Kaip susirasti tinkamą darbą?

Kad susirastum tikrai tau tinkamą darbą, reikia žinoti, kokio tipo žmogus tu esi ir kas tave domina. Daugeliui darbų reikia specialaus pasiruošimo ar išsilavinimo. Dauguma darbdavių reikalauja bent jau vidurinio išsilavinimo, o daug kas – ir aukštojo. Bet yra daug tokių darbų, kur darbuotojai apmokomi vietoje. Pamėgink susirasti darbą pagal savo asmenybę, interesus ir amžių. Nebijok išbandyti ir naujų dalykų.

  1. Jei esi draugiška, bendraujanti ir turi išsilavinimą šioje srityje, pagalvok apie medikės, dantistės arba farmacininkės darbą. Panašūs darbai būtų registratorės, kasininkės, padavėjos arba pardavėjos.
  2. Jei norėtum darbo medicinos srityje, bet neturi atitinkamo išsilavinimo, būk pasiruošusi ilgoms studijoms, o gal ir mokesčiams už mokslą. Bet jeigu praeisi šį etapą, gerai apmokamą darbą susirasti bus tikrai daug galimybių (jei ne Lietuvoje, tai užsienyje).
  3. Jei esi ir draugiška, ir patraukli, pagalvok apie modelio arba kosmetikos pardavėjos darbą. Niekada nežinai, kur galinuvesti graži šypsena.
  4. Jei esi inovatyvi, pagalvok apie kūrybiškas profesijas. Tai gali būti kas nors su menais, gėlių komponavimu, interjero dekoracija ir t.t. Jei esi kūrybinga ir mėgsti gaminti maistą, tau gali tikti kulinarės darbas (galėsi pradėti ir savo verslą maitinimo srityje).
  5. Lavink savo energingąją pusę dirbdama aerobikos mokytoja, asmenine trenere arba sporto komandos trenere. Žinoma, tam reikėtų ir žinių atitinkamoje srityje.
  6. Jei esi drovi ir niūri, pasiieškok pozicijos, kur daugiau galėtum dirbti viena. Pvz., dažytojos, namų tvarkytojos ir t.t. – tokių darbų yra daug.
  7. Jei mėgsti prisiimti atsakomybę, imkis vadybininkės darbo. Tokių darbų darbuotojų paieškos tinklalapiuose gali rasti kiek tik nori.
  8. Jei mėgsti būti šalia vaikų arba senų žmonių, pagalvok apie mokytojos arba slaugytojos darbą.
  9. Jei mėgsti dizainą, gali tapti braižytoja, sudarytoja arba baigti inžinerijos studijas.

Sėkmės renkantis darbą!

Įvertinkite šį įrašą:

Vidutinis įvertinimas 0 / 5. Vertintojų: 0

Kol kas įvertinimų nėra.