Interviu su Klaipėdos miesto meru Vytautu Grubliausku: „viešasis transportas labai svarbus norint saugoti gamtą“

Jūsų dėmėsiui interviu su Klaipėdos miesto savivaldybės meru, profesionaliu muzikantu, estradinės muzikos katedros docentu, Klaipėdos pilies džiazo festivalio organizatoriumi Vytautu Grubliausku. Meras papasakos, kodėl kelionei į darbą renkasi viešąjį transportą, patars, ką pirmiausia reikėtų aplankyti jo mylimojoje Klaipėdoje ir atskleis, koks pasaulinio garso džiazo atlikėjas skatina docento aistrą muzikai.

Esate Klaipėdos miesto meras, kokias užduotis tenka spręsti, einant šias pareigas?

Užduočių yra įvairiausių, nuo socialinių iki kultūrinių, sportinių. Tenka aktyviai dalyvauti visuomenės gyvenime.

Suprantama, jog mero dienos nepanašios viena į kitą. Bet gal galite papasakoti, kaip atrodo eilinė darbo diena?

Kaip jūs ir sakote, mero dienos nepanašios viena į kitą. Mano diena prasideda nuo tada, kai nuvežu vaikus į mokyklą. Vėliau važiuoju į darbą, dažniausiai naudojuosi viešuoju transportu. Vėliau vyksta įvairūs posėdžiai. Pavyzdžiui, šiandien turiu vykti į posėdį Vilniuje ir gyvai ten dalyvauti.

Kodėl į darbą vykti renkatės būtent viešąjį transportą?

Noriu parodyti, kad viešasis transportas labai svarbus norint saugoti gamtą. Taip pat, norėčiau paskatinti Klaipėdos miesto gyventojus dažniau naudotis šia transporto priemone. Važinėdami viešuoju transportu mažiau teršiame miestą, greičiau pasiekiame darbo vietas ir saugome gamtą.

Vilniaus meras A.Zuokas į darbą važiuoja dviračiu. Ar nenorite iškeisti viešojo transporto į dviratį?

Kiekvienam savas sportas. Būtų galima važinėti ir su dviračiu, tačiau Klaipėdoje iki darbo nemažas atstumas, dėl to man patogiau į darbo vietą vykti viešuoju transportu. Nors mano vaikai, atšilus orams, kartais į mokyklą važiuoja dviračiu. Galbūt ir man reikėtų juo daugiau pavažinėti.

Gal galėtumėte paminėti Jūsų, kaip mero dieną ar įvykį, kuris buvo kažkuo išskirtinis?

Tikrai negaliu, tenka lankytis įvairiuose miestuose, renginiuose, bendrauti su žmonėmis, todėl visos dienos man yra įdomios ir negalėčiau išskirti vienos dienos.

Kuo Jums patinka Klaipėda, ko jai dar trūksta?

Klaipėda mano gimtasis miestas, kuriame užaugau, dėl to aš jį labai myliu. Šiame mieste yra daug gražių vietų, kurias reikėtų aplankyti. Viena iš jų tai delfinariumas. Tai vienintelis tokio pobūdžio miestas Lietuvoje, kuriame galite rasti tokią vietą. Iš tikrųjų ten labai gražu ir tai verta dėmesio vieta. Klaipėdoje man viskas gražu, tikrai negaliu išskirti vieno konkretaus dalyko.

Pasakojant apie Klaipėdą iš Jūsų jautėsi didelė meilė šiam miestui. Kur pirmiausia patartumėte aplankyti Klaipėdoje, jei atvykčiau iš kito Lietuvos miesto?

Kaip jau minėjau, negalėčiau išskirti vienos vietos Klaipėdoje, nes visas miestas man yra labai gražus. Galbūt, pirmiausia siūlyčiau aplankyti delfinariume, kaip jau sakiau, tai vienas iš vienetinių dalykų Lietuvoje. Taip pat, siūlyčiau aplankyti laivų muziejų, kad pajaustumėte tikrąją Klaipėdos dvasią, nes šis miestas yra vienintelis uostas Lietuvoje.

Gyvenate Klaipėdoje, šalia Baltijos jūros, gal mėgstate žvejoti?

Ne, šiuo metu nežvejoju. Labiau mėgstu valgyti žuvį nei žvejoti. Nors kai buvau dar vaikas, jaunystėje mėgdavau žvejoti. Su dviračiu tekdavo numinti 70 kilometrų iki artimiausios žvejybos vietos.

Oho! Kokia ilga kelionė tokiam jaunam vaikui.

Taip, bet mano noras žvejoti buvo stipresnis, už skaudančias kojas.

Kokią vietą muzika užima Jūsų gyvenime? Kokios muzikos mėgstate klausytis kasdien?

Muzika mano pagrindinė aistra. Deja, dabartinė mano veikla man neleidžia skirti muzikai tiek laiko, kiek norėčiau.

Koks muzikos kūrinys pakelia Jums nuotaiką ir ar turite mėgstamiausią muzikos kūrinį bei atlikėją?

Neturiu vieno kūrinio, dažniausiai klausau džiazo. Iš užsienio atlikėjų galėčiau išskirti Louis Amstrong. Jo kūrinių klausau dažniausiai.

Ar vaikystėje, jaunystėje svajojote tapti Klaipėdos miesto meru? Kas Jus paskatino pasukti į politiką?

Tikrai ne, vaikystėje svajojau tapti tolimųjų reisų vairuotoju kaip ir mano tėvas. Bet vėliau nusprendžiau stoti į muzikos akademiją. Baigus ją tapau profesionaliu muzikos atlikėju. Į politiką pasukau visai netikėtai. Gavau pasiūlymą kandidatuoti partijos rinkimuose ir buvau išreitinguotas. Taip ir prasidėjo mano veikla politikoje.

Ar linkėtumėte savo vaikams eiti į politiką?

Ne. Linkėčiau savo vaikams pasirinkti tokį gyvenimo kelią, kokio jie norėtų ir visokeriopai jiems padėčiau. Na, jeigu jie pasirinks politiko kelią, taip pat jiems padėsiu.

Kokia politinė ar istorinė asmenybė Jus itin žavi?

Mane žavi JAV prezidento Barako Obamos asmenybė ir Džionas Fidžeraldas Kenedis.

Įvertinkite šį įrašą:

Vidutinis įvertinimas 0 / 5. Vertintojų: 0

Kol kas įvertinimų nėra.