Kaip padailinti taliją?

Plonas liemuo, palyginti su klubais, nuo seno laikomas patraukliu moters bruožu. Nors natūralus moters liemuo daugiausiai yra nulemiamas genetinių veiksnių, liemenį paploninti įmanoma numetant svorio, darant tam tikrus pratimus ir teisingai pasirankant drabužius.

Mitybos pakeitimas. Paprastai norint suploninti liemenį, tenka numesti šiek tiek svorio, ko neįmanoma padaryti vien tik mankšta. Reikia pradėti laikytis dietos, sumažinant kalorijų kiekį. Tam reikės ryžto ir disciplinos. Be kalorijų mažinimo, yra tam tikrų maisto produktų, kurie gali padėti suploninti liemenį.

  • Vienu tyrimu nustatyta, kad žmonės, kurie valgė pilno grūdo produktus (kartu su penkiomis porcijomis vaisių ir daržovių, trimis procijomis pieno produktų ir dviem porcijomis liesos mėsos, žuvies arba paukštienos) numetė daugiau riebalų nuo pilvo negu tie, kurie valgė tą patį maistą, tik su perdirbtais grūdų produktais.
  • Žinokit, kad norint numesti pusę kilogramo, reikia atsisakyti maždaug 3500 kalorijų. Sveikatos specialistai sako, kad geriausia yra numesti po 0.5-1 kg per savaitę, taigi nerekomenduojama badauti, kad greičiau atsikratytum viršsvorio.

Dieną reikėtų pradėti sveikais pusryčiais – jie paspartina medžiagų apykaitą, ir ilgiau jausitės soti, nesinorės iš ryto ir popiet užkandžiauti. Valgykite pilno grūdo košes ir duoną, kiaušinių ir daug vitaminų turinčių vaisių. Dar galite pabandyti išgerti prieš pusryčius stiklinę vandens – taip jūsų organizmas nesumaišys troškulio su alkiu, be to, organizmui nepritrūks vandens.

Valgykite po mažiau, bet dažniau. Tada neišalksite kaip vilkas ir nesuvalgysite daugiau negu jums reikėtų. Be to, dažnesnis valgymas paspartina medžiagų apykaitą ir sudeginsite daugiau kalorijų. Geriau suvalgyti šešis mažus patiekalus per dieną, negu tris didelius. Rinkitės sveikų riebalų turintį maistą. Daug metančių svorį žmonių tiki, kad riebalų reikėtų iš viso nevartoti,bet tai netiesa – riebalai žmogaus organizmui reikalingi ir iš tikrųjų gali tik padėti mesti svorį. Tyrimai parodė, kad daug mononesočiųjų riebalų turintis maistas (riešutai, avokadai, sojos pupelės, šokoladas) neleidžia kauptis ant pilvo riebalams. Polinesočiųjų riebalų, tokių kaip omega-3, turintis maistas (lašiša, silkė, graikiški riešutai, rapsų aliejus, tofu) padeda palaikyti žemą blogojo cholesterolio kiekį ir gerina smegenų veiklą. Trans riebalai, randami sausainuose, margarine, pyragaičiuose ir kt., kaip tik kaupiasi ant pilvo.

Dietoje turėtų būti daug balastinių medžiagų. Jos padeda palaikyti žarnų peristaltiką, dėl to neužkietėja viduriai ir nesikaupia dujos, be to, jos leidžia ilgiau jaustis sočiam. Daug skaidulų turintis maistas paprastai turi ir mažiau kalorijų. Atsisakykite gazuotų gėrimų, nes juose tik vienos kalorijos, ir daugiau nieko. Geriau negerti netgi dietinių, nes juose pilna dirbtinių saldiklių, nuo kurių organizme kaupiasi nuodingos medžiagos. Geriausia yra gerti paprastą vandenį, į kurį galite įmesti citrinos skiltelių, mėtos lapelių ar pan. Ir venkite perdirbto maisto, nes jame paprastai būna daug cukraus ir krakmolo. Būkite labai atsargi su produktais, pažymėtais „be riebalų“ (sūreliais, jogurtais ir pan.).Jie turi mažai riebalų, bet atitinkamai daugiau cukraus, ir jų maistinė vertė labai menka. Venkite ir to maisto, kuriame yra daug druskos – pvz., visokių pusgaminių ir šaldytų produktų, nes nuo druskos organizme užsilaiko vanduo ir kaupiasi žarnyne dujos.

Mankšta. Jeigu tikrai norite suploninti liemenį, reikės reguliariai mankštintis. Susidarykite planą, pagal kurį pradėkite mankštintis, pasirinkdama protingą krūvį, kurį vėliau po truputį didinste. Rašykitės dienoraštį, ką darėte kurią dieną, ir tikrinkitės savo progresą. Ilgainiui jums nebereikės ir prisiversti mankštintis, ir tai ne tik paplonins liemenį, bet ir apgerins bendrą savijautą.

Deja, nėra jokio būdo, kaip numesti svorį tik nuo tam tikros kūno vietos, užtat svorį reikia mesti bendrai. Pasirinkite daug kalorijų išnaudojantį sportą – čia gerai tinka bėgiojimas, šuoliai ir važinėjimas dviračiu. Tokiu sportu reikėtų užsiimti po 30 minučių per dieną 4-5 kartus per savaitę.

Žiūrėkite, kad stiprintumėte teisingus liemens raumenis. Daugelis liemens stiprinimo pratimų koncentruojasi ties pilvo raumenimis, bet jei jų prisiauginsite, nuo to jūsų liemuo tik pastorės. Geriau yra stiprinti skersinius raumenis, kurie veikia kaip natūralus korsetas ir siaurina liemenį. Čia labai gerai pasitarnauja pilatesas. Mankštindamasi visada giliai kvėpuokite – dažnai žmonės, susikoncentravę ties raumenų įtempimu, tai pamiršta.

Darykite specialius liemenį formuojančius pratimus. Vienas iš jų – atsigulti ant nugaros, pakelti mentes ir kojas 90 laipsnių kampu. Tada lankstykitės į šonus, taip pakartokite 100 kartų.

Kai sėdite (ar darbe, ar šiaip kur), stenkitės įtraukti pilvą. Tai sustiprins pilvo raumenis. Pravartu ir daryti atsilenkimus, užkišus kojas kur nors, kad nejudėtų. Tinka ir tokie atsilenkimai: atsigulkite ant nugaros sulenkus kojas, kad pėdos pilnai liestųsi prie žemės. Rankas sulenkite, kad pirštai liestų jūsų ausis. Tada po truputį kelkite liemenį. Kai pajusit kad daugiau kelti nebegalite, pamažu vėl atsigulkite. Taip padarykite 10 kartų. Dar galima daryti tokį pratimą: užimkite tokią padėtį, lyg darytumėt atsispaudimus, tik ant alkūnių. Įtempkite pilvo raumenis ir pasistenkite kuo labiau juos įtraukti. Nugara tuo metu turi būti tiesi ir užpakalis žemai nuleistas. Pasilaikykite tokioj padėty vieną minutę.

Dar reikia stiprinti ir krūtinės bei pečių raumenis. Jeigu ten užsiauginsite raumenų, tada ir liemuo atrodys plonesnis. Klasikinis pratimas – atsispaudimai, galita juos daryti arba nuo kojų pirštų, arba nuo kelių. Kitas pratimas yra toks: atsisėskite ant kėdės arba suolo krašto, priešais save ištieskite kojas. Laikydamasi už kėdės arba suolo briaunos, lėtai leiskitės žemyn. Nugarą laikydama tiesiai, leiskitės tol, kol rankos susilenks 90 laipsnių kampu, tada grįžkite į pradinę padėtį.

Tinka ir visokie kitokie pratimai pasiįvairinimui: lanko sukimas, šokiai, hantelių kilnojimas, joga ir pilatesas (tai stiprina liemens raumenis).

Drabužių pasirinkimas. Liemenį optiškai plonina diržai, taip pat ir suknelės, suveržtos per liemenį. Nenešiokite džinsų pažemintu liemeniu. Galite pabandyti ir korsetą – pastaruoju metu jis vėl išpopuliarėjęs, jį galima nešioti ir po drabužiais, ir išorėje.

Sėkmės!

Įvertinkite šį įrašą:

Vidutinis įvertinimas 5 / 5. Vertintojų: 1

Kol kas įvertinimų nėra.