Ar aerobika yra naudinga?

Kur čia nebus naudinga. Aerobika yra gerai bet kokiu atveju – kokio bebūtum amžiaus, sudėjimo ar fizinio pajėgumo. Užsiimdama bet kokiu aerobišku sportu – ar tai būtų aerobika, ar toks kaip ėjimas, važinėjimas dviračiu, plaukiojimas, pastoviai judini didžiuosius kūno raumenis. Tuo metu kvėpuoji giliau ir greičiau. Tai padidina deguonies kiekį kraujyje. Širdis sparčiau plaka, padidindama kraujotaką tavo raumenyse ir plaučiuose. Smulkiosios kraujagyslės (kapiliarai) išsiplečia ir tiekia daugiau deguonies į raumenis bei pašalina atliekas, tokias kaip anglies dioksidas arba pieno rūgštis. Organizmas netgi išskiria endorfinus – natūralius nuskausminamuosius, kurie padidina gerą savijautą.

Štai kokios yra priežastys, dėl ko aerobika yra sveika:

  1. Padeda atsikratyti papildomų kilogramų. Derinama su sveiku maistu aerobika padeda numesti svorio ir jo nepriaugti.
  2. Didina ištvermę. Tuoj po aerobikos pratimų gali jaustis pavargusi. Bet po ilgesnio laiko pastebėsi, kad pavargsti mažiau, o tavo ištvermė didėja.
  3. Apsaugo nuo virusinių ligų. Aerobikos pratimai gali suaktyvinti tavo imuninę sistemą, dėl to pasigausi mažiau virusinių ligų, tokių kaip peršalimas ir gripas.
  4. Sumažina grėsmių sveikatai skaičių. Aerobika sumažina daugelio ligų riziką, tokių kaip antsvoris, širdies ligos, aukštas kraujospūdis, 2 tipo diabetas, metabolinis sindromas, insultas ir kai kurios vėžio rūšys. Tokie pratimai kaip vaikščiojimas mažina ir osteoporozės riziką.
  5. Gerina chroniškus susirgimus. Aerobika gali padėti sumažinti kraujospūdį ir kontroliuoti cukraus kiekį kraujyje. Aerobikos pratimai naudingi ir sergantiems širdies vainikinių arterijų liga.
  6. Stiprina širdį. Stipresnei širdžiai netenka taip tankiai plakti. Taip pat ji efektyviau varinėja kraują, kas pagerina visų kūno dalių aprūpinimą krauju.
  7. Išlaiko švarias arterijas. Aerobika padidina didelio tankio, t.y. „gerojo“ cholesterolio kiekį, ir sumažina mažo tankio, t.y. „blogojo“ cholesterolio. Dėl to arterijose susidaro mažiau plokštelių.
  8. Pagerina nuotaiką. Aerobika gali sumažinti depresiją ir įtampą, susijusią su nerimu, bei padidnti atsipalaidavimą.
  9. Sendamas lieki aktyviu ir nepriklausomu. Aerobikos dėka raumenys išlieka stiprūs, dėl to senatvėje lieki judresnis. Taip pat aerobika padeda išlaikyti skaidrų protą. Mažiausiai 30 min. aerobikos pratimų triskart per savaitę sumažina vyresnio amžiaus žmonių pažintinių funkcijų smukimą.
  10. Ilgiau gyveni. Tyrimai rodo, kad žmonės, kurie reguliariai užsiima aerobiniais pratimais, gyvena ilgiau negu tie, kurie reguliariai nesportuoja.

http://www.mayoclinic.org/healthy-living/fitness/in-depth/aerobic-exercise/art-20045541?pg=2

Įvertinkite šį įrašą:

Vidutinis įvertinimas 0 / 5. Vertintojų: 0

Kol kas įvertinimų nėra.