Kaip moterims pašalinti ūselius?

Galite pabandyti kurį nors iš šių metodų:

1. Baliklis

  1. Išsirinkite baliklį veido plaukams. Jis tinka šviesinti plaukams, kurie nėra visai juodi, tik tamsūs. Poveikis išlieka iki 2 savaičių. Bet rinkitės baliklį, kuris skirtas tik veido plaukams; oda ten labai jautri, ir geriau kiek galima vengti suerzinimo.
  2. Pasidarykite alergijos testą. Užtepkite truputį ant jautrios, bet saugios vietos (pvz., ant vidinės rankos pusės) ir palikite rekomenduojamam laiko tarpui (pagal instrukcijas). Paskui gerai nuplaukite ir palaukite dar 10-15 min., kad pamatytumėt, ar nepradės rausti arba niežtėti.
  3. Nusiprauskite veidą.
  4. Užtepkite baliklį ant ūsų ploto. Prie kremo turėtų būti ir aplikatorius, bet jeigu nėra, užtepkite jį pagaliuku arba pirštu, užsimovusi gumines pirštines. Gerai žiūrėkite, kad neužteptumėte ant pačios lūpos arba šalia šnervių.
  5. Palaukite didžiąją dalį rekomenduojamo laiko, tada truputį jo nuvalykite, kad pamatytumėte, ar suveikė. Jeigu plaukeliai dar nepabalę, palaukite ilgiau. Idealiu atveju balinamieji kremai neturėtų būti naudojami ilgiau kaip 10 minučių, nes jie dirgina odą. Jei ant kremo instrukcijos parašytas ilgesnis laiko tarpas, vis tiek palaukite 10 minučių, ir jei per tiek laiko ūsai nubalo, nuvalykite jį.
  6. Nuvalykite visą likusį kremą. Tam naudokite medvilnės servetėles arba ką nors panašaus, ir žiūrėkite, kad valant kremas nepakliūtų ant jautrių vietų.
  7. Gerai nuplaukite odą. Plaukite ilgiau negu jums atrodo reikalinga, kad nebeliktų jokių kremo likučių.

2. Vaškas

  1. Išsirinkite vašką, skirtą veido plaukams. Naudojant vašką, plaukai būna visiškai pašalinami ir tą galima daryti namie su vaistinėje pirktomis vaško juostelėmis. Bet vašku plaukus galima šalinti tik tokiu atveju, jei jie pakankamai ilgi, kad vaškas priliptų. Jeigu nenorite laukti, kad plaukai tiek užaugtų, galite naudoti vašką, skirtą trumpiems plaukams arba naudoti kokį kitą išvardintą metodą (pvz., balinamąjį kremą).
  2. Nusiprauskite po karštu dušu, palaikykite veidą virš garuojančio puodo arba nusiprauskite veidą šiltu vandeniu. Kuo šiltesnė oda, tuo labiau atsiveria jos poros, ir atitinkamai lengviau pasišalina plaukai.
  3. Jei reikia, pašildykite vašką. Dažniausiai to prireikia, bet vaško juostelės gali būti ir išimtis. Perskaitykite instrukcijas ir išsiaiškinkite.
  4. Jei reikia, užtepkite vašką ant ūsų zonos. Naudokitės aplikatoriumi, kuris būna įdedamas prie vaško, ir venkite jį tepti ant lūpų.
  5. Ant ūsų zonos prilipinkite juostelę. Pradėkite nuo vienos pusės ir tvirtai prispauskite ją prie visos zonos, vengdama raukšlių ir oro kišenių.
  6. Palaukite rekomenduojamą laiko tarpą.
  7. Vienu mostu nulupkite juostelę. Vaškas nusilups kartu su plaukais, tik žinokite, kad pirmuosius keletą kartų tai darant skaudės.
  8. Gerai nusiplaukite odą. Žiūrėkite, kad neliktų jokių vaško likučių.
  9. Neišsirovusius plaukelius išraukite pincetu. Jei jūsų viršutinę lūpą dar skauda po plaukų šalinimo, truputį palaukite.

3. Depiliacinis kremas

  1. Išsirinkite veido plaukams skirtą depiliacinį kremą. Nuo depiliacinio kremo plaukai iškrenta iš šaknų be jokio skausmo, bet kadangi ten naudojamos stiprios cheminės medžiagos, geriausia rinktis kremą, skirtą jautriai odai.
  2. Pasidarykite alergijos testą, kaip ir balinamajam kremui.
  3. Storai užtepkite kremo ant viršutinės lūpos. Jei norite, galite tai daryti su pirštinėmis, bet kadangi kremo poveikiui pasireikšti reikia šiek tiek laiko, galite tai daryti ir plikomis rankomis, o paskui jas nusiplauti vandeniu ir muilu.
  4. Palaukite didžiąją dalį rekomenduojamo laiko, tada nuvalykite šiek tiek kremo, kad patikrintumėte, ar jis veikia. Jei įmanoma, geriau jį naudoti trumpiau, kad mažiau erzintų odą. Jei dar nesuveikė, palaukite šiek tiek ilgiau.
  5. Nuvalykite visą likusį kremą. Tam naudokite popierinį rankšluostį arba medvilnines servetėles.
  6. Gerai nusiplaukite veidą. Plaukite jį daugiau, negu jums atrodo reikalinga, kad kremo likučiai neerzintų odos. Jei plaukai lengvai nenueina, lengvai juos patrinkite su vandeniu. Jei ir tai nepadeda, išsimaudykite vonioje. Nuo vonios garų kiečiausi plaukai turėtų patys nukristi.
  7. Pincetu išpešiokite visus plaukelius, kurių nepaveikė kremas.

4. Epiliatorius

  1. Išsirinkite epiliatorių, tinkamą veido plaukams. Epiliatorius – tai įrenginys, kuris išrauna plaukus su šaknimis. Kūno epiliatorius veidui yra per stambus, todėl paieškokite mažesnio modelio, kuris sukurtas veido plaukams arba kitiems mažiems plotams. Epiliavimas įmanomas tik tada, jeigu plaukai yra pakankamai ilgi, kad juos pagautų epiliatorius. Jeigu nenorite laukti, kol plaukai tiek užaugs, naudokite kokį kitą metodą.
  2. Išsimaudykite duše, pagarinkite veidą arba nusiprauskite jį šiltu vandeniu.
  3. Paslėpkite lūpas, tvirtai jas suspausdama. Nuo to ne tik plaukuota oda pasidarys lengviau pasiekiama, bet ir epiliatorius nepasieks jautrios lūpų odos.
  4. Lėtai važiuokite epiliatoriumi savo viršutine lūpa. Rovimas skaudės, nebent jau būsite prie to pripratusi. Vėliau priprasite, bet iš pradžių bus nemalonu. Pradėkite nuo mažiausio greičio.
  5. Visus likusius plaukelius išraukite pincetu. Jei viršutinę lūpą dar skauda, truputį palaukite.

5. Elektrolizė arba lazeris

  1.  Pasverkite kiekvieno metodo privalumus. Abu gali netgi pašalinti ūsus visiems laikams (po pakankamo kiekio procedūrų) ir gali pagelbėti toms, kurioms ūsai auga, pvz., dėl hormonų disbalanso. Elektrolizės metu į plauko folikulą įvedama maža adatėlė, ir pro ją leidžiama elektros srovė užmuša folikulą. Tai lėtas procesas, kurį reikia kartoti daug kartų, bet kadangi lūpa yra maža, tai ne taip jau svarbu. O šalinant plaukus lazeriu, lazeris gali vienu kartu apimti daug folikulų ir sunaikinti plaukų šaknis. Kadangi lazeriai geriausiai naikina tamsius plaukus, išsiskiriančius iš šviesios odos, toks metodas nelabai tinka šviesiaplaukėms arba tamsiaodėms.
  2. Gerai patyrinėkite vietas, specialistus ir kainas. Kai kurios vietos turi geresnę įrangą, labiau patyrusius specialistus (žiūrėkite, kad jie būtinai turėtų licenziją) ir geresnius atsiliepimus negu kitos. Niekada nesirinkite kosmetikos salonų pagal jų pačių reklamą.
  3. Turėkite realistiškus lūkesčius. Nors plaukų šalinimas lazeriu ir elektrolize gali padaryti amžiną poveikį, tai gali būti skausminga ir ne kiekvienam duoti garantuotą poveikį. Be to, tokios procedūros nepigiai kainuoja. Jeigu pažįstate žmonių, kurie tai darėsi, pasikalbėkite su jais, ką jie apie tai pasakys.

Įvertinkite šį įrašą:

Vidutinis įvertinimas 0 / 5. Vertintojų: 0

Kol kas įvertinimų nėra.