Kaip pasigaminti popierių?

Pasigaminti popieriaus namuose galima iš visokių popieriaus atliekų – be kita ko, tai bus ir antrinis popieriaus panaudojimas, taigi ekologiškas dalykas. Naminį popierių galėsite naudoti papuošimams, atvirukams, laiškams arba visokiems meno dirbiniams. O procesas būtų toks:

 1. Suplėšykite panaudotą popierių į smulkius gabalėlius, ne didesnius kaip 2.5 cm.
 2. Išmirkykite juos šiltame vandenyje. Mirkymas turėtų trukti ne mažiau kaip pusvalandį, dar geriau – per naktį.
 3. Pasigaminkite rėmelius. Tą galite padaryti, kol jūsų popierėliai mirksta vandenyje. Pirmiausia reikia paimti vienkartinę keturkampę kepimo formą ir iškirpti dugną. Geriausia yra aliumininė, nes ją galima prakirpti aštriomis žirklėmis. Skylė turi būti keturkampė ir visose pusėse apie 2.5 cm mažesnė negu formos dugnas. Tada ten įklokite vielinį tinklelį – iškirpkite jį tokio dydžio, kaip formos dugnas, kad neiškristų.
 4. Pasigaminkite popieriaus masę. Tam reikia blenderį (maišiklį) iki pusės pripilti šilto vandens, tada įdėti saujelę išmirkyto popieriaus. Maišykite visa tai vidutiniu greičiu tol, kol pavirs į tirštą masę. Ją perpilkite  į didelį dubenį, pripilkite jį šilto vandens. Turinį sumaišykite, kad pasidarytų vienodos konsistencijos.
 5. Į dubenį panardinkite rėmelius, kol jie užsipildys popieriaus skaidulomis. Panardintus juos po truputį judinkite, kad popieriaus masė pasiskirstytų tolygiai.
 6. Išimkite rėmelius iš dubens. Nusausinkite. Ranka paspauskite skaidulas, esančias ant tinklelio – tada nubėgs daugiau vandens.
 7. Paguldykite rėmelius popierium žemyn ant švaraus sauso rankšluosčio. Nuimkite rėmelius ir vielinį tinklelį, palikę tik popierių.
 8. Uždėkite ant popieriaus dar vieną rankšluostį.
 9. Kočėlu prispauskite rankšluostį ant popieriaus.
 10. Atsargiai nuimkite rankšluostį nuo popieriaus.
 11. Nulupkite savo popierių nuo apatinio rankšluosčio. Palikite jį išdžiūti per naktį.
 12. Dabar galite jį naudoti.

Linkiu sėkmės 🙂

Įvertinkite šį įrašą:

Vidutinis įvertinimas 3 / 5. Vertintojų: 3

Kol kas įvertinimų nėra.