Kaip pašalinti šlapimo kvapą iš kilimo ir baldų?

Pašalinti iš kilimo šlapimo kvapą gali būti nelengva. Bet naudojant tinkamus metodus, jūsų kilimas vėl gali kvepėti kaip naujas.

1. Šviežių ir ne per daug įsigėrusių šlapimo dėmių šalinimas

 1. Senu rankšluosčiu arba servetėle sugerkite kuo daugiau šlapimo. Tapšnokite tol, kol kilimas pasidarys vos drėgnas.
 2. Ant apšlapintos vietos padėkite senų skudurų ir/arba popierinių rankšluosčių. Uždenkite viską laikraščiu. Mažiausiai minutę palaikykite prispaudusi laikraštį, kad susigertų kuo daugiau drėgmės. Kai pabaigsite, dėmė bus beveik visai sausa.
 3. Išplaukite tą plotą švariu vėsiu vandeniu. Darykite tai dažnai ir kiekvieną kartą pašalinkite kuo daugiau vandens – rankčluosčiais, servetėlėmis ir t.t.
 4. Po to išpurkškite gyvūnų šlapimo dėmių pašalintoju. Gali atrodyti, kad šlapimas jau išsivalė, bet vis tiek dar pėdsakų bus likę. Fermentinis pašalintojas suskaidys visus kvapus.
 5. Išbandykite paprastą acto tirpalą. Užpildykite purškiklį baltu actu. Papurkškite ant apšlapintos vietos ir patrinkite šepetėliu. Truputį palaukite. Kai actas įsigers, išvalykite garų valikliu arba plaunamu siurbliu. Tik niekada nepradėkite nuo acto. Actas, nors ir efektyvus valiklis, „užfiksuos“ dėmę taip, kaip :užfiksuoja“ kiaušinių arba siūlų dažus. Geriausia jį naudoti tada, kai norite atsikratyti ne dėmės, o kvapo.
 6. Šlapimo kvapui neutralizuoti naudokite geriamąją sodą arba krakmolą. Sodos arba krakmolo užpilkite tiek, kad visai padengtų dėmę, tada įtrinkite šepečiu. Palikite 24 valandas, kad sugertų kuo daugiau šlapimo. Kitą dieną peržiūrėkite nusikaltimo vietą ir susiurbkite visą likusią sodą arba krakmolą.
 7. Jei kilimas rytietiškas, išbandykite truputį dėmių išėmiklio kartu su boraksu. Naudokite nestirpų dėmių išėmiklį, kurio užpilkite ant švaraus skuduro. Skudurą prispauskite prie kilimo, naudodamasi šaukšto išgaubtąja puse. Po to ant dėmės užbarstykite truputį borakso, uždenkite popieriniais rankšluosčiais ir ant jų padėkite krūvą sunkių knygų. Kitą dieną likusį boraksą susiurbliuokite.
 8. Jei reikia, tą vietą išplaukite vėl. Išskalaukite tą vietą vandeniu ir jei reikės, vėl išvalykite. Kai kurioms dėmėms prireikia ne vieno valymo, nors dažnai jos iškart pasiduoda toms naminėms priemonėms.

2. Išdžiūvusių ir atkaklių dėmių pašalinimas

 1. Tą plotą išsiurbliokite plaunamu siurbliu su drungnu vandeniu. Tik nenaudokite karšto vandens arba valymo garais. Nuo karščio šlapime esantys baltymai prisiriš prie kilimo, o tada jų pašalinti bus beveik nebeįmanoma.
 2. Pašalinti kvapui naudokite vandenilio peroksido, sodos ir indų ploviklio mišinį. Peroksidas ir kepimo soda yra geri detergentai. Įlašinus kelis lašus indų ploviklio, bus dar geriau. Reikės 230 ml vandenilio peroksido, 3 šaukštų sodos ir 2-3 lašų indų ploviklio. Supilkite viską į purškiklį, užpurkškite ir įtrinkite šepečiu arba kempine. Palikite 10-20 min. ir pažiūrėkite, ar išsivalė.
 3. Naudokite gyvūnų šlapimo pašalintoją. Naudojimas toks pats, kaip ir šalinant šlapias dėmes.
 4. Prieš naudodama vandenilio peroksido/sodos valiklį, išbandykite amoniaką. Jeigu dėmės yra tikrai problematiškos, pabandykite į apšlapintą vietą sugerti truputį vėsaus amoniako vandens. Stiklinei vandens naudokite du šaukštus amoniako. Purškikliu papurkškite dėmę, tada patrinkite šepetėliu. Prieš naudodama anksčiau aprašytą vandenilio peroksido valiklį, palaukite bent 45 minutes.
 5. Išplaukite kilimą šampūnu, naudodama plaunamąjį siurblį. Yra nemažai šampūnų, skirtų pašalinti naminių gyvūnų dėmėms (tikriausiai tiktų ir vaikų šlapimui).
 6. Jei reikės, vėl išskalaukite tą vietą. Dabar jau turėtų būti viskas išsivalę.

Įvertinkite šį įrašą:

Vidutinis įvertinimas 0 / 5. Vertintojų: 0

Kol kas įvertinimų nėra.