Ar galima sustabdyti arba bent pristabdyti parodontozę?

Dantenų ligos gydomos labai individualiai: prieš skirdamas gydymą, odontologas privalo atlikti kruopščią dantų ir dantenų būklės diagnostiką. Vienas svarbesnių dantenų gydymo etapų yra kietų ir minkštų dantų apnašų pašalinimas ir apnuoginto danties šaknies paviršiaus nupoliravimas. Po tokių procedūrų dantenos pamažu sugrįš į normalią būseną. Ne mažiau svarbi gydymo kurso dalis – uždegimą malšinanti bei antimikrobinė terapija, taip pat bendras organizmo stiprinimas. Reabilitacijos periodu patariama skalauti burną vaistinių žolelių nuovirais. Gydant uždegimines parodontozės formas, aftozinį stomatitą, puikiai padeda kalankės sultys ir tepalas, mat jis pasižymi antiseptiniu, uždegimą malšinančiu bei epitelizaciniu poveikiu. Prasidėjus dantenų uždegimui dėl parodontozės, atsiradus burnoje opelėms ar susirgus alerginiu arba aftoziniu stomatitu, padėti gali net paprasčiausia arbata. Gydant parodontozę sveika įtrinti dantenas medumi, sumaišytu su druska ( mišinys turi būti toks: 20 g medaus reikia 5–10 g valgomosios druskos, kruopščiai maišyti, kol ištirps).Sergant ne tik parodontoze, bet ir kitomis dantenas ardančiomis ligomis, patariam sumaišyti dantų miltelius su ajero šaknies milteliais (0,5 g ajero šaknies vienam kartui) ir triskart per dieną šiuo mišiniu valyti dantis. 

Kaip jau turbūt supratote, gydymas vykdomas etapais: pirmiausiai reikia išgydyti uždegimą burnoje, paskui pašalinti apnašas ir akmenis. Dažniausiai tokių manipuliacijų ligai sustabdyti pakanka. Jei liga stipriai pažengusi,  rekomenduojami papildomi gydymo budai:

1. Biostimuliacija – tai terapija panaudojant lazerio spindulį. Gydymo metu dantenos yra švitinamos mažos galios lazerio spinduliu, tai panaikina skausmą ir uždegimą. Taip pat paspartėja minkštųjų audinių regeneracija.

2. Kiuretažas – dantenų kišenių išvalymas ir gylio mažinimas. Kiuretažo metu nuo dantų paviršiaus nuvalomos kietos apnašos, sumažinamas bakterijų kiekis, išvalomas granuliacinis audinys iš periodonto kišenės. Gijimo metu susidaro audinys, kuris prisitvirtina prie šaknų paviršiaus.

3. Audinių rekonstrukcija, panaudojant stimuliuojančius preparatus.Reguliari ir tinkama burnos higiena padės jums išvengti šio nemalonaus susirgimo.

Čia išvardinau tik patarimus, todėl jokiu būdu neužsiimkite savarankišku gydymu. Būtinai pasitarkite su gydytoju – odontologu.

Įvertinkite šį įrašą:

Vidutinis įvertinimas 0 / 5. Vertintojų: 0

Kol kas įvertinimų nėra.