Kaip susirasti draugų naujoje mokykloje?

Pakeisti mokyklą gali būti sunku. Viskas ten būna nepažįstama, net nežinai, kur kokiai pamokai eiti. Gali būti sunku ir susirasti naujų draugų, nes atrodo, kad visi jau turi savo draugų ratelius. Tačiau visai įmanoma įsilieti į naują aplinką. Stenkis linksmintis tiek pat, kiek ir senojoje mokykloje. Vienas paprasčiausių būdų – tai tiesiog paklausti ko nors „Koks tavo vardas?“ arba „Ar norėtum kur nors nueiti po pamokų?“. Taip pat gali paklausti, ar jie jau matė kokį nors filmą arba laidą. Gali būti, kad tas žmogus nekreips į tave dėmesio, bet tada tiesiog pabandyk užkalbinti ką nors kitą.

1. Surask pasitikėjimo savimi

 1. Giliai įkvėpk. Tau nereikėtų nervintis, juk eini į naują mokyklą, o ne į kankinimų kamerą. Prisimink, kad mokykloje rasi savo bendraamžių. Sutiksi žmonių, kuriems tu patiksi. Nespręsk apie žmones jų net nepažinodama.
 2. Būk savimi. Neapsimetinėk kažkuo, kas nesi, vien tam kad pritaptum. Jeigu tavo draugai nepriima tavęs tokios, kokia esi, tai tokie jie tau ir draugai. Dauguma draugų priklauso kokiems nors draugų rateliams vien dėl to, kad jie būna savimi. Pvz., jei žmogus atletiškas, mokykloje gali tapti sportininku, o meniškas ir emocingas žmogus – pasidaryti emocingos grupelės dalimi. Jeigu apsimetinėsi, daugelis žmonių tai pastebės.
 3. Laikykis higienos. Niekam nepatinka bjaurus kūno ar burnos kvapas. Kasdien prauskis po dušu, naudok dezodorantą, valykis dantis ir plaukis galvą. Nebūtina nešioti dizainerių drabužių, bet kad ir ką vilkėtum, stenkis atrodyti tvarkingai.

2. Gražiai prieik prie žmonių

 1. Su naujai sutiktais žmonėmis elkis maloniai. Būk gera visiems žmonėms, net jei yra kitų tautybių ar kultūrų. Jei manai, kad dėl to, ką pasakysi, jie nuliūs, geriau nieko nesakyk, tik linksėk galva jiems kalbant. Taip pat nepamiršk kiek galima daugiau jiems padėti.
 2. Atrodyk kviečianti. Šypsena visada padeda. Eidama koridoriumi neapsikabink knygų ir nežiūrėk į grindis. Laikyk galvą aukštai ir žiūrėk į akis kitiems. Jei pamatysi pažįstamą žmogų, nusišypsok arba pasakyk „labas“. Prisistatyk kitiems, pasakyk savo vardą ir iš kur esi. Paklausk: „Ar skanus čia valgykloje maistas?“ Pasišnekėk apie naująją mokyklą: „Ar seniai ją lankai?“ arba netgi pasakyk komplimentą: „Gražūs batai, iš kur juos gavai?“
 3. Ženk pirmą žingsnį. Gali bet kur rasti ką nors, su kuo rasi bendrą kalbą – tualete,  kieme ar kur kitur, tereikia žinoti, kaip prie jų prieiti. Pradėk pokalbį, nusišypsok ir pasakyk komplimentą, aišku, prisistatyk ir pasakyk, iš kur atvykai. Niekada nežinai, kur gali sutikti gerų draugų.
 4. Prisimink žmonių vardus. Tau juk patinka, kai žmonės vadina tave vardu, taip pat ir kitiems. Be to, žmogus gali ir suirzti, jei pamiršti jo vardą. paklausk, ar jie turi kokią pravardę (teigiamą).
 5. Padaryk ką nors gero. Rezervuok kam nors vietą. Pasisveikink sutikusi koridoriuje. Pasveikink, jei kas nors kam nors pavyksta. Pasakyk komplimentą: „Gražūs batai/kuprinė“. Tai daro stebuklus.

3. Prisidėk prie kitų

 1. Po pamokų prisijunk prie mėgstamos veiklos. Tai gali būti choras, teatras ir t.t. Net jeigu ir nieko ten nepažįsti, turėsi bendrų interesų su jais, ir turėsi patirties su kitokiois asmenybėmis, turinčiomis tų pačių interesų!
 2. Ieškok kitų žmonių, kurie yra nauji mokykloje. Tikriausiai ne tu viena tokia esi, ir turėsite mažiausiai vieną bendrą dalyką: jūs abu esate nepažįstamoje aplinkoje. Pasikalbėk apie naująją mokyklą, apie senąją, savo nuomones, pažymius, mokytojus ir t.t.
 3. Nesėdėk klasės gale, kur niekas tavęs nepastebės! Pasistenk atsisėsti per vidurį, kur galėsi lengviausiai užmegzti pokalbį.

4. Išsiaiškink grupeles

 1. Išsiaiškink, kas yra „fifos“ ir „karštagalviai kietuoliai“. Gali būti, kad iš pradžių vengsi tokių žmonių. Nebūk su jais šiurkšti ir nevenk jų visą laiką, nes ką gali žinoti, gal jie iš tikrųjų ir neblogi žmonės! Taip pat laikykis atokiai nuo tipelių, kurie priklauso banditų gaujoms ir daro nusikalstamas veiklas. Tau reikia būti savimi. Būk stipri. Ir nesistenk įsiteikti visiems, jei tau tai nepatinka.

5. Mėgaukis naujomis draugystėmis

 1. Galų gale susitik su savo naujaisiais draugais kur nors ne mokykloje. Tai rimtas žingsnis susirandant tikrų draugų, kuriais galėtu pasitikėti. Tiesiog būk savimi ir niekam neleisk to pakeisti.

http://www.wikihow.com/Make-Friends-at-a-New-School

Įvertinkite šį įrašą:

Vidutinis įvertinimas 4 / 5. Vertintojų: 2

Kol kas įvertinimų nėra.