Ar sunku pakeisti savo charakterį?

Psichologinis darbas su savimi keičiant savo charakterį

Dar iki neseniai buvo manoma, kad žmogaus charakteris galutinai susiformuoja iki trisdešimties. Dauguma psichologų tikėjo, kad tam tikri asmenybės bruožai yra paveldimi, o tai reiškia, kad kokie gimė, tokie ir numirs. Taip pat dauguma tikėjo, kad persiauklėti yra neįmanoma, bet dabartiniai tyrimai parodė, kad kai kuriuos charakterio bruožus žmogus gali pakeisti. Čia patarimai, kaip pakeisti savo charakterį, nesvarbu kokio amžiaus būtum.

Pagalvok, kodėl nori pakeisti savo charakterį. Ar dėl to, kad nori kam nors padaryti įspūdį – šeimos nariui arba patinkančiam vaikinui? Daryti tai vien norint kam nors įtikti nesveika nei tau, nei jiems. Be to, tie pokyčiai ilgai netruks, nes jie paremti visai ne TAVO poreikiais. Kita vertus, jei nori pasikeisti dėl to, kad jau pavargai nuo savo jausmų bei veiksmų, tada didesnė tikimybė, kad tie pokyčiai išsilaikys ilgai.

Koncentruokis ties vieno charakterio bruožo keitimu vienu metu. Bandyk naujus dalykus, žingsnis po žingsnio. Kai įsivažiuosi, bus lengviau daryti didesnius asmenybės pokyčius.

Turėk kantrybės, kol pokyčiai įsitvirtins. Visiškas asmenybės pasikeitimas neįvyksta per naktį; nusistatyk įmanomus ir lengvus tikslus (pvz., negraužti savęs daugiau kaip penkias minutes per dieną). Būk kantri su savim – jei būsi atkakli, tavo daromi pokyčiai bus veiksmingesni ir labiau linkę įsitvirtinti visam laikui.

Duok ataskaitą už savo vykdomus pokyčius. Tam gali padėti koks draugas arba draugė. Paprašyk jų, kad tau pasakytų, kai pradėsi rodyti bruožus, kuriuos norėtum pakeisti, o taip pat ir kai tau gerai sekasi. Toks grįžtamasis ryšys tave motyvuos ir dar padės sukurti gerus tarpusavio santykius.

Ieškok kitų pagalbos šaltinių. Kokių ten neturėtų gerų draugų arba sutuoktinių, kartais žmonėms reikia ir daugiau paramos. Pasirinkimų yra daug, tokie kaip savipagalbos knygos, psichologai, paramos grupės, kursai.

Augimas ir savęs atradimas keičiant charakterį

Ar sunku? Priklausomai į ką nori jį pakeisti. Apskritai dabar populiaru kalbėti ir rašyti, kad štai reikia keistis, tačiau kodėl ir į ką? Jei susimąstai, juk gilė augdama į ąžuolą auga ir keičiasi visą laiką, tačiau užaugti ji gali tik į ąžuolą, t.y. realizuoti savo jau turimą aukščiausią potencialą. Nėra identiškų ąžuolų, visi unikalūs, kaip ir žmonės, nes auga skirtingomis sąlygomis, bet visi jie realizuoja save tapdami būtent ąžuolais, o ne kokiais pomidorais, kad ir kaip prasminga atrodytų vesti vaisius ir maitinti kitus.

Ryškiausiai tai supratau studijuodama astrologiją, tai padėjo atsikratyti tam tikrų iliuzijų, kad tie visuomenėje populiarūs įsitikinimai ir stereotipai yra ko nors verti. Nei grožio standartai, nei šeimyninės vertybės, nei visuotinai patraukliomis, geromis ir sėkmingomis laikomos asmens savybės nėra ir negali tikti visiems ir visų mūsų pastangos įsprausti save į tuos standartus, keistis į tai, kuo kažkieno konkretaus ar tiesiog visuomenėje priimtų standartų vertinimu, turėtume būti yra bandymas ąžuolui užaugti į pomidorą, nes matai visi labiau vertina pomidorus…

Aš raginčiau ne keistis, o augti ir ne į ką kitą, o į save pačius, savo aukščiausią potencialą, būkite geriausiu ąžuolu, kokiu tik savo sąlygomis galite tapti, nes pomidoras vis tiek išeitų nevykęs. Sakydama augti į savo aukščiausią potencialą turiu omenyje, kad tos pačios prigimtinės savybės ar polinkiai gali būti apleisti ir nerealizuoti, realizuoti destruktyviai ir taip, kad bus jūsų trūkumais ir silpnybėmis, išreikšti pozityviai ir taip, kad bus jūsų stiprybėmis ir privalumais ir tos savybės gali būti vystomos ir gludinamos lyg deimantas. Pavyzdžiu paimkime zodiako ženklą Avinas, kuris gali būti drąsus silpnesnių gynėjas, lyderis ir pionierius, įkvėpti kitus, o gali būti impulsyvus, neišmintingas, trankantis galvą į sieną ar tris kartus įvažiuojantis į tą patį stulpą, agresyvus ir tiesiog pavojus visuomenei. 

Taigi pažinkite save ir aukite į aukščiausią savęs versiją nes iš esmės pakeisti savo prigimties ir charakterio į kažką visai jums nebūdingą arba neįmanoma, arba nenatūralus savęs luošinimas negalintis duoti gerų rezultatų. 

Įvertinkite šį įrašą:

Vidutinis įvertinimas 4.7 / 5. Vertintojų: 18

Kol kas įvertinimų nėra.