojami, pasiekiami ir tikroviški. Nusistatant tikslus labai svarbu yra aiškumas. Aiškumas veda į veiksmą, o aiškumo trūkumas – į sutrikimą ir neveiklumą.
  7. Susikurkite kryptį. Kur norite, kad jūsų tikrasis „aš“ jus nuvestų gyvenime? Kai suprasite savo vertybes, stipriąsias puses, aistras, tendencijas, galimybių ribas ir tikslus – jums reikės tikslo, krypties, kuri vestų jus į priekį. Nesijaudinkite dėl to, ar tikrai pasieksite tikslą, nes iš tikrųjų svarbiausia yra kelionė. Taigi išsirinkite kryptį, kuri reprezentuotų tikrą laimę, ir judėkite ton pusėn.


http://advancedlifeskills.com/blog/know-your-true-self/

Įvertinkite šį įrašą:

Vidutinis įvertinimas 0 / 5. Vertintojų: 0

Kol kas įvertinimų nėra.