Kiek kartų per savaitę plauti galvą?

Gali būti, kad jūs plaunate galvą dažniau negu reikėtų. Daug žmonių įsitikinę, kad plauti galvą reikia kasdien, kad jeigu plaus bent kiek rečiau, jų plaukai pasidarys labai nešvarūs. Bet iš tikrųjų užtenka tą daryti 3-4 kartus per savaitę. Bet tai dar priklauso nuo jūsų skalpo ir plaukų tipo, taip pat ir to, ką darote su savo plaukais.

Dermatologai ir stilistai sutinka, kad nėra reikalo galvos plauti kiekvieną dieną. Plaukai iš esmės yra pluoštas – pagalvokite apie avies vilnos pluoštą: kuo dažniau jį plausite, tuo prasčiau jis atrodys. Tas pats ir su plaukais. Kuo plaukai ilgesni, storesni ir garbanotesni, tuo rečiau juos galima plauti. Taip yra dėl to, kad galvos riebalai nepasiekia visų plaukų taip greitai, užtat tokie plaukai ir reikalauja mažiau plovimo. Net ir trumpi, ploni ir tiesūs plaukai gali būti plaunami kas antrą dieną. Kasdien plauti reikia tik tokiu atveju, jeigu galvos oda gamina daug riebalų. Kitiems dermatologams atrodo, kad vienintelė priežastis juos plauti kasdien – tai malonus kvapas. Bet tokiu atveju reikėtų naudoti lengvą šampūną. Tokie šampūnai, dar vadinami „kasdieniniais“, turi mažiau detergentų negu kiti.

Dar yra variantas pabarstyti plaukus talku arba kūdikių pudra, kai jų neplaunate – tie dalykai sugeria riebalų perteklių. Bet pudra neturėtų suvisam pakeisti šampūno.

Šampūno burbuliukai, kuriuos dauguma žmonių sieja su švara, iš tikrųjų yra pagaminami bjauriausių ingredientų – sulfatų, ir yra visai nereikalingi švarai. Ekspertai sako, kad visos tos putojančios medžiagos, kurios dehidratuoja plaukus, dedamos į higienos produktus tik dėl to, kad žmonės tikisi putų.

Jeigu plaukus dažnai plaunate, gali būti, kad juos reikės ir dažniau šukuoti. Kasdien plaunamiems plaukams reikia ir daugiau produktų šukuosenų darymui. Kadangi plaukai būna pernelyg švarūs, jie taip pat būna ir minkšti, neklusnūs bei nukarę, todėl iš jų sunkiau padaryti šukuoseną. O kai vartoji daug tokių produktų, plaukams prireikia dar daugiau šampūno, nes tie dalykai kaupiasi ant plaukų, ir plaukai pradeda blausiai atrodyti. 

Taigi geriau nepersistenkite su galvos plovimu 🙂

http://www.webmd.com/beauty/shampoo/how-often-wash-hair

Įvertinkite šį įrašą:

Vidutinis įvertinimas 0 / 5. Vertintojų: 0

Kol kas įvertinimų nėra.