Interviu su astrologe Daiva Kristina Markauskiene: „Astrologijos mokomasi labai ilgai – greičiausiai ne vieną gyvenimą“

Ar įmanoma numatyti žmogaus ateitį? Ką iš tiesų reiškia karma? Kada geriausiai tuoktis šiais metais? Ką daryti, jei gyvenime nesiseka? Į šiuos ir kitus įdomiu klausimus atsakymų ieškojome kartu su astrologe Daiva Kristina Markauskiene, vedančia gyvosios astrologijos kursus ir dirbančia kartu su Nijole Gabija Wolmer. Astrologė papasakojo, kaip prasidėjo jos kelias astrologijos žinių link ir pasidalino patarimais, praversiančiais kiekvienam besidominčiam žvaigzdžių mokslu.

Kaip atsidūrėte astrologijos pasaulyje?

Tai nutiko prieš dvidešimt metų. Kolegė ėmė studijuoti astrologiją, dalytis žiniomis ir iš karto man tai pasirodė gerai pažįstama, labai artima, persmelkė visą gyvenimą, pasaulio suvokimą. Kartu valandų valandas įnikusios tyrinėdavome horoskopus, ėmiau gilintis, ieškoti, skaityti, o kartais atrodydavo, kad kai kuriuos dalykus tiesiog žinau.

Džiaugiuosi, kad po keleto metų sutikau Nijolę Gabiją Wolmer. Ji tapo mano mokytoja – ir ne vien astrologijos. Dabar suprantu, kad astrologija toks mokslas, kurio mokomasi labai ilgai – greičiausiai ne vieną gyvenimą. Ji talpina savy ir didžiules pažinimo galimybes, ir psichologiją, ir filosofiją, ir dvasios dėsnius. Ji atskleidžia gilias mikro ir makro pasaulių – žmogaus ir visatos, sąsajas. Gaila, kad šioje epochoje ji nustumta šalį, sulėkštinta, prilyginta būrimams ar pramogoms. O juk tai yra vienas seniausių sakralių mokslų.

Ar astrologas gali numatyti žmogaus ateitį?

Taip, bet greičiau tos ateities variantus, nes ateitis yra variantiška. Kuo primityvesnis žmogus, tuo mažiau pasirinkimo variantų, vadinasi, ir prognozė gali būti vienprasmiška. Kuo dvasingesnis, sąmoningesnis žmogus, tuo daugiau pasirinkimo variantų jis turi. Jei žmogus keičiasi, daro išvadas, ateities variantas irgi gali keistis. Jis vis tiek atitiks tą asmeninio horoskopo matricą, tačiau gali vykti pozityviau arba negatyviau. Manau, astrologo tikslas yra ne išburti, kaip bus, o patarti, kaip geriau žmogui panaudoti savo potencialą, parodyti stiprias ir problemines savybes, palankius ir nepalankius laikotarpius. Juk kaip žmogus naudoja apie 7 procentus smegenų potencialo, panašiai nutinka ir su kitomis savybėmis, asmeninio horoskopo potencialu. Taigi astrologas pirmiausia turi padėti žmogui geriau pažinti save, savo prigimtį ir galimybes, esmines gyvenimo užduotis. Tokios žinios teiks jam pasirinkimo laisvę, atvers galimybes, o ne gąsdins ir vers pasyviu savo gyvenimo stebėtoju.Ar Jums padeda astrologijos žinios kasdieniniame gyvenime?

Taip. Per astrologiją aš geriau pažįstu pasaulį, žmones, suvokiu jų veiksmų motyvus, kodėl jie vienaip ar kitaip bendrauja, reaguoja, kas jiems svarbu. Žmonės skirtingi – ir tai yra gerai. Konsultuodama supratau, kiek dažnai konfliktai kyla dėl to, jog žmonės nesupranta, kad kitas gali kitaip jausti, mąstyti – sprendžia pagal save. Astrologija padeda suvokti skirtingus mąstymo, jautimo, reagavimo būdus, taigi padeda bendraujant, ugdo toleranciją, savitarpio supratimą.

Antra, astrologinės žinios padeda kasdien planuojant darbą, leidžia svarbiems veiksmams pasirinkti palankias, stiprias, harmoningas dienas. Pavyzdžiui, jau senovės gydytojai žinojo, kad yra dienų, kai negalima operuoti: yra net posakis, kad chirurgas, neišmanantis astrologijos, yra žudikas. Kai kurios dienos tinka pirkiniams ar sutartims, kitos – ne. Tai labai senos žinios, jos patikrintos tūkstančius metų ir, mano nuomone, verta jomis naudotis, tikrinti savo patirtimi. Dvidešimt metų jomis naudojuosi, man jos pasitvirtina. Aišku, visur yra niuansai, juk vienu metru veikia daugybė faktorių, ir reikia patirties, kokius atsirinkti, laikyti svarbesniais. Taip, daug kas priklauso ir nuo žmogaus: jis turi laisvę rinktis ir gali nugalėti kliūtis, tačiau pasirinkus nepalankią dieną jam prireiks daugiau energijos ir pastangų nei harmoningu laikotarpiu.Kas yra žmogaus karma?

Žodis karma skamba egzotiškai ir dažnai vertinamas kaip kažkas migloto, neaiškaus ir dėl to grėsmingo. Išties žodis karma reiškia veiksmą. Kiekvienas veiksmas turi atoveiksmį, pasekmes – toks bendrasis dėsnis. Jis galioja ir fizikoje, kai kalbame apie mechaniką, taip pat jis galioja ir žmogaus gyvenime. Yra geri ir blogi veiksmai, taigi yra ir geros ir blogos pasekmės – karma. Jas galima keisti, keičiant savo veiksmus. Na, aišku, karmoje – taip pat kaip ir daiktų pasaulyje- galioja inercija – tik pradėjus etiškai, gerai elgtis, iškart neprasidės puikus laikotarpis – reikės patirti praeitų veiksmų pasekmes. Pavyzdžiui, jei vogei, pačiam patirti nuostolius, vagystes, jei engei kitus, pačiam patirti prievartą.Ar galima ją pakeisti?

Visos dvasinės tradicijos nurodo būdus, kaip pozityviai keisti karmą, išvengti skausmo ne tik šiuo momentu, bet „ilgoje distancijoje“. Jos sako: būk etiškas, nedaryk kitam to, ko nenorėtum, kad tau darytų, atleisk nuoskaudas. Nuoskauda yra stiprus jausmas, kuris „sulipina“ su skriaudėju – ir vėl reikės jį susitikti.Yra žmonių, kuriems paprasčiausiai nesiseka, puola rūpesčiai, ligos jei ne juos pačius, tai artimuosius. Ar astrologas gali kažkaip padėti tokioje situacijoje?

Žmonės kreipiasi į astrologą dviem atvejais: kai tiesiog nori susivokti, tobulėti ir kai yra „prispausti“ sunkių problemų. Tai nereiškia, kad jie blogi žmonės – tiesiog tuo metu jiems yra išryškėjusi negatyvios karmos sankaupa. Labai svarbu tuo metu nekeikti likimo, Tvėrėjo, pasaulio tvarkos, o stengtis ją suvokti.

Astrologas ir gali padėti suvokti esamos situacijos priežastis ir parodyti, kokie yra priešnuodžiai, ką reikia ugdyti, kad tai nesikartotų, o esančios nelaimės praeitų kuo lengvesne forma. Galų gale matyti, kada situacija išlengvės. Reikia suprasti, kad astrologas nėra būrėjas, kuris „nuims“ jūsų bėdas – darbuotis turės pats žmogus. Kai žmogus supranta priežastis, dėsningumus ir periodo trukmę, jau vien tai padeda lengviau pakelti gyvenimo smūgius, pasimokyti iš praeities, jos nebekartoti.Kas yra gyvoji astrologija ir kuo ji skiriasi nuo astrologijos?

Gyvoji astrologija yra senas mokslas. Viena vertus, jam būdinga žvelgti į mikro ir makro pasaulį kaip į vientisą, gyvą. Ne tik protu, racionaliai suvokti žinias apie planetas, jų poveikį, bet aprėpti ir gilesnius lygmenis. Kita vertus, šis mokymas apima ne vien tik teorines žinias, nors jos labai reikalingos, bet ir pajautų ugdymą, modeliuojant planetų padėtis horoskope ir pajaučiant jas gyvai, praktiškai. Kad ir kaip būtų keista, tai gali kiekvienas ir netgi neturintis specialių astrologijos žinių. Šį metodą vakarų pasaulyje praeitame amžiuje atskleidė ir išpopuliarino B.Schermer („Astrology alive: Experimental astrology and healing arts“).Kuriems zodiako ženklams šiais metais šypsosis laimė, o kuriems teks įdėti daug pastangų užkariaujant fortūną?

Pirmoji metų pusė palankesnė oro ir ugnies ženklų atstovams, ypač Liūtams, Dvyniams, Svarstyklėms, Vandeniams. Sėkmingiausi iš jų bus Liūtai. O Mergelės, atvirkščiai, pirmąją metų pusę patirs nemažus išbandymus, galimų nesėkmių ruožą, turės išsigryninti, stengtis išlaikyti tai, ką turi geriausio, – tada antrasis pusmetis bei kiti metai bus jų „žvaigždžių valanda“.

Laikotarpis nuo rudens palankesnis vandens bei žemės stichijų atstovams, visų pirma Mergelėms, bet taip pat ir Ožiaragiams, Jaučiams, Vėžiams, Skorpionams, ypač į metų pabaigą. Avinukams iki rudens tęsis apribojimų laikotarpis, o paskui jie galės veržliau žengti į priekį, imtis naujovių. Šauliui teks mokytis santūrumo, kantrybės – tik tada galės tikėtis sėkmės.Koks laikas šiais metais palankus vestuvėms?

Šiais metais išties yra puikus laikotarpis vedyboms – tai gegužės mėnuo, birželis, liepa iki 22 dienos. Palaiminimą santuokai šiuo metu visų pirma suteikia Baltasis Mėnulis, arba Selena, Liūte, meilės ženkle. Taip jau susiklostė, kad tuoktis neblogi beveik visi šių mėnesių savaitgaliai , išskyrus du pirmuosius birželio.Daugeliui aktuali tema – saugumas. Ar šiais metais mažės karinių konfliktų?

Jei metų pirmąjį ketvirtį, iki balandžio pabaigos neįsisiūbuos pernai pavasarį prasidėję konfliktai, o bus nemaža pastangų juos įpūsti, tada likusi metų dalis bus išties palyginus saugi ir taiki. Tokios įtemptos karinės situacijos, kokia buvo 2014 metų pavasarį seniai nebuvo ir greitai dar nebus.Sakoma, kad kiekvienam žmogui nauji metai prasideda kasmet paminėjus gimimo dieną. Ar dėl to nereikėtų taip sureikšminti naujų metų?

Išties kartu su gimtadieniu prasideda naujas Saulės ciklas, vadinamas soliaru ir nuo seno laikomas „mažuoju gimimu“. Todėl labai svarbu savo soliarą sutikti sąmoningai, blaiviai, įsiklausyti į save, nesivelti į tai, ko nenorėtumėte tęsti visus metus. Tiesa, soliaras gali būti ir diena anksčiau nei kalendorinis gimtadienis ir tiksliai tą laiką gali nustatyti tik astrologas. Vis dėlto visiems žinotina, kad prieš gimtadienį reikėtų visoms prasmėmis apsivalyti, įsiklausyti į save, atsiverti pozityviems dalykams, atsiriboti nuo tuščio, nenuoširdaus bendravimo, o triukšmingus šventimus, juolab su alkoholiu, atidėti bent keletui dienų vėliau.

Na, o Naujieji metai yra labiau žmonių susitarimas ir veikia dėl to, kad juos vienu metu sutinka daugybė žmonių. Astrologine prasme daug stipresnis yra Kūčių momentas (jis yra labai netoli vienos iš centrinių metų ašių – Žiemos Saulėgrįžos) arba Naujieji metai pagal kinų tradiciją, kai išties prasideda vienas iš kosminių ciklų.Ko palinkėtumėte visiems šiais metais?

 Sąmoningumo, taikaus problemų sprendimo, naujai atrasti ir sutvirtinti draugystę – šie džiugios kūrybos, ištikimybės – šie bendražmogiški dalykai ypač svarbūs šiais metais. To visiems ir linkiu.

Įvertinkite šį įrašą:

Vidutinis įvertinimas 0 / 5. Vertintojų: 0

Kol kas įvertinimų nėra.