Kaip išvengti parodontozės?

Atsakymas #1:

Kaip jau paminėta, parodontitas, liaudies vis dar vadinamas parodontoze, tai liga prasidedanti nuo dantenų uždegimo. Jį sukelia apnašos, kuriose susikaupusios bakterijos. Apnašo nenuvalius, bakterijos apnašo sankaupoje keičia rūgštingumą, kas sąlygoja kalcio pasisavinimą iš danties. Palaipsniui vyksta kalcifikacija, taigi suakmenėjimas (formuojasi akmenys). Akmenys pasižymi grubiu paviršiumi, todėl ant jų kaupiasi dar daugiau apnašo, o tai reiškia dar daugiau bakterijų. Pastovus uždegimas sukelia ir raiščių, laikančių dantį, reakciją, bei kaulo pakenkimą, t.y. „tirpsta“ apie dantį esantis kaulas. Tai ir yra paradontitas.

Parodontitui be optimalios burnos higienos svarbią įtaką turi ir paveldimumas, sąkandžio anomalijos, žalingi įpročiai (rūkymas), mitybos ypatumai.

Rekomenduoju du kartus metuose lankytis pas burnos higienos specialistus. Jie/jos ne tik profesionaliai pašalins apnašus bet ir išmokys Jus taisyklingai prižiūrėti dantis, parinks tam tinkamas priemones. Vieną kartą metuose papildomai Jūsų dantų ir dantenų sveikatą turėtu patikrinti gydytojas odontologas.


Atsakymas #2:

Parodontoze tai liga, kai pradeda kauptis apnašos ant dantų ir dantenų, ir jos nebūna visiškai pašalintos, todėl bakterijos pradeda veistis, apnašos pradeda kietėti, susidaro akmenys, o tai gali sukelti infekciją, nuo ko viskas ir prasideda.
Reikia dantis valytis atsakingai, mokėti tai daryti, ir išvalyti kiekvieną tarpą. Taip pat, būtina atlikti burnos higieną, kad specialistas pašalintų susikaupusius akmenis.

Jei pastebite, kad dantenos yra jautrios, kraujuoja, aplink jas yra uždegimas – būtina stiprinti jas. Kiek žinau, galima įtrinti dantenas skiltele česnako, jis stiprina dantenas, taip pat skalauti su specialiais skysčiais, kuriuos parduoda vaistinėse.

Įvertinkite šį įrašą:

Vidutinis įvertinimas 0 / 5. Vertintojų: 0

Kol kas įvertinimų nėra.