Interviu su neregiu masažistu Arvydu Gudausku: “Esu labai laimingas, galėdamas padėti žmonėms”

Šiandien ypatingai džiaugiamės galėdami pristatyti žmogų nugalėjusį savo negalią. Sukaupęs nemažą darbo patirtį, Arvydas papasakos apie masažo subtilybes, patars kokį masažą rinktis esant nugaros skausmams bei atskleis, koks masažas jo mėgstamiausias. Interviu metu taip pat sužinosite, kaip greitai panaikinti celiulitą, kaip pasidaryti masažą namuose ir kodėl turint regos negalią turi galimybę tapti ypač geru masažo meistru.

Kodėl nusprendėte tapti masažo meistru?

Iš tiesų, tapti masažuotoju aš nenusprendžiau. Galima sakyti, kad ši profesija mane pati susirado. Aš visada norėjau studijuoti istoriją, bet paskutinę akimirką įstojau į Vilniaus kolegijos Sveikatos priežiūros fakultetą. Už tai likimui ir Dievui esu labai, labai dėkingas. Tai mano specialybė, mano pašaukimas ir todėl esu labai laimingas, galėdamas padėti žmonėms.

Kaip manote, mitas ar tiesa, kad turint regos negalią galima tapti ypač geru masažo specialistu?

Manau, jog masažo specialistu, kaip ir bet kokios srities specialistu, galima tapti ne dėl kažkokių susiklosčiusių aplinkybių, o tik dėl to, kad tu to nori ir to sieki, kryptingai dirbi ir mėgaujiesi pasiektais rezultatais. O neregiai galbūt ir gali būti ypatingai geri masažuotojai dėka savo jautrių rankų. Juk mūsų rankos tai ne tik rankos, bet ir akys, darbo instrumentai ir, turbūt, svarbiausias organas.

Įvairiausios priežastys paskatina žmones varstyti masažo kabineto duris. Dėl kokių priežasčių dažniausiai kreipiasi į Jus?

Žmones kamuoja įvairios problemos: skausmai, antsvoris, celiulitas, stresas, artimo ryšio ar, paprasčiausiai, žmogiško supratimo ir šilumos trūkumas. Rankomis atlieku klasikinius, aromaterapinius, anticeliulitinius ir anticeliulitinius-vakuuminius masažus. Kai kada žmonės į masažą ateina dėl skausmų, estetinio vaizdo ar atsipalaiduoti, o kai kada paprasčiausiai maloniai pabendrauti.

Jūsų darbas nelengvas, su kokiomis problemomis susiduria Jūsų profesijos specialistai?

Sakoma, jog masažuotojo profesija – tai fizinis darbas. Turėčiau paprieštarauti. Gerai fiziškai pasiruošęs žmogus šį darbą atliks be vargo. Tačiau mes, masažuotojai, esame tiek fiziškai dirbantys, morališkai palaikantys, tiek ir emociškai įkraunantys savo klientus.

Tikrai nelengvas ir savyje daug profesijų talpinantis darbas. Tikriausiai, masažuotojas nėra tik asmuo, mokantis masažuoti?

Masažuotojas turi būti visapusiškai išprusęs, kad galėtų žmogui patarti mitybos, sporto ir medicinos klausimais. Mes ir psichologai, ir šiek tiek gyvenimo būdo vadybininkai. O visų svarbiausia – mokėti išklausyti žmogų. Taigi, problemų kaip ir nėra, yra tik darbas, o jei das darbas tau teikia malonumą, tai jis ne darbas o maloniai praleistas laikas.

Kokių priemonių reikėtų norint atlikti masažą namuose ir kokius masažo

judesius paprasčiausia išmokti nelankant specialių kursų?

Na, žiurint, kokį masažą norite atlikti. Masažas yra pati pati seniausia gydymo priemonė. Kai jūs susitrenkiate koją ar ranką, ką pradedate iškart daryti? Glostyti ir trinti, taigi šie judesiai ir yra paprasčiausi. O šiaip, masažui atlikti namie reiktų paprasčiausio alyvuogių aliejaus, o tada pradėti glostymais, trynimais, maigymais ir pavibravimais. Šie būdai yra pagrindiniai klasikinio masažo metodikoje. Visą tai atlikti šiltomis rankomis ir su meile.

Šiais laikais yra didelė masažų pasiūla, limfodrenažiniai, aromaterapiniai,

arjuvediniai, karštais akmenimis, su visokiausiais aparatais ir daugybė kitų. Kaip išsirinkti tinkamiausią?

Geriausia yra pasitarti su specialistu. O šiaip masažą reiktų rinktis pagal tai, kokio tikslo siekiame. Jei jaučiame nerimą, kamuoja bloga nuotaika, tai reiktų rinktis aromaterapinį masažą, jei skausmus, tai klasikinį-gydomąjį, jei trūksta energijos, tai galima ir paeksperimentuoti, pasirenkant, pavyzdžiui, lietuvišką gintarinį masažą.

Pasiūlėte tiek daug masažo rūšių, o kokį masažą labiausiai mėgstate Jūs?

Aš dievinu įvairiausius aromatus ir aromaterapinį masažą, kurį atlieka man mano sužadėtinė, bet taip pat domiuosi įvairiais masažais.

Į ką reiktų pirmiausia atkreipti dėmėsį, norint išsirinkti masažo specialistą?

Labai geras klausimas. Tai yra esmių esmė, jei norite patirti visus masažo teikiamus privalumus ir malonumus. Pirma, į tai kokius mokslus jis yra baigęs. Antra, į darbo patirtį. Trečia, kur jis dirba ir, ketvirta, apsilankyti bei pažiurėti ar sutampa jūsų energetiniai biolaukai.

Ir nepykti, jei vienas kitam nepatikote ir netikote, taip jau kartais būna. Na, o jei jus teikins visi keturi kriterijai, tai jūs patirsite puikų masažą, o jei ir masažuotojas bus draugiškas bei komunikabilus, tai ir gyvenimo pilnatvę.

Kadangi daugelis žmonių skundžiasi nugaros skausmais, kokie šiuo metu

efektyviausi nugaros masažai?

Jei norite išvengti nugaros skausmų, reikia reguliariai mankštintis ir lankytis pas masažuotoją. Jei dirbate sėdimą darbą, reikėtų kas keletą valandų atlikti sukamuosius rankų ir kaklo judesius bei tempimo pratimus. Vengti sąstingių ir streso.

Kaip dažnai reikėtų lankytis pas masažistą, kad išvengtume sėdimo darbo

sukeltų nugaros skausmų?

Apsilankymų grafikas yra maždaug toks: du kartus per metus po 10 procedūrų ir viena procedūra kas savaitę arba dvi.

Kokie šiuo metu efektyviausi masažai grožiui?

Grožiui skirtų masažų yra labai daug. Aš šioje srityje orentuojuosi į celiulito mažinimą ir naikinimą. Išties nuostabių rezultatų galima pasiekti per dvi – keturias savaites, bet žinoma naudinga yra ir viena procedūra. Aš savo praktikoje naudoju tik limfodrenažinį ir vakuuminį aparatus. Visą tai jungiu su rankomis atliekamais masažais ir rezultatai būna fantastiški.

Tačiau juk kiekviena klientė ateina su skirtingais poreikiais.

Žinoma, kiekvienos klientės organizmas yra individualus ir ypatingas, todėl ir rezultatai būna skirtingi. Įsivaizduokite, kaip būna smagu, kai mergina ateina prieš vestuves, jai atlieki masažų kursą, kuris padeda numesti 25 kg ir celiulitas tampa nepastebimas. Mergina po vestuvių skambina ir dėkoja.

Kokia muzika Jums yra artimiausia? Ar klausotės muzikos dirbdamas?

O! Čia tai, ką aš myliu ir dievinu. Aš klausausi labai įvairios muzikos. Darbe, žinoma, klausausi relaksuojančios muzikos, taip geriau atsipalaiduoja mano klientai, o aš susikoncentruoju į savo darbą. Mėgstu bliuzą ir džiazą. Iš lietuviškų grupių tai „Hiperbolę“, o naujai atrastas, tai vardas šviesaus atminimo Saulius Mykolaitis.

Ar sutiktumėte išvykti vienas, mėnesiui laiko, į nepaprasto grožio negyvenamą salą, pailsėti nuo supančio pasaulio?

Sutikčiau išvykti ir į paprasto grožio salą. Graži ir miela man sala yra ir Lietuva. Kas nesutiktų pagyventi ir pasimėgauti tikra ramybe, be skubėjimo, streso, su šviežiu maistu ir tobulais gamtos aromatais..?

Kokius tris daiktus pasiimtumėte į šią oazę?

Pasiimčiau gitarą, knygą ir ledukų.

Kuo būtūmėte, jei nebūtumėte masažistu?

Sunku atsakyti – galiu tik pasvajoti. Galbūt, roko žvaigžde, filosofu, politiku arba sodininku. Bet labiausiai norėčiau išlikti nuoširdžiu žmogumi.

Įvertinkite šį įrašą:

Vidutinis įvertinimas 0 / 5. Vertintojų: 0

Kol kas įvertinimų nėra.