Kaip padailinti savo raštą?

Bandyk tą daryti laikydamasi šių patarimų:

1. Patyrinėk savo raštą

  1. Parašyk pastraipą. Pasirink bet kokią temą ir parašyk kelis sakinius apie tai. Jei nesijauti labai kūrybinga, tiesiog nurašyk nuo knygos ar laikraščio. Tikslas – pažiūrėti, kaip tavo raštas paprastai atrodo. Kuo daugiau rašysi, tuo tikslesnį vaizdą susidarysi.
  2. Atpažink pirmines formas. Ar tavo rašte pilna kilpų ir vingių? Ar jis daugiau tiesus ir kampuotas? Ar raidės susilieja vienos su kitom?
  3. Ieškok nuolydžio. Kampas, kuriuo rašai raides, gali pataisyti arba sugadinti tavo raštą. Ar tavo raštas statmenas linijoms po juo? Ar jis pastebimai leidžiasi į kairę arba į dešinę? Nedidelis nuolydis paprastai būna ne problema, bet kai jis per didelis, raštas tikrai gali pasidaryti sunkiai įskaitomas.
  4. Patikrink išsidėstymą. Ar tavo žodžiai linkę eiti aukštyn, ar žemyn? Ar jie užeina ant linijų lape? Ar kiekvieno žodžio kampas vis kitoks, ar ištisos eilutės eina panašiu kampu nuo linijos?
  5. Pažiūrėk į tarpus tarp žodžių ir raidžių. Tas atstumas padeda nustatyti tavo rašto kokybę. Tarp žodžių turėtų būti toks atstumas, kad jame įtilptų raidė „O“. Jei paliksi daugiau arba mažiau erdvės, tavo raštas nebus gražus. Atkreipk dėmesį ir į tarpus tarp raidžių. Sugrūstas raštas arba per plačiai išdėstytos raidės irgi sunkiai skaitosi.
  6. Atkreipk dėmesį į dydį. Dydis, pasirodo, tikrai svarbu, bent jau rašant. Ar tavo raštas užpildo visą erdvę tarp dviejų linijų? Ar gali parašyti visus žodžius vos pusėje tos erdvės? Reikėtų vengti naudoti ir per daug, ir per mažai erdvės.
  7. Patyrinėk savo eilučių kokybę. Pažiūrėk į eilutes, iš kurių susidaro tavo raštas. Ar jos parašytos stipriai spaudžiant tušinuką, ar jos labai blyškios, kad net sunku skaityti? Ar tavo eilutės tiesios, ar kažkokios vingiuotos ir nelygios?
  8. Apsibrėžk savo trūkumus. Pagalvok apie visus suminėtus dalykus, ką ten reikėtų pagerinti tavo rašte? Gali būti, kad teks pakeisti raidžių formą. tarpus, išdėstymą, rašto dydį arba žodžių rašymo kampą. Jei pakeisi vieną ar daugiau iš tų dalykų, raštas gali labai pagerėti.
  9. Kad pasisemtum įkvėpimo, pažiūrėk į kitų žmonių raštą. Dabar tu žinai, kad tavo raidės yra per didelės ir formos per daug apvalios, ar ne? Nueik į šrifto tinklalapius ir pažiūrėk į rašto pavyzdžius, kurie tau patiks. Pasidaryk visų raštų kopijas, kur tik išeis pamėgdžioti. Nebijok pažiūrėti į pavyzdžius, kurie labai skirsis nuo tavojo rašto, nes iš ten tu gali išsirinkti tam tikrus aspektus.

2. Keisk raštą

  1. Rašyk ore. Daugeliu atveju žmonės, kurių raštas negražus, būna paprasčiausiai neištreniravę tam tikrų rankų ir pečių raumenų. Venk „piešti“ raides plaštaka, verčiau rašyk judindama visą ranką iki pat peties. Lengviausia tai padaryti rašant ore pirštu. Taip būni privesrta naudoti rankos ir peties raumenis, kurie padeda gerinti raštą.
  2. Pataisyk rankos formą. Tušinukas turi būti tarp tavo nykščio ir rodomojo, ir (jei nori) didžiojo piršto. Jei tušinuką laikysi per silpnai arba per stipriai, raštas bus negražus. Geriausi rezultatai būna, kai laikai tušinuką už apatinio trečdalio.
  3. Bandyk rašyti pagrindines formas. Pastovus negražaus rašto trūkumas yra neatitikimas tarp raidžių ir formų. Visos raidės yra sudarytos iš linijų, ratų ir pusračių, taigi pirma pasistenk nupiešti tuos dalykus. Visą popieriaus lapą pripaišyk paralelių vertikalių linijų, taip pat paralelių įstrižų. Tą patį padaryk su „o“ raidės formomis. Kai pradėsi daug kartų iš eilės braižyti tokias pačias formas, jau būsi pasiruošusi pereiti prie raidžių.
  4. Patyrinėk krypčių lentelę. Nors ir kiekvienas tai daro vis kitaip, yra vienas būdas parašyti kiekvieną abėcėlės raidę. Raštą gali labai pagerinti sekimas paskui liniją, kuri sudaro kiekvieną raidę. Pvz., kai rašai mažąją ‘a’, pradėk ne nuo uodegėlės, o nuo kilpos viršaus. Treniruokis rašyti kiekvieną raidę teisinga kryptimi, taip, kaip tave mokė vaikų darželyje.
  5. Išbandyk įvairias rašymo priemones. Skirtingi žmonės sugeba rašyti geriau (arba blogiau!) naudodami skirtingas priemones. Pabandyk įvairius įrankius, įskaitant tušinuką, rašalinį šratinuką, flomasterį, taip pat tradicinę plunksną ir pieštuką. Gali užtekti to, kad surasi priemonę, su kuria rašyti tau tikrai patiks.
  6. Treniruokis rašyti abėcėlę. Taip, lygiai kaip pirmoje klasėje, eilutę po eilutės užpildyk kiekviena abėcėlės raide iš eilės, didžiąja ir mažąja. Naudokis savo susirinktais rašto pavyzdžiais, taip pat ir savo rašto analize. Jeigu tavo problema – žodžių posvyris, stenkis išlaikyti raides vertikaliai. Jei bandai pakeisti raidžių formą, stenkis mėgdžioti tas raides, kurias matei iš rašto pavyzdžių.
  7. Sujunk raides. Kai įsitikinsi, kad raidės tau rašosi puikiai, toliau junk jas į raides ir sakinius. Rašyk juos ir rašyk. Nors tai ir atrodo nuobodu, čia labai tinka posakis „kartojimas – mokslų motina“.
  8. Visada viską užsirašinėk ranka. Vietoj to, kad rašytum rašinį kompiuteriu arba elektroninius laiškus, geriau rašyk tuos dalykus ranka. Rašymas ant popieriaus, kur tik įmanoma, yra geriausia praktika. Gali šiek tiek užtrukti, bet ilgainiui užsiauginsi raumenis, kurie reikalingi lengvam ir lygiam rašymui.

Įvertinkite šį įrašą:

Vidutinis įvertinimas 0 / 5. Vertintojų: 0

Kol kas įvertinimų nėra.