Kaip užmigdyti kūdikį be krūties?

Suprantama, jog augant kūdikiui, Jūs norėtumėte, kad jis išmoktų miegotų nežindomas. Problema ta, kad leidus jam užmigti žindymo metu, kiekvienąnakt atsibudus jis ieškos šio saugaus (žindymo) komforto vietoj bandymo pačiam save nuraminti tolimesniam nakties miegui. Pateikiama jums keletą žingsnių, kurie galėtų padėti:

1. Nustatykite kūdikio žindymo grafiką. Gal jis jau pakankamai didelis ir nebereikia jo maitinti, kas kelias valandas. Gebėjimas pačiam save nuraminti nakties miegui vystosi palaipsniui. Kalifornijos universiteto mokslininkai (University of California) teigia, jog 12 mėnesių kūdikiai moka patys save nuraminti ir ramiai išmiegoti bent pusę nakties laiko. Tad jei jūsų mažyliui dar reikia priešnaktinio žindymo, normalu, kad jis žindymo metu ir užmigs. Tačiau jo nebereikia žindyti prieš kiekvieną pokaituką. 
2. Žindykite kūdikį prieš padedant jį į lovytę nakčiai ar kad ir pokaitukui, bet neleiskit žindant jam užmigti. Svarbu jį paguldyti į lovytę, kuomet jis yra jau mieguistas, bet dar visiškai neužmigęs, taip jis pripras užmigti be krūties. Jei jam tai gerai sekasi, ilgainiui pradėkite žindyti iki tol, kol jis tiesiog atsipalaiduos prieš paguldant į lovytę. Ilgainiui, jis bus pasiruošęs nirti į miegą savarankiškai. 
3.Vaikų sveikatos specialistai rekomenduoja išbandyti žinduką tuomet, kai kūdikiui yra jau daugiau nei mėnuo (taip išvengiama spenelių sumaišties), o maitinimo krūtimi tvarka jau yra nusistovėjusi. Kaip teigia, Amerikos Pediatrų Akademijos (American Academy of Pediatrics) specialistai, žindukas gali patenkinti staigų norą žįsti ir sumažina kūdikių staigaus kūdikių mirties sindromo galimybes. 
4. Keiskite žindymo vietas. Prieš nakties miegelį ar pokaituką žindykite kūdikį ne tame kambaryje, kuriame jis miegos, o, pvz, svetainėje.Turi pakisti žindymo ir miego asociacija. 
5. Priglauskite, paglostykite ar truputį pakrutinkite vaikutį prieš nakties miegą, neleiskite jam visiškai užmigti. Tai tiesiog pakeičia vieną priešmieginį įprotį kitu. Paguldykite jį, kol dar atsibudęs, bet mieguistas, taip, kaip darytumėte, jei žindytumėte. 
6. Tikėkitės nepasisekimų. Kai jūsų kūdikis nelaimingas ar jaučiasi negerai, jis gali dažniau norėti žindyti ir užmigti žįsdamas.  
Tiesiog stebėkite ir žiūrėkite į savęs raminimą kaip į procesą ir progresą, o ne į tai, kas nutinka naktį.

Įvertinkite šį įrašą:

Vidutinis įvertinimas 0 / 5. Vertintojų: 0

Kol kas įvertinimų nėra.